خود ارضايي سالم چيست

خود ارضايي سالم چيست؟

همانطور که می دانید ، همه افراد باید رابطه جنسی برقرار کنند ، اکثر مردم معتقدند که نیاز به رابطه جنسی به اندازه هر نیاز حیاتی دیگر مانند آب ، غذا ، سرپناه و غیره ضروری است. متأسفانه ، در بیشتر موارد این نیاز به یک مشکل تبدیل شده است و این فرد است که می تواند ویژگی های خود را تشخیص دهد. میل جنسی مستقیم در مسیر درست.

ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما خودارضایی و چمباتمه زدن می تواند در پستانداران نیز رخ دهد و مختص انسان نیست. اکثر نوزادان وقتی می خواهند در محیط اطراف یا بدن خود گشت و گذار کنند بدون اینکه حتی خودشان بدانند ، می توانند خودارضایی کنند.

هنگامی که کودک آلت تناسلی خود را لمس می کند ، احساس آرامش می کند و معتقد است که بازی با بدن باعث احساس خوب او می شود. در نتیجه ، وقتی او تنها باشد یا به دنبال صلح باشد ، این عمل را تکرار می کند.

هنگام خودارضایی ، فرد صحنه های جنسی را به دور از واقعیت و همچنین با تحریک اندام های تناسلی و جنسی خود تصور می کند. آنها در تلاشند تا به ارگاسم برسند. برخی از افرادی که این کار را انجام می دهند به آب و هوا عادت می کنند.

افراد در سنین مختلف شروع به خودارضایی و خودارضایی می کنند و برخی افراد این کار را از بلوغ و برخی دیگر بعد از آن شروع می کنند. بعضی از دختران و پسران وقتی رابطه جنسی محدودی دارند می توانند خودارضایی کنند.

در دختران ، خودارضایی با سفتی بدن و لذت شدید از واژن است ، اما در پسران با ترشح مایع منی است. در حقیقت ، روش های خودارضایی و ارگاسم برای دختران و پسران متفاوت است و سن شروع آن نیز متفاوت است.

خودارضایی را تعریف کنید

خودارضایی ، خودارضایی یا خودارضایی تحریک دستگاه تناسلی برای رسیدن به لذت جنسی و اغلب ارگاسم است. همانطور که گفتیم ، روشهای خودارضایی برای دختران و پسران متفاوت است و همه رویاهای جنسی خود را دارند.

به عنوان مثال ، مردان با لمس ، نوازش یا ماساژ آلت تناسلی خود به ارگاسم می رسند. در مقابل ، زنان با استفاده از وسایل جنسی مانند ویبراتورها یا تحریک آلت تناسلی خود به ارگاسم می رسند.

این کار برای هر دو جنس به صورت مخفی و خصوصی انجام می شود. ممکن است شنیده باشید که فقط برخی از افراد مجرد خودارضایی می کنند ، اما این درست نیست. خودارضایی در افراد متاهل نیز رخ خواهد داد.

روش های خودارضایی در زنان

همانطور که گفتیم ، روشهای خودارضایی در دختران با مردان متفاوت است و هر یک از آنها روش خاصی را برای رسیدن به ارگاسم انتخاب می کنند. روش های خودارضایی در زنان بیشتر از زنان است ، حتی می توان گفت که زنان شرایط بهتری برای استمنا نسبت به مردان دارند.

یکی از متداول ترین روشهای خودارضایی در زنان ، تحریک کلیتور است. مطمئناً ، وقتی زنان خودارضایی می کنند ، به صحنه های احساسی و عاشقانه فکر می کنند یا پورنوگرافی می بینند و سپس این کار را انجام می دهند. در حقیقت ، این تنها روش خودارضایی در زنان نیست.

لازم است بدانید که زنان بسته به مکان تحریک دو نوع ارگاسم دارند ، متداول ترین روش تحریک واژن است و روش دیگر فشار در واژن است که در این صورت تحریک در نقطه G ایجاد می شود .

اکثر دختران برای محافظت از هیمن خود تحریک کلیتور را برای رسیدن به ارگاسم انتخاب می کنند. در مقابل ، افرادی که فالوو ندارند از دو روش خودارضایی استفاده می کنند.

روش دیگر خودارضایی در زنان استفاده از ویبراتور است ، زیرا تحریک ایجاد شده توسط ویبراتور ، مرد نمی تواند ، بنابراین ممکن است در آینده در حین رابطه به ارگاسم نرسد.

در واقع می توان گفت اگر بدن و سیستم عصبی به روشهای دیگر خودارضایی عادت کنند ، زیرا این ارگاسم طبیعی نیست ، پس از مدت ها دیگر نمی تواند در حین مقاربت به ارگاسم برسد.

ادامه مطلب  علائم بارداری را از چه زمانی احساس خواهم کرد؟

از عوارض خودارضایی در زنان می توان به کاهش عزت نفس ، افسردگی ، اختلالات ارگاسم ، اختلالات خواب و غیره اشاره کرد. زنان یا مردان نیز باید قبل از انجام این جراحی عواقب و عوارض جانبی را در نظر بگیرند.

خود ارضايي سالم چيست

روش های خودارضایی در مردان

خودارضایی و سوزن سوزن شدن در مردان بیشتر آلت گرا است ، به این معنی که آنها بیشتر روی آلت تناسلی خود تمرکز می کنند. متداول ترین روش برای خودارضایی مردان لمس آلت تناسلی مرد با دست و حرکت دادن آن به بالا یا پایین است.

البته باید بدانید که برخی از افراد برای این کار از روان کننده هایی مانند صابون استفاده می کنند. برای تجربه لذت بیشتر ، آنها معمولاً این کار را سریعتر انجام می دهند.

دیگران از اشیا objects حلقه ای شکل استفاده می کنند که از واژن زن تقلید می کنند تا خودارضایی کنند. وسایل جنسی دیگری نیز برای رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان وجود دارد که در هنگام استمنا از آنها استفاده می کنند.

در واقع می توان گفت که تمرکز روی بدن و عدم توجه به محیط اطراف باعث افزایش لذت آنها در هنگام خودارضایی و فشار دادن می شود. به این ترتیب بیشتر افراد به جای تمرکز روی چیزهای دیگر فقط روی بدن خود تمرکز می کنند و در نتیجه این به افزایش برانگیختگی آنها کمک می کند.

برخی از مردان نیز انزال زودرس را تجربه می کنند. آنها دائماً تحریک جنسی خود را متوقف کرده و تحریک می کنند. این به آنها کمک می کند دیرتر به ارگاسم برسند و از تحریک جنسی خود لذت ببرند.

خودارضایی و توییت در مردان نیز عوارض جانبی مختلفی از جمله افسردگی ، انزال زودرس ، پشیمانی ، احساس گناه ، احساس حقارت ، بی فایده بودن و … را به همراه دارد.

در نهایت
همانطور که می دانید ، اکثر افراد در هر سنی ، جنسیت در مرحله ای از زندگی خود استمنا می کنند. اما روش های خودارضایی و چگونگی خوشبخت بودن برای هر جنس ، حتی برای هر فرد متفاوت است.

برخی از افراد به دلیل برخی نظرات شخصی برای ارضای نیازهای جنسی خود از استمنا use استفاده می کنند ، اما باید از عواقب این روش آگاهی داشته باشند ، ممکن است برخی از عوارض جانبی خودارضایی اطلاع نداشته باشند.

عوارض خودارضایی

آیا خودارضایی روش های مختلفی دارد ؟

بی شک بله خوداراضایی روش های مختلفی داشته که در زنان و مردان متفاوت بوده که در متن در مورد آن توضیح داده شده است .

 

 از روش های خودارضایی در زنان چه می دانید ؟

خودارضایی در زنان تحریک کلیتوریس بوده که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .

 

 از روش های خودارضایی در مردان چه می دانید ؟

آن ها از روش های مختلفی برای تحریک آلت تناسلی خود استفاده کرده که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .

——.

روش صحیح خودارضایی

روش صحیح خودارضایی مردان موضوعی است که درباره آن کمتر گفتگو می‌شود زیرا گفتگو درباره خودارضایی و موضوعات جنسی امری غیر اخلاقی و بدور از ارزشها دانسته می شود.

در حالیکه بهتر است آموزش لازم درباره مضوعات جنسی داده شود تا فرد بتواند از دانش خود را از منابع معتبر بدست بیاورد و نه آنچه متاسفانه فرهنگ غرب و فیلمهای پورنوگرافی سعی در اشاعه آن دارند.

هر زمان صحبت از خودارضایی می شده است بدون ذکر دلایل علمی با شدت آنرا محکوم کرده و ضررهای بسیاری از جمله کور شدن، دیوانه شدن، آسیب به قوای جنسی، ناباروری و…برای آن ذکر می شده است. بنابراین روش صحیح خودارضایی آموزش داده نشده است.

از سویی گروهی نیز از آن سوی بام افتاده اند و فواید بی شماری برای خودارضایی بر می شمارند. از جمله: کاهش احتمال سرطان پروستات، بهبود خلق و رفع تنش، افزایش میزان علاقمندی جنسی و دفع اسپرم‌های ضعیف، که البته هیچکدام از این ادعاها از لحاظ تجربی و علمی به اثبات نرسیده است.

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

اولین نکته‌ای که باید به آن آگاه باشیم آن است که خودارضایی عملی شایع است و تنها به انسان محدود نمی‌شود و سایر پستانداران نیز به آن مبادرت می‌ورزند. حتی نوزادان نیز هنگامی که به کشف بدن خود می‌پردازند و یا زمانی که می‌خواهند احساس آرامش به‌دست آورندو یا در هنگام خستگی و بی حوصلگی و یا هنگام احساس طرد شدگی خودارضایی می‌کنند. آنها درک می‌کنند که تماس با بدن، احساس خوبی به آنها می‌دهد.

ادامه مطلب  بهترین جراح زیبایی زنان در تهران [واژینوپلاستی]

هایم گینات روانشناس اعتقاد دارد والدین باید با متانت کودک را از خودارضایی بازدارند. نه به این دلیل که آنرا نوعی مرض می دانند بلکه به این علت که خودارضایی کودکان آنها را از رشد و گسترش روابط اجتماعی باز می دارد.

میزان شیوع خودارضایی در مردان و زنان

بر اساس تحقیقی که بر روی ۵۸۶۵ فرد بین ۱۴ تا ۹۴ سال صورت گرفت و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها، ۶۷ تا ۹۴ درصد مردان حداقل یکبار خودارضایی کرده بودند و ۴۳ تا ۶۷ درصد نیز حداقل یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند.

هرچه سن افراد پایینتر می‌آید، درصد خود‌ارضایی افزایش پیدا می‌کند. در میان زنان، بین ۴۳ تا ۸۵ درصد حداقل یکبار در طول زندگی خودارضایی کرده بودند و بین ۲۱ تا ۴۳ درصد نیز یکبار در ماه گذشته خود‌ارضایی کرده بودند.

با این وجود، بر اساس تحقیقات یک گروه سوئیسی در سال ۲۰۱۷، خودارضایی بالاخص در میان مردان با میزان کاهش رابطه جنسی با شریک جنسی، عدم رضایت از ارتباط، نارضایتی جنسی، اختلال جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همبستگی دارد.البته همبستگی داشتن بمعنای رابطه علی نمی باشد و ممکن است هر دو پدیده خود معلول عامل سومی باشند.

آیا می‌توانیم بهترین روشی برای خودارضایی نام ببریم

نکته مهم آن است که تمام فعالیت‌های فیزیکی انسان از جمله غذا خوردن، نوشیدن، خوابیدن و … به‌طور طبیعی دارای محدویت است. به‌همانگونه که نفس غذا خوردن ضرری برای بدن ندارد،

بلکه بیش از حد خوردن برای انسان مضر است؛ تاکنون مطالعات علمی، نفس خود‌ارضایی را مضر ندانسته بلکه خود‌ارضایی زیاد یا اعتیاد به خودارضایی بالاخص همراه با تماشای پورنوگرافی را اختلال یا مزمن تشخیص داده اند. بنابراین باید بین خود‌ارضایی مزمن یا اعتیاد به خود‌ارضایی و خودارضایی طبیعی تفاوت قائل شد.

(باید تفاوت قائل شد بین اینکه بگوییم هنوز تحقیقات علمی درباره ضررهای خودارضایی به نتیجه قاطعی نرسیده اند و اینکه بگوییم هیچ ضرری ندارد. ضمن آنکه منظور از آنکه می گوییم در تحقیقات علمی به اثبات نرسیده آن است که گروهی از تحقیقات به مضر بودن آن تاکید دارند و گروهی دیگر بر مضر نبودن و حتی مفید بودن.

در نتیجه اجماعی در اینباره تاکنون در تحقیقات علمی وجود ندارد. اما در آموزه های مذهبی قطعا بروشنی تکلیف خودارضایی و حرام بودن آن مشخص است.)

متاسفانه با آغاز اینترنت پرسرعت و شیوع فیلم‌های پورنوگرافی، تعداد خود‌ارضایی‌های مکرر و مزمن در افراد بسیار افزایش یافته است. تا پیش از آن، بشر چندان با چنین پدیده‌ای مواجه نبوده است و بنابراین این باور در ذهن افراد جای داشت که خودارضایی مزمن و یا به تعداد دفعات زیاد، در فرد ممکن نمی‌باشد

(و یا بسیار به‌ندرت اتفاق می‌افتد) و فرد هر زمان که احساس رضایت کرد، دست از خودارضایی بر می‌دارد.

منتهی بعد از آغاز اینترنت پرسرعت، فرد به‌جهت توانایی ایجاد تنوع بسیار زیاد در فیلم‌های پورنوگرافی، بعد از تماشای آنها به‌نوعی خود را مجبور به انجام خودارضایی می‌بیند و اندک اندک همانگونه که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی آورده‌ایم، ساختار مغز تغییر می‌یابد و مغز معتاد هیچ زمان به احساس رضایت دست نمی‌یابد.

آسیب‌های وارده از طریق خودارضایی خشن

اما به‌جهت آسیب‌هایی که خودارضایی سریع و خشن به نوجوان می‌زند، بهتر است آگاهی بیشتری در این باره کسب کرد. بیشتر مردان یاد می‌گیرند که سریع و بی‌سر و صدا خودارضایی کنند، زیرا نوجوانان مملو از تستوسترون، نگران حضور ناگهانی والدین یا خواهر و برادری هستند که اوقات شخصی آنها را مختل می‌کنند.

فقط ترس از گرفتار شدن وجود ندارد و احساس شرمساری در مورد لذت جنسی نیز علت دیگری برای انجام سریع این کار می‌باشد. حال آنکه متخصصان معتقدند خودارضایی امری طبیعی است و راهی عالی برای یادگیری بیشتر درباره لذت جنسی است.

ادامه مطلب  رشد سينه تا چند سالگي ادامه دارد؟ با ذکر نکات مهم

البته باید مفهوم خودارضایی را اندکی وسیع تر از انچه در ذهن اکثر افراد است در نظر گرفت. بطور مثال خودارضایی در کودکان بنوعی عبارت است از تلاش کودک برای شناخت بدن خود و مفهوم آن با خودارضایی در بزرگسالان متفاوت است. و یا در نوجوانان خودارضایی می تواند بدلیل اطمینان نوجوان از توانایی های جنسی خود صورت پذیرد.

نکته‌ مهم

نگارش این مقاله به‌معنای تایید خودارضایی نمی‌باشد و خودارضایی از نظر مذهبی و اعتقادی عملی مذموم شمرده می شود. اما اگر به این کار مبادرت می‌کنید، بهتر است روش صحیح خودارضایی را فرابگیرید تا خود را دچار مشکل نکنید.

امیلی مورس، متخصص رابطه جنسی می‌گوید: و این عادات پنهانی، سریع و خشن می‌تواند در بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند. مورس می‌گوید: «بسیاری از نوجوانان با سرعت خودارضایی را تمام می‌کنند و هرگز به این فکر نمی‌کنند که چگونه می‌توانند زندگی جنسی انفرادی خود را بهتر کنند».

گاه سرعت زیاد و نگرانی از انجام این عمل به نارضایتی‌های جنسی در رابطه زناشویی در آینده منجر می‌شود زیرا آنها به خودارضایی سریع و خشن عادت کرده اند و نمی توانند در رابطه واقعی خود با آرامش و صبر عمل کنند.

واقعاً وقت خود را به آن اختصاص دهید. روی نفس خود تمرکز کنید. آیا حرکاتی را می‌شناسید که بتوانند ارگاسم را حتی بیشتر خوشایند کنند؟

باید بدانید که نباید به همراه خودارضایی به تماشای پورنوگرافی بپردازید زیرا تماشای پورنوگرافی آسیب های شدید به مغز و نحوه نگرش انسان وارد می کند.

بهتر است به تمرینات ورزشی بپردازید. بعد از تمرین، واقعاً احساس قدرت می کنید؟ خوب یک دلیل برای آن وجود دارد. هنگام تمرین و ورزش کردن هورمون هایی آزاد می کنید از جمله آدرنالین و دوپامین(ماده شیمیایی به اصطلاح “احساس خوب”).

خودارضایی پس از تمرین بدلیل بالاتر بودن میزان اندروفین احساس بهتری برای فرد ایجاد می کند، جریان خون عالی است و عضلات کف لگن کاملاً شل هستند.

تکنیک تحریک و توقف در خودارضایی تمرین موثری است برای افرادی‌که در رابطه جنسی با همسرشان دچار مشکل زودانزالی هستند. خودتان را تا حد انزال پیش ببرید و سپس کمی استراحت کنید. سپس روند را از نو شروع کنید.

این کار را سه یا چهار بار قبل از ارگاسم انجام دهید. در نتیجه با رعایت این نکته از روشهای صحیح خودارضایی، انزال های قدرتمندتر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد و در طول مدت کنترل بیشتری بر زمان انزال خود پیدا خواهید کرد.

خودارضایی یا استمنا زمانی مزمن (اعتیاد به خودارضایی) محسوب می‌شود که:

۱. اضطراب در فرد ایجاد می‌کند.
۲. خود‌ارضایی برای شما راهی است برای فرار از واقعیت‌های زندگی. واقعیت‌هایی که شما از مواجهه با آن اجتناب می‌ورزید.
۳. زندگی اجتماعی و شغلی فرد تحت تاثیر قرار می‌گیرد. فرد به‌جهت وقتی که برای خودارضایی و تفکر به آن صرف می‌کند، فرصت اندکی برای دوستان و روابط اجتماعی دارد. به‌جهت تمرکز زیاد فرد بر خودارضایی، شغل او نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
۴. وسوسه خودارضایی در فرد آنچنان قوی است که فرد در مقابل آن نمی‌تواند مقاومت کند. در این حالت، فرد کنترلی بر رفتار و عادت خود ندارد. همانند قماربازی که بر وسوسه قمار خود کنترلی ندارد.
۵. خودارضایی فرد باعث آسیب بدنی در او می‌شود. مثلا به‌جهت خود‌ارضایی زیاد، ناحیه تناسلی فرد ملتهب شده و یا زخم می‌شود.
۶. درصورتی که تفکر بیش از اندازه فرد به خودارضایی، باعث عدم تمرکز شود.

درباره مضرات خودارضایی گفتگوها و بحث‌های بسیاری انجام شده و بیشتر آنها بر مضرات خودارضایی تاکید کرده‌اند. ولکن تاکنون از لحاظ علمی تفاوتی بین خودارضایی و رابطه جنسی مشاهده نشده است. اما این بمعنای مضر نبودن یا تایید خودارضایی نمی‌باشد.

باید درنظر داشت آنچه منجر به لذت عمل‌جنسی می‌شود نه ارگاسم، بلکه عشق و علاقه‌ایست که در رابطه‌واقعی وجود دارد. مابین یک رابطه جنسی بدون عشق و خودارضایی تفاوتی وجود ندارد.

بنابراین آنچه برتر و بهتر از خودارضایی و رابطه‌جنسی بدون عشق‌است، یک رابطه‌جنسی همراه با عشق و پیوندهای عاطفی می‌باشد.

منبع:
دکتر سناعی

 

حتما ببینید

كيست سينه در زنان

علائم كيست سينه چیست؟ چگونه کیست سینه را تشخیص دهیم؟

با شناخت علائم كيست سينه شما میتوانید این عارضه را بهراحتی تشخیص دهید. کیست سینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *