دلایل ادرار نکردن نوزاد چیست؟

دلایل ادرار نکردن نوزاد چیست؟

عادات ادرار هنگام ادرار در نوزادان:

باید بدانید که ادرار در نوزادان بسیار زیاد است که کاملا طبیعی است. بنابراین س isال این است که ، اگر کودک شیر کافی دریافت کند ، چند بار در روز باید ادرار کند؟
روز اول: کودک شما احتمالاً فقط یک یا دو بار در روز اول پس از تولد ادرار می کند که این کاملا طبیعی است.

روز ۲: در روز دوم پس از تولد کودک ، او در ۲۴ ساعت دو بار ادرار می کند ، رنگ ادرار او از نارنجی تا زرد متغیر است.

روز سوم: در این روز کودک سه پوشک را با ادرار خود مرطوب می کند و رنگ ادرار او هنوز زرد و نارنجی است.

روز چهارم: در روز چهارم پس از تولد ، کودک شما در ۲۴ ساعت ۴ بار ادرار می کند که این رنگ زرد لیمویی خواهد بود.

روز ۵: در روز ۵ ، کودک شما ۶ تا ۸ بار در روز ادرار می کند و زرد روشن خواهد بود.

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند نباید بیش از ۸ بار در روز ادرار کنند ، در حالی که برای نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می شوند ۱۰ برابر ، زیرا آنها در صورت تغذیه با بطری مایعات بیشتری دریافت می کنند. .

نوزادان هم با شیر مادر و هم با شیر مادر باید بعد از یک هفته کمتر از ۶ بار در روز ادرار کنند. اگر کودک شما در ۲۴ ساعت کمتر از ۷ بار ادرار کرد با پزشک متخصص اطفال خود مشورت کنید.

ادامه مطلب  چرا بچه ها باید زیاد پرتقال بخورند؟

 

دلایل ادرار نکردن نوزاد چیست؟

چه چیزی کودک را از ادرار باز می دارد؟

ریفلاکس ادرار (VUR)
بیشتر نوزادان با ریفلاکس مجرای ادرار متولد می شوند که رشد کافی در رحم نداشته است. دریچه ایجاد شده با فشار دادن مجرای ادرار به دیواره مثانه به درستی بسته نمی شود و اجازه می دهد ادرار از مثانه به مجرای ادرار و در نهایت به کلیه ها برگردد. ریفلاکس شدید می تواند از رشد طبیعی کلیه ها جلوگیری کرده و خطر عفونت پس از تولد را افزایش دهد. VUR معمولاً فقط یک حالب و کلیه را تحت تأثیر قرار می دهد ، اگرچه می تواند حالب و کلیه را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

انسداد ارتباط بین حالب و کلیه ها (UPJ)
اگر دفع ادرار مشکل باشد ، این می تواند منجر به تورم کلیه شود ، که فقط در یک کلیه رخ می دهد. انسداد UPJ زمانی اتفاق می افتد که انسداد ادرار در محل اتصال مجرای ادرار به کلیه ها اتفاق بیفتد.

انسداد خروجی مثانه (BOO)
انسداد دهانه مثانه هرگونه انسداد در مجرای ادرار یا هنگام باز شدن مثانه است. انسداد مجاری ادراری رایج ترین شکل BOO است. در نوزادان و در حین سونوگرافی قبل از تولد ، انسداد دهانه مثانه ممکن است رخ دهد و آسیب غیر طبیعی بافت در مجرای ادرار منجر به نشت ادرار از مثانه شود. این نقص می تواند تورم کل مجاری ادراری از جمله مجرای ادرار ، مثانه ، مجرای ادرار و کلیه ها را ایجاد کند.

مستعد ابتلا به سندرم
سندرم پرون یک ناهنجاری مادرزادی نادر است که تقریباً از هر ۴۰۰۰۰ تولد یک نفر را درگیر می کند. تقریباً ۹۷٪ نوزادان پسر هستند. این بیماری نوعی اختلال در سیستم ادراری است که مشخصه آن سه گانه شل دیواره شکم ، رمزنگاری دو طرفه و بزرگ شدن سیستم ادراری به ویژه حالب است. این سندرم از بدو تولد شروع به رشد می کند و عضلات شکم را ضعیف می کند و مجرای ادرار و مثانه را بزرگ می کند و باعث چین و چروک پوست شکم می شود.

ادامه مطلب  چگونه سردرد کودکان را خوب کنیم؟ + [ راه درمان ]

انسداد مری یا آترزی مری
این نوعی ناهنجاری مادرزادی در دستگاه گوارش است که در آن مری در دوره جنینی ایجاد نمی شود و ارتباط مری با معده در وسط راه بسته می شود ، کور و مسدود شده و مانند یک بالون آویزان در پشت نای قرار می گیرد . آترزی مری شامل انواع مختلفی از نقایص آناتومیکی مادرزادی است که ریشه در رشد کم رشد جنین در مری دارد. این عوارض با مشاهده پارگی ساختار دیواره مری تشخیص داده می شود. نوزادان تازه متولد شده با آترزی مری ممکن است در ستون فقرات ، دستگاه گوارش ، قلب و مجاری ادراری مشکل داشته باشند.

پرسش و پاسخ در مورد ادرار نکردن نوزاد:

سوال: کودک من دو شب داشت و تب او بسیار شدید بود. طی دو هفته اول اسهال وجود داشت. او همچنین اکنون به دلیل اسهال تب کرده است. دو شب بود تب او بسیار بالا گرفت. خیلی آزار دهنده بود ، آیا این میتونه یکی از اون شیاف ها باشه ؟؟

پاسخ پزشک: بهتر است تعداد نوزادان شیرده افزایش یابد ، مطابق خواسته های او به او آب بدهید و مایعات رقیق شده و غذاهای کمکی بیشتر به او بدهید. از آنجا که در گذشته تب داشته اید ، ادرار کودک خود را برای بررسی عفونت های دستگاه ادراری بردارید.

سوال: دخترم سه ماه و نیم است. ادرار او بسیار کم است. هفته اول که ادرار نکرد ، حالا می تواند ساعتی یک بار یا بیشتر ادرار کند ، من گفتم او سالم است. از طریق دندان ها جریان دارد.
پاسخ پزشک: به نظر می رسد جای کودک گرم و تعریق کودک زیاد است ، از آنجا که آزمایش ادرار طبیعی است ، بهتر است متوجه تشنگی کودک شوید و در صورت تشنگی ، او را با آب جوشانده آبیاری کنید. مشکلی نیست

ادامه مطلب  آسان شور نوزاد چی بخریم؟ ۱۰ مدل با قیمت ارزان

راه های جلوگیری از عفونت ادراری و ادرار نکردن کودک چیست؟

بهداشت در نوزادان و نوزادانی که کنترل ادرار ندارند مهم است. هر وقت کودک ادرار کرد ، پوشک عوض می شود و کودک شسته و خشک می شود. به استفاده از مایعات کافی توجه کنید. کم کاری تیروئید ، غلیظ ادرار و بی اختیاری ادرار در اثر مصرف کم مایعات ایجاد می شود.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/reasons1-noturinate-baby.html

حتما ببینید

چرا بچه ها باید زیاد پرتقال بخورند؟

چرا بچه ها باید زیاد پرتقال بخورند؟

اگر کودک شما پرتقال را دوست دارد ، می توانید با بیان حقایقی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *