چگونه کودک را تربیت صحیح کنیم ؟

تربیت صحیح کودک

اگرچه رفتار یک کودک کوچک نسبت به غریبه ها خجالتی است و این امری طبیعی است اما نمی توان آن را شرم آور خواند زیرا با توجه به سن او مشکلی ایجاد نمی کند.

 

اما در مورد آیدین که ۵ ساله است و در حضور دیگران مشکل دارد ، شما باید هرچه سریعتر به یک راه حل برسید ، زیرا این مشکل با ورود او به مدرسه تشدید می شود.

 

چگونه کودک را به درستی تربیت کنیم؟

 

شاید او می خواهد جلب توجه کند

بعضی از کودکان با خودداری از انجام آنچه به آنها گفته می شود ، از جلب توجه خجالت می کشند. بیشتر اوقات ، کودکان خجالتی وقتی دیگران به آنها سلام می کنند به مادرشان می چسبند ، اما بعضی اوقات آنها می خواهند دیگران س questionsال کنند و با او و در کانون توجهات صحبت کنند.

چگونه کودک را تربیت صحیح کنیم ؟

زیادش نکن

کمرویی کودک را غیر طبیعی و مهم جلوه ندهید ، اما به او توجه کنید تا او سعی نکند از راه های دیگر از جمله کمرویی توجه شما را جلب کند.

 

آن را اجتماعی کنید

با دقت و آرامش اعتماد به نفس کودک را تقویت کنید و او را از سنین پایین به سراغ دیگران ، خصوصاً کودکان ببرید. به فرزند خود بیاموزید که بعضی موارد مانند تبریک ، رفتار خوبی دارد.

 

چگونه کودک را به درستی تربیت کنیم؟

آماده شدن
قبل از بردن فرزند خود نزد دیگران برای او توضیح دهید تا آماده شود و نگران نباشد. کودک بهتر است شما را راحت و با اعتماد به نفس در بین جمعیت ببیند و در پارک ، خانه های دوستان و … از این روش حرکت کند و ارتباط برقرار کند و از آن استفاده کند.

 

اجازه ندهید شما را منزوی کند

شما باید به کودک خود بیاموزید که چگونه با ایجاد روابط خوب با دیگران ارتباط صحیح برقرار کند و نگذارید کودک خجالتی ارتباط خود را با دیگران قطع کند.

منبع:
https://www.talab.org/psychology/child-psychology/کودک-را-تربیت-صحیح-کنیم.html

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *