مدت زمان نگهداری تخم مرغ در بیرون از یخچال

تخم مرغ یکی از پرمصرف ترین غذاها در مناطق مختلف جهان است. حال این سوال پیش می آید که می توان تخم مرغ را برای چند ساعت از یخچال خارج کرد.

 

تغییرات دما می تواند رشد باکتری ها را تسهیل کند و تخم ها به ویژه توسط یک باکتری شناخته شده به نام سالمونلا در معرض عفونت قرار دارند. تخم مرغ یکی از پرمصرف ترین غذاها در مناطق مختلف جهان است. اگر تخم مرغ ها هرگز در یخچال قرار نگرفته اند ، می توانید حدود یک هفته آنها را در جای خنک نگه دارید. اما هنگامی که تخم مرغ ها را در یخچال قرار دادید ، دیگر نمی توانید آنها را در خارج از یخچال نگهداری کنید.

 

اگر می دانید چگونه تخم مرغ را به درستی نگهداری کنید ، تخم هایی که در یخچال هستند را می توان برای مدت چهار تا پنج هفته پس از تاریخ بسته بندی نگهداری کرد. اما تخم های یخچال چقدر از یخچال دوام می آورند؟

مدت زمان نگهداری تخم مرغ در بیرون از یخچال

قبل از نگرانی ، می توانید تخمها را به مدت دو ساعت یا ۹۰ درجه فارنهایت (۳۲٫۲ درجه سانتیگراد) یا به مدت یک ساعت در دمای اتاق نگه دارید. بهتر است بعد از دو ساعت ، تخمها را دور بریزید و از تخمهای جدید استفاده کنید ، به جای اینکه شانس خود را برای سالم نگه داشتن آنها امتحان کنید. چرا؟ از آنجا که تغییرات دما می تواند رشد باکتری ها را تسهیل کند ، تخم ها به ویژه توسط یک باکتری شناخته شده به نام سالمونلا در معرض عفونت قرار می گیرند.

علائم سالمونلا به هیچ وجه خوشایند نیست و ۱۲ تا ۷۲ ساعت پس از عفونت از جمله اسهال ، تب ، گرفتگی شکم و استفراغ ظاهر می شود. در برخی افراد اسهال می تواند به حدی شدید باشد که منجر به بستری شدن در بیمارستان شود.

 

سازمان غذا و دارو تخمین می زند که هر ساله حدود ۷۹۰۰۰ مورد و ۳۰ مرگ در اثر تخم مرغ آلوده به سالمونلا وجود دارد. در نتیجه ، تخم هایی که قبلاً یک شب در پیشخوان آشپزخانه خنک شده اند ، ارزش استفاده و به خطر انداختن سلامتی را ندارند.

 

خوشبختانه فرآوری و پخت تخم مرغ به روش صحیح بسیار آسان است. اطمینان حاصل کنید که تخمها در یخچال کمتر از ۴۰ درجه فارنهایت (۴٫۴ درجه سانتیگراد) در یخچال قرار گرفته اند ، تخمهای ترک خورده را دور بریزید و دستها و ظروف را در تماس با تخمهای خام نگه دارید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/sustenance/egg1-storage-time1.html

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *