زمان مناسب برای درخواست افزایش حقوق

انتخاب زمان مناسب در تأیید درخواست افزایش حقوق نقش مهمی دارد. اما قبل از بررسی چنین درخواستی ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کار شما به همان خوبی انجام شده است. یا حداقل پیشرفت مداوم را تجربه کنید.

چه موقع باید از رئیس خود بخواهم که حقوقم را افزایش دهد؟

انتخاب زمان مناسب در تأیید درخواست افزایش حقوق نقش مهمی دارد. اما قبل از بررسی چنین درخواستی ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کار شما به همان خوبی انجام شده است.

یا حداقل پیشرفت مداوم را تجربه کنید. از همه مهمتر ، شما باید ببینید آیا تلاش های شما توسط رئیس و همکاران شما مورد توجه قرار گرفته است. همچنین باید وضعیت فعلی و آینده سازمان خود را ارزیابی کنید.

آیا خوش می گذرد؟ آیا شما آینده روشنی دارید؟ وضعیت در مقایسه با رقبا چگونه است؟ آیا اخیراً تغییرات قابل توجهی ایجاد شده است؟ و آیا کار شما در راستای این تغییرات به کل شرکت کمک خواهد کرد؟

افرادی که بیشترین ارزش را در شرکت های خود دارند و بیشترین افزایش حقوق را کسب می کنند افرادی هستند که مطابق با نتایج شرکت های خود هستند.

بنابراین ابتدا کار خود را به خوبی انجام دهید و وقتی احساس کردید که مسئولیت های خود را به خوبی انجام می دهید و تلاش های شما نقش مهمی در پیشرفت شرکت شما دارد ، سعی کنید با یکی از این سمت ها تقاضای ارتقا دهید. اصلی را همگام سازی کنید.

وقتی خودتان به پول بیشتری احتیاج دارید

شما باید حقوق خود را به روشی افزایش دهید که با اهداف شغل و سازمان شما سازگار باشد. اما این بدان معنا نیست که شرایط شخصی شما ارتباطی با آن دارد. گاهی اوقات شرایط شخصی افراد شرایط را تعیین می کند که در نگاه اول ممکن است درخواست برای ارتقا سطح کمی دشوار باشد.

به عنوان مثال ، هنگامی که به تازگی در یک شرکت استخدام شده اید و شوهرتان به شما می گوید که باردار است ، ممکن است فکر کنید که زمان مناسبی برای شروع افزایش حقوق شما نیست. اما بین ترس از ایجاد آن درخواست و اهمیت همسر و فرزند شما ، مورد دوم قطعاً از ارزش بیشتری برخوردار است.

در حالت ایده آل ، روابط کارفرما و کارمند مبتنی بر احترام متقابل است. حتی اگر شاغل هم باشید ، می توانید تا حد زیادی روی سرمایه گذاری طولانی مدت او روی خود حساب کنید. بنابراین ، اگر رئیس شما از کار شما راضی است ، در ارائه درخواست خود دریغ نکنید.

وقتی روسا احساس خوبی دارند

وقتی مردم خوشحال می شوند ، تمایل بیشتری به دست و مهربانی نشان می دهند. به دنبال شرایطی باشید که رئیس در کل احساس خوبی داشته باشد و به خصوص از کار شما راضی باشد. درخواست ارتقا در چنین شرایطی احتمال موافقت رئیسان با آن را افزایش می دهد.

زمان مناسب برای درخواست افزایش حقوق

بعد از یک سال

سالگرد اشتغال شرکت شما معمولاً زمان مناسبی برای مذاکره مجدد درباره حقوق شما است ، خصوصاً اگر اوضاع به خوبی پیش می رود. در دنیای تجارت ، افزایش دستمزد سالانه امری عادی است.

به این ترتیب ، هیچ کس از شنیدن افزایش حقوق شما در این مرحله تعجب نخواهد کرد. این کافی است تا سالگرد کار خود را فرصتی مناسب برای ارائه این درخواست با کمترین نگرانی بدانید.

وقتی مسئولیت های شما بیشتر شد

بسیاری از افراد هستند که مسئولیت های بیشتری به آنها سپرده می شود ، بدون اینکه هیچ گونه افزایش در حقوق آنها انجام شود. یا اینکه برای مسئولیت های جدید خود چهره به چهره مورد استقبال قرار می گیرند

، اما برای حداقل افزایش از طریق ایمیل به آنها اطلاع داده می شود. حقیقت این است که اگر از این به بعد کارهای بیشتر ، سخت تر یا مسئولیت پذیرتری را انجام می دهید ، باید تقاضای ارتقا کنید.

وقتی ارتقا می یابید

باور کنید یا نکنید ، بسیاری از افراد بدون افزایش حقوق خود ترفیع دریافت می کنند. معمولاً در چنین مواردی فرد آنقدر خوشحال است که فراموش می کند با رئیس خود برای افزایش حقوق مذاکره کند.

وقتی سازمان شما عملکرد بسیار خوبی دارد

یک گفته قدیمی می گوید موجی خروشان همه قایق ها را می برد. اما اغلب لازم است موج خروشان مورد نظر را که قایق ها باید بلند کنند یادآوری کنیم. اگر شرکت شما عملکرد بسیار خوبی ارائه داده است و همه در مورد آینده آن نظر مثبت و مشتاقانه دارند

، مطمئن باشید بیشتر افرادی که در جامعه خود می شناسید درخواست افزایش حقوق کرده اند یا حقوق آنها افزایش یافته است. شما نیز باید همین کار را انجام دهید.

وقتی پیشنهاد دیگری به شما داده می شود

هیچ چیز نمی تواند حقوق شما را مانند پیشنهادات دیگر با درآمد بالاتر افزایش دهد. اگر سازمانی را که در آن کار می کنید دوست دارید و نمی خواهید آن را ترک کنید ، ۲۰٪ بیشتر از پیشنهاد جدید خود درخواست کنید. از طرف دیگر ،

اگر می خواهید پیشنهادی از یک رقیب را بپذیرید ، از آنها ۲۰٪ بیشتر از حقوقی که پیشنهاد داده اند ، بخواهید. این یکی از دلایل اصلی افزایش حقوق شما در هنگام تغییر شغل است.

وقتی حقوق همکار شما افزایش می یابد

وقتی ناگهان حقوق همکار شما افزایش چشمگیری پیدا کرد و دانستید که او از شما بهتر نیست ، وقت آن است که با رئیس خود صحبت کنید. به هیچ وجه درمورد افزایش حقوق همکار خود صحبت نکنید و اینکه از این مشکل مطلع هستید. فقط به روسا متمرکز شوید که چرا کاری که می کنید ارزش پرداخت آن را دارد.

وقتی همکاران اصلی یا رئیس شما شرکت را ترک می کنند

این زمان دیگری است که احتمالاً پیشنهادی برای افزایش حقوق خود را می پذیرید. اکنون که این امکان برای شرکت شما وجود ندارد و صحبت های مربوط به ترک شرکت بین همه کارمندان پیچیده است ،

می توانید به رئیسان خود یادآوری کنید که در صورت ترک شرکت چه اتفاقی می افتد. این ممکن است برای شما تعجب آور باشد ، اما نتایج یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که ۵۶٪ از کارکنان سازمان ها هرگز تقاضای ارتقا نکرده اند.

معمولاً اگر درخواست افزایش حقوق شما منطقی باشد ، احترامی که مدیران برای شما قائل هستند افزایش می یابد و اگر شغل شما را دوست داشته باشند و بخواهند در شرکت خود بمانند ، با درخواست شما موافقت می کنند.

منبع:

http://www.kelkedanesh.com/7556-زمان-مناسب-برای-درخواست-افزایش-حقوق.html

————————–.

۹ نکته که در هنگام درخواست افزایش حقوق هرگز نباید بگوئید

درخواست ارتقا یک تجربه استرس زا و اغلب ناخوشایند است. علاوه بر این ، اگر نکات لازم را رعایت نکنید ، این مشکل می تواند یکی از آسیب های خطرناک برای حرفه شما باشد ، شما حاضر می شوید و حتی به طور غیر مستقیم سایر همکاران را درک نمی کنید.
مطمئناً هنگام درخواست ارتقا to ، رسیدگی صحیح به موضوع مهم است. هر رئیس ، کارمند و شرکتی متفاوت است ، اما وقتی نوبت به درخواست ارتقا می رسد ، اشتراکات جهانی وجود دارد که همه باید در نظر بگیرند. در اینجا ۹ نکته ای وجود دارد که نباید هنگام ارتقا تبلیغات باید بگویید:

۱. “من می‌دانم که الان زمان مناسبی نیست اما …”

مهمترین مسئله رأی دادن به افزایش حقوق به دلیل یک برنامه مناسب است. اگر شرکت شما از قبل دارای مزایای سود ، فروش بالا و رشد بی سابقه است ، راه برای شما باز است و می توانید درخواست ارتقا دهید.

اما از طرف دیگر ، اگر شرکت تعدادی از کارمندان خود را به دلیل ناتوانی در پرداخت حقوق اخراج کرده و روزانه برای کارمندان ایمیل ارسال می شود که همه در مورد نحوه کاهش هزینه ها ایده دارند ، پرچم قرمز درخواست درخواست شما است.

به خصوص با توجه به وضعیت اقتصادی اخیر ، مهم است که بدانید شرکت شما از نظر مالی در کجا قرار دارد ، قبل از اینکه درخواست ارتقا دهید. روز بعد از گزارش یک ماهه و اعلام سقوط مالی شرکت ، مراجعه به دفتر رئیس خود برای درخواست ارتقا رفتار شما را غیرحرفه ای ، خودخواهانه و غیرقابل درک می کند.

بنابراین احتیاط است که در صورت صحیح بودن درخواست خود را مطرح کنید.

۲. “من از….. تا به حال افزایش حقوق نداشته‌ام”

شما در مورد قانع کردن مدیر خود اشتباه می کنید. زیرا با طرح این مسئله بر تأثیرگذاری خود تأثیر می گذارید. اگر با وجود اینکه یک کارمند بالاتر از متوسط ​​هستید ، هنوز سه سال افزایش حقوق دریافت نکرده اید ، در این صورت هیچ پیشرفتی نداشته اید ، این برای شما خوب نیست ، مگر اینکه در شرکتی در رکود کار کنید.

از نظر اقتصادی دوره سختی را پشت سر گذاشته است. در هر صورت ، بر توانایی های خود تمرکز کنید ، نقاط قوت خود و آنچه شما را به عنوان یک کارمند ارزشمند می کند بگویید.

۳. “من کار سه نفر را انجام می دهم …”

منظورتان قطعاً اشتباه است. به هر حال ، این یک فرصت عالی برای شماست که می توانید کارهای چندین نفر را انجام دهید ، به مدیران اعتماد به نفس شما را می دهد. البته ، این یک ضعف در شرکت است ، زمانی که اقتصاد وارد رکود می شود و استخدام افراد جدید با مانع مواجه می شود ، بسیار اتفاق می افتد.

اما چیزی که فراموش می کنید این است که تنها شما نیستید که تحت این وضعیت قرار دارد ، بهتر است بدانید که شما و همکارانتان در یک قایق هستید. شما باید راهی برای تأکید بر موفقیت و سخت کوشی و رفتار فداکارانه خود ، بدون در نظر گرفتن عنوان و بار کاری خود پیدا کنید.

۴. “من برای یک سال در اینجا بوده‌ام …”

رئیس شما باید یک تقویم روی میز یا دیوار داشته باشد ، در غیر این صورت کارکنان او را در مورد استخدام و ترک کارکنان مطلع می کنند. پس چرا سعی دارید رئیس خود را تحت تأثیر قرار دهید و به او یادآوری کنید چه مدت در این شرکت بوده اید؟ در حقیقت ، ذکر این مورد شما را پشتیبانی نمی کند

مگر اینکه این یادآوری را در بررسی نتایج سالانه ذکر کنید ، بنابراین در واقع انتظار افزایش حقوق فقط برای یک یا دو سال سابقه کار در سمت خود را ندارد و شما شایسته ارتقا نیستید و هیچ کس نیستید عملکرد شما در برجسته سازی بنابراین اگر به دفتر رئیس خود بروید و بگویید:

“خوب رئیس ، من یک سال است که برای شما کار می کنم ، بنابراین می خواهم حقوق را افزایش دهم” ، شما احتمالاً روش خوبی برای درخواست انتخاب نکرده اید. به همین دلیل بهتر است خودتان را ثابت کنید ، نه مدت زمانی که آنجا هستید.

۵. “همه چیزهایی را که خواسته‌اید انجام داده‌ام…”

گاهی اوقات مردم تصور می کنند که استفاده از تعبیر فوق به معنای دریافت ترفیع است. اما بالا بردن حقوق خود ایده خوبی نیست زیرا شما به تازگی کار خود را انجام داده اید! شاید فراموش کرده باشید که برای انجام کارتان حقوق می گیرید.

بدون شک ، وقتی پول بیشتری می خواهید ، رئیس از شما می خواهد که به او بگویید چرا شما لیاقت آن را دارید. اگر توضیحی بهتر از انجام کار خود ارائه ندهید و بگویید ، “خوب ، من همان کاری را که از من خواستی انجام دادم” ، پس این یک مشکل بزرگ برای مذاکرات شما است ،

و شما احتمالاً نباید نتیجه آن را بپسندید. از کارفرمایان ، افزایش حقوق برای افرادی که متعهد به تعالی و پیشرفت هستند تا بتوانند برای شرکت سودآور باشند ، قابل قبول است.

۶. “من به افزایش حقوق نیاز دارم چون مشکلات شخصی دارم …”

مواردی مانند بچه دار شدن ، مراقبت از فرد بیمار ، خرید خانه و پرداخت وام مسکن ممکن است برای ارتقا در ذهن شما موجه باشد ، اما بیشتر اوقات همه اینها به این بستگی دارد که شما لیاقت ترفیع را دارید یا نه. ، آنها برای مدیر شما موثر نیستند.

وقتی از رئیس خود درخواست ارتقا می کنید ، به دلایل قانع کننده ای نیاز دارید. بنابراین اگر روی مسائل شخصی که حتی به شغل شما مربوط نیستند تمرکز کنید ، به طور خودکار در معرض خطر انصراف قرار می گیرید زیرا رئیس شما فکر می کند که می خواهید او را با یک داستان درگیر کنید.

مطمئناً بسیاری از کارفرمایان از مشکلات شما آگاه هستند و با شما همدردی می کنند ، خصوصاً اگر رابطه خوبی با رئیس خود داشته باشید و درباره اتفاقات گذشته صحبت کرده باشید ، اما این همدلی نیازی به افزایش حقوق ایجاد نمی کند.

۷. “من ۱۰میلیون تومان افزایش حقوق می‌خواهم …”

هرگز درخواست افزایش عجیب حقوق نکنید. اما اگر در توانایی های خود جدی هستید ، بر روی دستاوردهای شغلی خود متمرکز هستید و به رئیس خود ثابت کرده اید که ارزش سرمایه گذاری را دارید ، از شما سال می شود که چقدر می خواهید افزایش دهید؟ بنابراین درخواست خود را به درستی مطرح کنید.

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که از ابزارهای آنلاین حقوق و دستمزد مانند Iran iSalary www.iransalary.com برای ارزیابی خود در یک موقعیت ، استان محل کار و سایر موارد کار استفاده کنید تا ببینید واقعاً چقدر ارزش شغل را دارد.

آنچه در شغل شما با ارزش است ، بر اساس متوسط ​​ارزش نشان داده شده برای شما ، درخواست افزایش حقوق کنید.

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که میزان نیاز شما را تعیین می کند (شرایط مالی شرکت ، سابقه کار ، سطح تحصیلات ، سطح تسلط به زبان انگلیسی ، میزان سودآوری مالی برای شرکت و غیره). به خاطر داشته باشید که میزان افزایش حقوق و دستمزد معمولاً در یک درصد مشخص است ،

بنابراین اگر در حال حاضر حقوق خوبی به شما پرداخت می شود و درخواست افزایش ۳۰ درصدی حقوق را نیز داده اید ، آماده باشید تا این امر برای مدیرتان گیج کننده به نظر برسد. به طور خلاصه ، کمی تحقیق کنید و سپس یک درخواست منطقی ارائه دهید.

۸. “من متوجه شدم همکارم بیشتر از من حقوق می‌گیرد …”

هرگز ، هرگز خود را با سایر همکاران مقایسه نکنید. کافی نیست که تأکید کنیم که این طرز فکر چقدر وحشتناک است. اول از همه ، شما را به یک فرد کنجکاو تبدیل می کند تا از حقوق همکاران خود مطلع شوید.

دوم ، این باعث می شود که شما سطحی به نظر برسید ، خصوصاً به این دلیل که همکار شما ممکن است تحصیل کرده یا با تجربه تر از آنچه فکر می کنید باشد. به جای شکایت از شخص دیگر ، بر نقاط قوت خود تمرکز کنید و به شرکت خود ارزش دهید.

آیا شما پروژه موفقی اجرا کرده اید؟ آیا با ارائه یک ایده عالی ، پول شرکت را پس انداز کرده اید؟ این همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید ، نه تأمل در مقایسه با دیگران. علاوه بر این ، اگر مجبور باشید از نزدیک با همکارانی که در آینده مقایسه کرده اید کار کنید ، این می تواند منجر به سو تفاهم اداری شود.

 

۹. “اگر من نتوانم ترفیع حقوق بگیرم، از اینجا می‌روم …”

می بینید ، همه ما می دانیم که این تاکتیک اغلب مثر است. گاهی اوقات این امکان برای مدیران مختلف وجود دارد که از این رویکرد جسورانه کارمندان پشتیبانی کنند. اما ما معتقدیم که سایر روشهای بهتر توصیف شده در این مقاله نسبت به حرکت به یک رفتار اولتیماتوم مانند موثرتر و کارآمدتر هستند.

اگر واقعاً آماده استعفا هستید ، اگر درخواست شما رد شد ، این خطر را بپذیرید ، در غیر اینصورت برای رئیس خود دروغگو به نظر خواهید رسید و شانس مذاکرات بعدی را از دست خواهید داد.

در نهایت ، درخواست حقوق به عملکرد و ارزش کار شما بستگی دارد ، بنابراین باید به خود توجه کنید و به عوامل دیگر توجه نکنید.

———————–.

۲۰ تکنیک جادویی درخواست افزایش حقوق

آیا شما از جمله کارمندانی هستید که گاهی به فکر افزایش حقوق می افتید ، اما به دلایلی از این کار امتناع می ورزید؟ اول از همه ، باید بدانید که درخواست ارتقا promotion فرآیند بسیار متداولی است.
ممکن است این کار را انجام ندهید زیرا درخواست برای افزایش کار ناخوشایند است ، اما باید بدانید که با این تصور غلط فقط میزان حقوق دریافتی خود را در هر ماه از دست داده اید.

برخی از افراد هرگز تبلیغ نمی خواهند فقط برای جلوگیری از مکالمه ای که ممکن است کمتر از ۵ دقیقه طول بکشد. یا فکر می کنند این درخواست نشانه طمع در چشم دیگران خواهد بود. یا حتی اگر تقاضای افزایش حقوق ندارید ، ممکن است صرفاً به این دلیل باشد که فرد نمی داند چگونه اقدام کند!

اما نگران نباشید ، این مقاله همه مواردی را که باید در مورد درخواست تبلیغات بدانید به شما می گوید. امیدواریم که به زودی در مورد برنامه کاری خود این تصمیم را بگیرید.

نامه افزایش حقوق به مدیر

حقیقت این است که هیچ تقاضای افزایش حقوق در شرکت ها دشوار یا عجیب به نظر نمی رسد.
با این حال ، به دلایلی مانند کار با نتایج شگفت انگیز ، ممکن است از حقوق بالاتری نسبت به سایرین برخوردار شوید. مطمئناً قبل از انجام این کار باید به مواردی فکر کنید که درخواست شما را موثرتر می کند.

یکی از مواردی که باید بلافاصله بدانید این است که مدیر شما ، صرف نظر از اخلاق و سختگیری ، باز هم باید به فکر رتبه بندی برای ارتقا و آماده شدن برای مذاکرات افزایش حقوق باشد.

سرانجام ، وقتی تصمیم گرفتید که واجد شرایط افزایش حقوق هستید ، می توانید این درخواست را به صورت شفاهی یا کتبی برای مدیر خود ارسال کنید. البته ، روش درخواست شفاهی و تهیه نامه برای درخواست افزایش حقوق ، و نه بیشتر تکنیک هایی برای دستیابی به نتیجه است. در اینجا ۲۰ روش برای درخواست افزایش حقوق آورده شده است …

قبل از ارائه درخواست افزایش حقوق باید…

هنگامی که ما در مورد یک درخواست ارتقا صحبت می کنیم ، منظور ما این نیست که ناگهان در مقابل مدیر خود ظاهر شویم و این درخواست را ارائه دهیم! در عوض ، این موارد را مانند اقداماتی تصور کنید که باید به طور منظم انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید.

۱٫ بدانید که درخواست شما کاملا طبیعی است.!

دریافت ترفیع شغلی یا افزایش حقوق از حق طبیعی شما در شرکت است. این تصور که افراد حریص این خواسته ها را دارند کاملاً اشتباه است. مدیر شما همچنین می داند که اگر تجربه قبلی مدیریت داشته باشد یا حتی کمی منطقی باشد

، این امر بسیار متداول است. بنابراین لازم نیست نگران نحوه فکر مدیرتان در مورد آن باشید. درخواست و دریافت افزایش حقوق ، حق طبیعی شما به عنوان کارمند است.

لطفا توجه داشته باشید که پس از درخواست ، مدیر شما فکر می کند ، “چه درخواست خشن!” یا “کاملاً واضح است که او فقط به دنبال پول است!” از ذهن خود خارج شوید. قطعاً همیشه درک می شود که همه برای درآمدزایی کار می کنند. وقتی فعالیتهای مثبت زیادی داشته باشید ، قطعاً لیاقت این درخواست را دارید.

۲٫ آمادگی قبلی داشته باشید؛

شما هرگز نباید ابتكار ارائه درخواست خود را بدون آمادگی قبلی داشته باشید. مهم نیست که رابطه شما با مدیرتان چقدر نزدیک است.
مطمئناً آنها انتظار دارند شما ثابت کنید که مستحق افزایش حقوق خود هستید. به طور کلی ، اگر آمادگی انجام درخواست خود را ندارید ، باید از مدیر خود انتظار “نه” قاطع داشته باشید.

۳٫ ارزش خود را بدانید؛

حقوق تقریبی خود را دریافت کنید. حقوق فعلی خود را با آنچه واقعاً باید باشد مقایسه کنید تا ببینید آیا حقوق مناسبی دریافت می کنید یا خیر. برای این کار موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • موقعیت موضع گرفته شده
 • محل
 • تجربه کاری
 • بقیه اطلاعات

به جدیدترین پروژه ها و زمانهایی که بیش از حد انتظار شما بوده اند نگاهی بیندازید و همه آنها را لیست کنید. در این موارد ، بهتر است همیشه گزارشی از عملکرد خاصی که استفاده می کنید داشته باشید.

۴٫ اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنید؛

ابتدا می توانید با تحقیق آنلاین شروع کنید. درآمد خود را پیدا کنید ، به ویژه در منطقه جغرافیایی خود. البته به خاطر داشته باشید که درصد حقوق در اینترنت همیشه دقیق نیست و عوامل زیادی در میزان حقوق شما دخیل هستند.

بنابراین فقط به نتایج آنلاین اعتماد نکنید. حتی می توانید با گفتگو با مردم منطقه خود ، اطلاعات مفیدی را جمع آوری كنید. می توانید از همکاران ، دوستان و آشنایان خود در این باره سال کنید. پس از جمع آوری اطلاعات ، دو اتفاق رخ می دهد:

حقوق شما کمتر از نرخ دستمزد بازار است:
در این حالت ، شما هنوز مجبور نیستید در ارائه کار خود مانور زیادی بدهید ، اما این اطلاعات می تواند کمی در درخواست افزایش حقوق کمک کند.

حقوق شما در بالا است:
و در این حالت می توانید از روش های منطقی دیگری برای توجیه درخواست خود برای ارتقا استفاده کنید.

۵٫ ساختار افزایش دستمزد در شرکت خود را بدانید؛

خوب است که از سیاست ها و ساختار افزایش حقوق شرکت خود مطلع شوید. برخی از کارفرمایان سیاست های سختگیرانه ای را برای افزایش حقوق کارمندان دنبال می کنند ، در حالی که برخی دیگر سخاوتمندانه ترند.

با درک این ساختار در شرکت ، می توانید آمادگی بهتری داشته باشید. برخی از شرکت ها نیز بسته به زمانی که قصد دارید درخواست کنید ، در برخی از زمان های سال این درخواست ها را بررسی می کنند یا نرخ دستمزد کارکنان را تغییر می دهند.

۶٫ از دستمزد کارفرمای خود اطلاع حدودی داشته باشید؛

قبل از درخواست افزایش حقوق ، بهتر است از حقوق مدیر شرکت مطلع شوید. به عنوان مثال ، اگر حقوق مدیر ۴ میلیون تن باشد ، نمی توانید از او بخواهید كه حقوق خود را به ۴ میلیون و ۵۰۰ تن برساند.

بنابراین بهتر است پیش از این در این مورد بدانید. پس از آماده شدن برای افزایش حقوق ، باید بدانید که چه زمانی باید اقدام کنید. در زیر زمان ارسال برنامه را انتخاب خواهیم کرد.

زمان مناسب برای ارائه درخواست افزایش حقوق

شما باید از نظر احساسی از زمان درخواست خود آگاه باشید. انتخاب زمان مناسب برای درخواست افزایش حقوق به اندازه توانایی آماده شدن برای این بحث مهم است.

۷٫ بررسی وضعیت مدیر قبل از ارائه درخواست؛

شما باید به خاطر داشته باشید که مدیر شما فردی با احساسات عادی انسانی است. وقتی می خواهید به مدیر خود نزدیک شوید ، باید احساسات و موقعیت او را در آن لحظه ارزیابی کنید. اگر این مسئله را در زمان نامناسبی مطرح کنید ، به احتمال زیاد جوابی که خواهید گرفت منفی است. به عنوان مثال ، در زمان های زیر کاری انجام ندهید:

 • وقتی مدیر روز بدی را پشت سر گذاشت.
 • وقتی عصبی است ، خصوصاً اگر نگران کاهش بودجه شرکت باشد.
 • وقتی با کسی مشاجره شدید.

۸٫ اگر یک سال است که به طور مداوم فعالیت‌های مثبتی دارید، الان زمان خوبی است؛

برخی از شرکت ها سالانه عملکرد کارمندان را بررسی می کنند ، اما ممکن است دیگران این کار را انجام ندهند. بنابراین باید بدانید چه موقع وقت درخواست است.
اگر یک سال عالی کار کرده اید و یک سال از آخرین تغییر حقوق شما می گذرد ، منطقی است که اکنون درخواست افزایش حقوق کنید ، اما اگر حقوق شما امسال در برخی موارد افزایش یافته باشد یا بیشتر نباشد بیش از یک سال از آن زمان شما مشغول هستید ، این درخواست ممکن است کمی نامناسب باشد.

۹٫ اگر اشتباهات زیادی انجام داده‌اید…

بدیهی است که شغل عالی شما در شرکت فرصتی اساسی برای درخواست ارتقا سطح است ، اما اگر اشتباهات زیادی مرتکب شده اید که مدیر ممکن است کاملاً از آنها راضی نباشد ، نباید اقدام کنید.

همچنین دانستن اینکه چه موقع و چگونه برنامه ریزی مالی یک شرکت انجام می شود مفید است. بسته به شرایط موجود در شرکتی که در آن کار می کنید می توانید اثر بخشی برخی از این عناصر را بهتر ارزیابی کنید.

۱۰٫ تشخیص زمان مناسب برای درخواست؛

همانطور که قبلا ذکر شد ، انتخاب برنامه مناسب یکی از مهمترین موارد هنگام درخواست است. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع کار آورده شده است:

 • هنگام بررسی ارسال سالانه ، این فقط یک درخواست به موقع نیست ، اما انتظار می رود پرونده خود را به طور کامل ارسال کنید.
 • بعد از چند نمایش کار عالی و اتمام پروژه های مهم ، زمان خوبی نیز برای این کار است.
 • وقتی مدیر شما خوشحال است و می دانید روز خوبی دارد.
 • البته ، مسئله ای که ممکن است مهم باشد این نیست که بلافاصله پس از یک چالش افزایش حقوق را بخواهید. زیرا این درخواست ممکن است احساس خوبی منتقل نکند و رئیس شما فکر کند شما یک فرصت طلب هستید. خوب ، وقتی فرصت درخواست دادید ، زمان ارسال است.

برای ارائه درخواست افزایش حقوق، آماده‌اید؟!

ما گفتیم که شما می توانید تقاضای افزایش حقوق را به صورت شفاهی و کتبی ارائه دهید. بهترین راه این است که آن را به صورت شفاهی بگویید و از درخواست خود دفاع کنید ،

اما اگر می خواهید یک درخواست کتبی ارائه دهید ، ما دو نمونه نامه را در این مقاله برای شما قرار می دهیم. اما ابتدا اجازه دهید در مورد یک درخواست شفاهی صحبت کنیم.

هنگامی که مدارکی مبنی بر واجد شرایط بودن برای دریافت دستمزد بالاتر را جمع آوری کردید ، زمان مناسب صحبت را انتخاب کنید. اما مهم این است که از قبل درباره موضوع بحث خود فکر کنید.

۱۱٫ نیازی به فیلم‌نامه ندارید؛

شما باید در ارائه خود شفاف باشید و چند عبارت در آستین داشته باشید تا به شما در مدیریت مکالمه کمک کند. بحث خود را به روشنی شروع کنید.

۱۲٫ مقدار حقوق موردنظرتان را در ذهن تعیین کرده باشید؛

قبل از شروع مکالمه ، باید به این فکر کنید که چقدر می خواهید حقوق خود را افزایش دهید و دلایلی که به این نتیجه رسیده اید.
البته ، ما توصیه می کنیم این حرف را نزنید تا زمانی که مدیر شخصاً از شما در این باره سال کند. حتی در این صورت ، به یک باره عدد مورد نظر خود را نگویید و دلایل خود را از قبل با منطق و جزئیات بیان کنید.

۱۳٫ دقت در نحوه عملکرد و لحن گفتگو

نحوه عملکرد و صحبت شما در مکالمه مهم است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که عزت نفس و انگیزه شما متعادل است. اگر مطمئن نیستید ، کارفرما چگونه باید احساس رضایت کند؟

۱۴٫ ابراز سپاس، گزینه مهمی است؛

در صحبت های خود به این نکته اشاره کنید که از کار در این شرکت بسیار سپاسگزار و سپاسگزار هستید و در هر صورت تمام تلاش خود را برای بهبود کار شرکت انجام می دهید.

۱۵٫ شور و شوق داشته باشید؛

یکی از راه هایی که نشان می دهد شما در کار حرفه ای در شرکت سرمایه گذاری کرده اید این است که هیجان خود را با اهداف آینده شرکت و خودتان تقسیم کنید.

۱۶٫ حقوق مدنظر خود را توجیه کنید؛

اگر رئیس شما مبلغ مورد نظر شما را بخواهد ، می توانید آن را برای او توجیه کنید. می توانید راه حل های زیر را امتحان کنید:

 • دستاوردهای اخیر و ویژه شما و همچنین ارزشی که برای شرکت قائل هستید ، ممکن است یکی از دلایل استحقاق حقوق بالاتر باشد.
 • توجیه را کاملاً قانع کننده بیان کنید.
 • مردم معمولاً فکر می کنند که لازم است توضیحی دقیق در مورد چرایی آن بیان کنند ، اما درخواست شما باید نسبتاً کوتاه باشد. اگر توضیحات دقیق باشد ، جلسه می تواند کسل کننده باشد. بنابراین بهتر است برای انجام این کار چند دقیقه بیشتر وقت نگذارید.

۱۷٫ تمرکزتان روی دستاوردهای کاری باشد نه بر امور مالی؛

به یاد داشته باشید که درخواست شما باید به دلایل تجاری و کمک و ارزش شرکت باشد. من به شما توصیه می کنم که بیش از حد بر وضعیت مالی و شرایط جامعه تأکید نکنید.
بعد از اینکه با مدیر ملاقات کردید و درخواست خود را ارائه دادید ، یک چیز باقی ماند و آن نظر مدیر است. و در این حالت نکات زیر را بیان می کنیم.

پس از ارائه درخواست…

خوب است بدانید که بیشتر مدیران سریع به درخواست شما پاسخ نمی دهند. ولی …

۱۸٫ اگر جواب مدیر «شاید» باشد؛

اگر رئیس گفت که به درخواست شما فکر می کند ، خوب است ، زیرا حتی اگر پاسخ نهایی او مثبت باشد ، می توانید ابتدا آن را دریافت کنید. سپس می توانید بگویید ، “آیا می توانم در این هفته با شما تماس بگیرم؟” و دنبال کنید

۱۹٫ اگر جواب «نه» دریافت کردید؛

در این حالت ناراحت و عصبی نشوید و عکس العمل بدی نشان ندهید. البته مهم است که با تشکر احمقانه دفتر مدیر را ترک نکنید. این یک فرصت عالی برای پرسیدن رئیس است: “آیا می توانید به من بگویید برای افزایش حقوق شما در آینده باید چه کار کنم؟”

یک مدیر واجد شرایط نحوه افزایش سود را برای شما توضیح می دهد. می توانید با تشکر رسمی از اتاق مدیر خارج شوید و بگویید که اکنون سعی می کنید به گونه ای کار کنید که شایسته ارتقا باشد.

۲۰٫ اگر به هیچ‌وجه امکان افزایش دستمزد نباشد؛

اگر شرایط شرکت شما به گونه ای باشد که امکان افزایش حقوق وجود ندارد ، می توانید برای کار ارزشمند خود از راه های دیگر پاداش دریافت کنید. به عنوان مثال ، موارد زیر ممکن است باشد:

 • زمان استراحت اضافی
 • تغییر موقعیت
 • ارتباطات از راه دور و کار از راه دور
 • درخواست کتبی برای افزایش حقوق ارسال کنید
 • درخواست کتبی برای افزایش حقوق

ارائه درخواست کتبی افزایش حقوق

بنابراین ، می توانید دو مثال از متن نامه درخواست افزایش حقوق را در زیر مشاهده کنید. هنگام نوشتن نامه برای افزایش حقوق ، بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • تعریف مدیر و خیرخواهی
 • مشکل و دلیل درخواست را مشخص کنید
 • درخواست بده
 • خلاصه ای مثبت بنویسید

نمونه نامه ۱

جناب آقای……

با عرض سلام و ادب، ضمن تشکر و قدردانی از محبت‌های همیشگی شما به استحضار می‌رساند، افزایش روزافزون نرخ تورم و تحمیل آن به قشر کارمند، تناسب دخل ‌و خرج خانواده را به‌ هم‌ ریخته که متاسفانه دریافتی جاری به هیچ‌وجه حداقل نیازهای اولیه را نیز تامین نمی‌نماید.

لذا خواهشمندم با توجه به این که این‌جانب منبع درآمد دیگری غیر از این شرکت برای تامین معاش خود و خانواده ندارم، عنایت فرموده و دستور تجدید نظر را در حقوق دریافتی بنده، امر به ابلاغ فرمایید.

ضمن تشکر فراوان، باشد که این لطف جنابعالی دلگرمی پشتکار و ارتباط خوب من را با این مجموعه چندین برابر نماید.

نمونه نامه ۲

جناب آقای …..
رئیس محترم ……

موضوع: درخواست افزایش حقوق

با سلام و احترام

بدین‌ وسیله به استحضار مقام محترم می‌رساند؛ این‌جانب …. که از تاریخ …. در واحد ……. و با سمت ….. مشغول به کار هستم و طی این مدت با صداقت و پشتکار سعی در انجام تمام امور محوله به نحو احسن داشته‌ام تا بتوانم رضایت مسئولین محترم را جلب نمایم.

نظر به افزایش هزینه‌ها و نرخ تورم در سال جدید و جهت ایجاد انگیزه بیشتر و دلگرمی از شما تقاضا دارم در صورت صلاحدید، دستورات لازم در خصوص افزایش حقوق این ‌جانب را به واحد امور کارکنان صادر فرمایید.

پیشاپیش از بذل محبت و مساعدت‌های صمیمانه جنابعالی کمال تشکر را دارم و آرزوی توفیق روزافزون شما را از خداوند متعال خواستارم.

با تشکر و امضا

کارمند…..

 

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

6 نظر

 1. blank

  وقتی مدیر یه معامله درست و حسابی انجام داده بهترین تایمه برای درخواست افزایش حقوق

 2. blank

  مدیر درک بالا داشته باشید هر وقت بگید حقوقتون رو زیاد می کنه مثل مدیر من که خیلی خوبه و درک می کنه

 3. blank

  برای ما رو کم نکنه زیاد نمی خوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *