آغاز توزیع تخم‌مرغ با قیمت مصوب از امروز در تهران

به گزارش ایسنا ، محمدرضا طلایی درباره تعهدات نگهداری دام این شرکت اظهار داشت: شرکت نگهداری دام یک شرکت دولتی است که وظیفه ارائه خدمات دام و طیور را دارد.

 

وی افزود: طبق اساسنامه این شرکت موظف است مواد اولیه مورد نیاز کشور را بر اساس وظایف محوله تهیه و توزیع کند.

 

طلایی ادامه داد: در سال های گذشته این شرکت موظف به خرید مواد اولیه از واردکنندگان این محصول بود اما در سه سال گذشته به عنوان یک شرکت دولتی واردکننده مواد اولیه دامی وارد بازار جهانی شده و مواد اولیه را مستقیماً از شرکت های بزرگ خارجی خریداری کرده است.

 

مدیرعامل شرکت ملی حمایت از دام در خصوص تأمین ذخایر استراتژیک کشور اظهار داشت: با توجه به وظایفی که شورای امنیت ملی در زمینه تولید دام و طیور به این شرکت محول کرده ، ۱٫۵ میلیون تن ذرت ، ۱ میلیون تن آرد سویا و ۷۰۰۰۰۰ تن. ماهی تن باید به عنوان ذخیره استراتژیک وارد و ذخیره شود.

 

وی افزود: ما موظف هستیم در طول سال و فقط در شرایط بحرانی کشور ذخایر استراتژیک اختصاص دهیم که طبق دستورالعمل های ابلاغی سهم بازار ما حدود ۲۰ درصد است.

 

طلایی با اشاره به اتفاقاتی که در زمینه تامین ارز در سال ۱۳۹۹ رخ داد ، اظهار داشت: در ۴ ماه اول سال روند توزیع ارز به گونه ای بود که واردکنندگان نمی توانستند مقدار مورد نیاز مواد اولیه را وارد کنند و بنابراین ذخایر شرکت دامداری یک نقطه مثبت در وزارت جهاد کشاورزی بود که به تولید گوشت ، شیر و طیور در کشور کمک کرد.

 

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ، حدود ۹۵۰،۰۰۰ تن آرد سویا ، ۸۲۳،۰۰۰ تن ذرت و ۵۵۰،۰۰۰ تن جو توزیع کرده ایم. ماه گذشته ، به دلیل کمبود واردات جو ، وزیر جهاد کشاورزی مجوز توزیع ۲۰۰۰۰۰ تن جو را به شرکت اعلام کرد که در دستور کار قرار گرفت.

توزیع تخم مرغ در تهران

وی تاکید کرد: در حال حاضر علاوه بر ذخایر ، حدود یک میلیون تن ذرت ، حدود ۵۰۰ هزار تن آرد سویا و حدود ۳۰۰ هزار تن جو خریداری کرده و آنها را به بندر ، جاده و پایگاه انتقال داده ایم.

 

تا پایان سال مشکلی در تأمین دام نداریم

طلایی با اشاره به کمبود دام تا پایان سال اظهار داشت: با تلاش و پشتیبانی وزیر جهاد کشاورزی توسط این شرکت تا پایان سال ، هیچ گونه نگرانی از نظر دام ، پرندگان و منابع آبی نخواهیم داشت و بدنبال ذخیره ها خواهیم بود. به مدت ۴ ماه ” آغاز سال ۱۴۰۰ را قبل از آغاز سال جدید ایمن کنید.

 

وی افزود: این خرید در چهار ماه اول سال آینده انجام شده و در صورت تهیه ارز ، مواد ورودی را قبل از شروع سال جدید در انبارها ذخیره خواهیم کرد ، بنابراین در اوایل دهه ۱۴۰۰ مشکلی برای تهیه مواد ورودی نخواهیم داشت. ”

 

مدیرعامل شرکت نگهداری دام با اشاره به حل مشکل کمبود آرد سویا در کشور اذعان داشت: از ماه اکتبر ما ۱۰۰٪ مواد اولیه در زمینه گاوهای شیری ، مرغ تخمگذار و مرغ گوشتی تهیه کرده ایم و مشکلی برای تأمین کنجاله سویا تا پایان سال. ”

تأمین نیازهای بازار با ذخایر حمایت از حیوانات

طلایی در خصوص خرید گوشت قرمز ، مرغ و تخم مرغ از تولیدکنندگان به منظور تأمین ذخایر استراتژیک کشور اظهار داشت: وظیفه شرکت پشتیبانی امور دام تأمین ۴۰ هزار تن گوشت قرمز و ۷۰ هزار تن گوشت سفید است که از این تعداد ما بیش از ۷۰،۰۰۰ تن گوشت سفید عرضه می کنیم. در شرایط بحرانی مانند دو ماه گذشته ، ما حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار تن مرغ از این ذخیرهگاه توزیع كرده ایم و هم اکنون مرغ ها و لوازم مورد نیاز را به بخشهایی مانند سازمان زندان ، بیمارستان ها و پلیس توزیع می كنیم كه این بخشی از مسئولیت های شركت است. ما بیش از ۲۰ هزار تن داریم.

 

وی افزود: بر اساس پیشنهاد این شرکت برای حمایت از دام ، نامه وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور و وظیفه تنظیم بازار به این شرکت ، با تولیدکنندگان قرارداد افزایش جوجه کشی را امضا کردیم که باعث افزایش جوجه ریزی و در نتیجه تعداد مرغ موجود در بازار را افزایش دهید. ذخایر شرکت نیز از محل تولید داخلی تأمین شد.

 

تولید مطمئن گوشت قرمز

مدیرعامل شرکت نگهداری دام در مورد منابع گوشت قرمز این شرکت گفت: در سال های گذشته شرکت نگهداری دام وظیفه واردات گوشت قرمز را بر عهده داشت اما سیاست وزارت جهاد کشاورزی این است که تا حد ممکن جلوگیری کند – بسیاری از واردات از ظرفیت تولید داخلی استفاده کنید.

 

وی افزود: ما برای تولید و عرضه حدود ۲۰ هزار تن گوشت قرمز با تولید کنندگان داخلی قرارداد امضا کرده ایم و قول داده ایم که مواد اولیه لازم این واحدهای تولیدی را تأمین کنیم.

 

طلایی با اشاره به مشکلات ناشی از عدم قیمت گذاری به موقع گوشت ، گفت: اگر از قیمت دام در مزارع مطلع شویم ، می توانیم از تولید داخلی ۱۰۰ درصد نیاز کشور به گوشت قرمز را تأمین کنیم ، ۵ مورد ماه ها. ” در گذشته حدود ۵۰۰۰ تن گوشت قرمز به کشور تحویل داده می شد.

توزیع تخم مرغ تا زمانی که قیمت مصوب توسط بازار تنظیم شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از توزیع تخم مرغ کشور ، وی اظهار داشت: در ماه نوامبر شاهد افزایش قیمت تخم مرغ بودیم که به دستور وزیر جهاد کشاورزی این توزیع را در همه شهرها گسترش دادیم.

 

مدیر عامل شرکت نگهداری دام ادامه داد: طی ۲۰ روز گذشته ، بر اساس وظیفه ای که وزارت جهاد کشاورزی جهاد به ما محول کرده است ، ما مکانی را در حکیمیه ، تهران-پارس آماده کرده و تخم مرغ را در آنجا توزیع کرده ایم.

 

وی افزود: در حال حاضر در ساماندهی میادین و مغازه ها که توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت به ما ارائه می شود ، تخم مرغ را با قیمت مصوب توزیع می کنیم.

 

طلایی تاکید کرد: طبق اظهارات روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی ، از امروز توزیع تخم مرغ در شهر تهران با قیمت مصوب انجام می شود تا به راحتی در دسترس باشد.

 

وی بابیان اینکه با توجه به توزیع تخم مرغ در داوری ، انتظار داریم قیمت تخم مرغ کاهش یابد. و ما توزیع را مستقیماً انجام می دهیم و این توزیع تا زمانی كه قیمت تخم مرغ به قیمت مصوب برسد ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نگهداری دام در کشور در مورد قیمت مصوب تعیین بازار تخم مرغ گفت: قیمت مصوب در حال حاضر ۱۴۰۰۰ تومان برای گردن طیور است که با قیمت تحویل در میادین شهر عرضه می شود. از ۱۴،۹۰۰ تومان؛ همچنین ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن در هر کیلوگرم تخم مرغ توسط خرده فروشان توزیع می شود و قیمت ۳۰ عدد تخم هر قلمه در بازارها حدود ۳۰ تا ۳۱ هزار تن و قیمت در مراکز خرید تا ۳۳ هزار تن خواهد بود.

 

بدون افزایش قیمت در بازار شب عید

 

طلایی با بیان اینکه یکی از مشکلات شرکت پشتیبانی امور دام تأمین ارز است ، گفت: این شرکت پشتیبان تولیدکنندگان و عامل اعتماد دولت است و باید ارز مورد نیاز به موقع تأمین شود تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهید

 

مدیرعامل شرکت نگهداری دام در کشور از تولیدکنندگان خواست: با توجه به تامین مواد اولیه و کمبود مشکلات در این زمینه ، محصولات خود را با قیمت مصوب در بازار عرضه کنند تا بتوانیم دست دلالان را از بازار قطع کنیم.

 

وی تاکید کرد: برای ما بسیار مهم است که در شب عید قیمت محصولات کشاورزی و دامی را افزایش ندهیم و برای تنظیم بازار شبانه در عید تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

منبع:

https://www.beytoote.com/news/economy-news/tnews11068435.html

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

آژیر قرمز آلودگی هوا در تهران

آژیر قرمز آلودگی هوا در تهران

به گزارش ایسنا ، ایستگاه های کیفیت هوا در اقدسیه (منطقه ۱) ، سوهانک (منطقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *