ترک خود ارضایی پسران

ترک خود ارضایی پسران در زمان کوتاه

خو ارضایی برای مردان و پسران با چالش های بسیاری همراه است. از آنجا که غریزه زنده ماندن به فعالیت جنسی فرد بستگی دارد ، استمنا male مردانه می تواند آن را تهدید کند و مردها را از انجام رابطه جنسی بی میل کند و باعث ایجاد استرس منفی برای افراد در همه فرهنگ ها شود.

همچنین ، ناسازگاری این مسئله با گرایش های مذهبی و اجتماعی یکی دیگر از عوامل محبوبیت خودارضایی در انسان است. این در گروه اختلالات جنسی قرار می گیرد و اگر به طور معمول یادآوری شود و منجر به اعتیاد رفتاری شود ، درمان آن دشوارتر می شود.

دانستن دلایل و روشهای درمان خودارضایی به شما کمک می کند با آن کنار بیایید و آسیب را به حداقل برسانید.

سن شروع خودارضایی مردان

استمنا  مردانه معمولاً در نوجوانی یا اواخر کودکی در پسران آغاز می شود. آنها معمولاً از همسالان خود آموخته می شوند و برخلاف استمنا زنانه ، كه اكتشافی و تصادفی است ، از طریق آموزش انجام می شود. پس از خودارضایی در پسران ، آنها وارد یک چرخه زندگی جدید می شوند و درک بهتری از فعالیت و روابط جنسی پیدا می کنند.

به دلیل این همزمانی با بلوغ ، پسران اغلب افسردگی را تجربه می کنند و بی ثباتی عاطفی می تواند منجر به خود ارادی بیش از حد شود. این منجر به انحرافات جنسی می شود. مردان برای نوجوانان و جوانان خودارضایی نمی کنند. بزرگسالان ، حتی کسانی که ازدواج کرده اند ، این کار را هر از گاهی انجام می دهند.

علل خودارضایی در پسران

مردان به دلایل مختلف این کار را انجام می دهند. معمولاً مهمترین دلیل آن استرس و اضطراب است. زمان هایی وجود دارد که برای مردان استرس آور و دشوار است ، زمانی که میل و دفعات انجام این عمل بیشتر است. برای کاهش استرس و تنش می توانید از یک صفحه مدیریت استرس کمک بگیرید.

همچنین عدم رضایت از ازدواج و عدم رضایت از رضایت یکی از عواملی است که در این امر مثر است ، گرفتن مشاوره ازدواج می تواند در این زمینه مفید باشد.

عوارض و پیامدهای خودارضایی پسران

عوارض استمنا male مردانه به تعداد و نوع این روش بستگی دارد. گزارش ها در این زمینه متناقض است. با این حال ، تاکنون هیچ مدرکی در مورد مضر بودن این عمل وجود ندارد. افرادی که در طول روز زیاد خودارضایی می کنند ، می توانند به زخم آلت تناسلی ، خستگی و ضعف مبتلا شوند.

همچنین لازم است در مورد خودارضایی در مردان به صورت شیدایی و اجبار صحبت شود.

افرادی که به استمنا معتاد هستند حتی در صورت تحریک جنسی نیز مجبور به انجام این کار نیستند. افرادی که به پورنوگرافی و پورنوگرافی سر می زنند کمی متفاوت است. این واقعاً مربوط به پورنوگرافی است ، نه فقط آن.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: اموزش رابطه شب اول ازدواج

احساس گناه بعد از خودارضایی

بعد از اینکه مردان خودارضایی می کنند ، مردم معمولاً دچار عذاب وجدان می شوند و معمولاً از عمل خودارضایی پشیمان هستند. گاهی این عذاب وجدان باعث می شود تا شرایطی که از آن راضی هستند را از بین ببرند.

به عنوان مثال ، اگر آنها توسط پورنوگرافی تحریک شوند ، بلافاصله اثرات این فیلم ها را از زندگی خود حذف می کنند. آنها سعی می کنند این کار را متوقف کنند و پس از آن مدتی مشغول متوقف کردن آن هستند. عدم انجام این کار گاهی منجر به افسردگی می شود.

مردان علاوه بر دیدگاه‌های فرهنگی و مذهبی جامعه خود، معمولا نگران پیامدهای خودارضایی مردان هستند و باور عموم مردم در ایران بدین صورت است که این عمل می‌تواند باعث تضعیف حافظه و تاری و تضعیف چشم‌ها و حتی دردهای مفصلی می‌شود.

ادامه مطلب  آسکشوال چیست؟

ارتباط خودارضایی با اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی برای یافتن و تماشای این فیلم ها و سپس خودارضایی به زمان نیاز دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد پورنوگرافی کلیک کنید. افراد معتاد به پورنوگرافی ، به ویژه اگر در یک رابطه عاطفی باشند ، با مشکلات زیادی روبرو هستند که مهمترین آنها موارد زیر است:

۱٫ عدم توانایی در متوقف کردن ، تماشای یا شرکت در هر فعالیت دیگر مربوط به پورنوگرافی.

۲٫ تمایل شدید به تماشای پورنو. این افراد مانند مصرف کنندگان مواد مخدر می گویند تمایل زیادی به تماشای فیلم های پورنو دارند.

۳- وقتی از آنها خواسته می شود که پورنوگرافی را متوقف کنند ، عصبانی ، عصبی و ناراضی می شوند. آنها حتی اعتیاد خود به پورنوگرافی را انکار می کنند.

۴- فعالیت های پورنوگرافی معمولاً از نظر شریک جنسی پنهان است.

ترک خودارضایی در مردان

خودارضایی در صورتی که به اعتیاد رفتاری تبدیل شود، زندگی شما را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین هر چه سریعتر جهت درمان و ترک آن اقدام کنید، آسیب‌های روانی کمتری را متحمل می‌شوید.

برای این منظور می‌توانید از یک راهنما و مشاور کمک بخواهید، موانع ترک را شناسایی کنید و آن‌ها را از بین ببرید، برای جلوگیری از خودارضایی برنامه بچینید و یا از روش‌های معمول ترک استفاده کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به سرگرم کردن خود، حذف فیلم‌های پورن، ورزش کردن، کارهای داوطلبانه، تغذیه سالم و… اشاره کرد.

———.

بهترین روش خودارضایی مردان چیست؟

 

راه درست برای خودارضایی مردان موضوعی است که بندرت مورد بحث قرار می گیرد ، زیرا صحبت در مورد استمنا و مشکلات جنسی غیراخلاقی و دور از ارزش تلقی می شود. اگرچه بهتر است در مورد مسائل جنسی آموزش دیده باشید تا بتوانید دانش خود را از منابع معتبر و آنچه متأسفانه در تلاش است فرهنگ غربی و فیلم های پورنوگرافی را گسترش دهد ، کسب کنید.

هرگاه از استمنا بدون ذکر دلایل علمی نام برده شود ، شدیداً محکوم شده و بسیاری از آسیب ها از جمله نابینایی ، جنون ، اختلال جنسی ، ناباروری و. ذکر می شود ، بنابراین روش صحیح استمنا آموزش داده نمی شود.

از طرف دیگر ، گروهی از پشت بام سقوط کرده و مزایای بی شماری را برای خودارضایی حساب کرده اند. این موارد شامل کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات ، بهبود خلق و خو و تسکین استرس ، افزایش میل جنسی و دفع اسپرم های ضعیف است ، اگرچه هیچ یک از این ادعاها از نظر علمی و علمی اثبات نشده است.

بنابراین ، محققان بیشتری نیاز به تحقیق بیشتر در مورد این موضوع دارند.

اولین چیزی که باید بدانید این است که خودارضایی عملی معمول است و فقط به انسان و سایر پستانداران محدود نمی شود. حتی نوزادان وقتی بدن خود را معاینه می کنند یا می خواهند احساس آرامش کنند ، خودارضایی می کنند. آنها درک می کنند که تماس با بدن باعث می شود احساس خوبی داشته باشند.

شیوع خودارضایی در مردان و زنان

طبق مطالعه ای که روی ۵۸۶۵ نفر از سنین ۱۴ تا ۹۴ سال انجام شده و همچنین با در نظر گرفتن سن آنها ، ۶۷ تا ۹۴ درصد مردان حداقل یک بار و ۴۳ تا ۶۷ درصد حداقل یک بار در ماه گذشته خودارضایی کرده اند. با افزایش سن ، میزان خودارضایی افزایش می یابد. در میان زنان ، بین ۴۳ تا ۸۵ درصد حداقل یک بار در زندگی خود و ۱۴ تا ۲۱ تا ۴۳ درصد در ماه گذشته خودارضایی کرده اند.

ادامه مطلب  برای تقویت قوای جنسی چیکار کنیم؟

طبق مطالعه ای که توسط یک گروه سوئیسی در سال ۲۰۱۷ انجام شد ، خودارضایی ، به ویژه در میان مردان ، با کاهش تماس جنسی با یک شریک جنسی ، عدم رضایت از رابطه ، نارضایتی جنسی ، اختلال عملکرد جنسی بیشتر و رضایت کمتر از سلامت روانی و زندگی همراه است. ، این همبستگی به معنای رابطه علی نیست و هر دو پدیده ممکن است نتیجه یک عامل سوم باشد.

آیا می توانیم به بهترین روش برای خودارضایی اشاره کنیم؟

توجه به این نکته مهم است که هرگونه فعالیت بدنی انسان ، از جمله خوردن ، آشامیدن ، خوابیدن و خویشتنداری طبیعی. همانطور که خوردن نفس برای بدن مضر نیست ، اما خوردن زیاد آن برای انسان مضر است.

تاکنون ، تحقیقات خودارضایی را مضر ، بلکه خودارضایی بیش از حد یا مزمن یا اعتیاد به استمنا، ، به ویژه در پورنوگرافی دانسته است. بنابراین باید بین استمنا  مزمن یا اعتیاد به استمنا و استمنا طبیعی تمایز قائل شد.

(باید تفکیکی قائل شد که تحقیق در مورد مضرات استمنا هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است و گفت که آنها هیچ آسیبی نمی رسانند.) ، گروهی از محققان تأکید می کنند که مضر است و گروه دیگر مضر نیستند یا حتی مفید.

در نتیجه ، تاکنون در تحقیقات علمی در مورد این اتفاق نظر وجود ندارد. اما در آموزه های دینی ، الزام خودارضایی و منع آن قطعاً روشن است.

متأسفانه ، با ظهور اینترنت پرسرعت و گسترش فیلم های پورنوگرافی ، تعداد استمنا مکرر و مزمن به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مردم قبلاً هرگز با چنین پدیده ای روبرو نشده بودند و بنابراین مردم معتقد بودند که خودارضایی مزمن یا مکرر امکان پذیر نیست (یا بسیار نادر اتفاق می افتد) و هر بار که فرد احساس رضایت می کند

، از خودارضایی دست می کشد. با این حال ، با ظهور اینترنت پرسرعت ، فرد پس از تماشای فیلم های پورنوگرافی مجبور به خودارضایی می شود تا تنوع زیادی ایجاد کند و به تدریج ، همانطور که در مقاله اعتیاد به پورنوگرافی نشان دادیم ، ساختار مغز تغییر می کند و مغز معتاد تغییر نمی کند . زمان رضایت ندارد.

آسیب‌های وارده از طریق خودارضایی خشن

اما به‌جهت آسیب‌هایی که خودارضایی سریع و خشن به نوجوان می‌زند، بهتر است آگاهی بیشتری در این باره کسب کرد. بیشتر مردان یاد می‌گیرند که سریع و بی‌سر و صدا خودارضایی کنند، زیرا نوجوانان مملو از تستوسترون، نگران حضور ناگهانی والدین یا خواهر و برادری هستند که اوقات شخصی آنها را مختل می‌کنند.

نه تنها ترس از گرفتار شدن وجود دارد ، بلکه احساس شرمندگی از لذت جنسی دلیل دیگری برای انجام سریع آن است. با این حال ، کارشناسان معتقدند که خودارضایی راهی طبیعی و عالی برای یادگیری بیشتر در مورد لذت جنسی است.

البته ، مفهوم خودارضایی باید کمی گسترده تر از آنچه در ذهن اکثر مردم است ، در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ، خودارضایی در کودکان نوعی تلاش کودک برای شناختن بدن خود است و معنای آن با خودارضایی در بزرگسالان متفاوت است.

یا در نوجوانان ، خودارضایی می تواند انجام شود زیرا نوجوان به توانایی های جنسی خود اطمینان دارد.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: کولپوسکوپی چیست؟

نکات مهم

نوشتن این مقاله به معنای تأیید خودارضایی نیست و خودارضایی از نظر شرعی و عملی محکوم می شود. اما اگر چنین کردید ، بهتر است روش درست خودارضایی را یاد بگیرید تا به مشکل بر نخورید.

امیلی مورس ، متخصص جنسی ، می گوید: “و این عادات پنهان ، عجولانه و خشن می توانند تا بزرگسالی نیز ادامه داشته باشند.” مورس می گوید: “بسیاری از نوجوانان خودارضایی را به سرعت به پایان می رسانند و هرگز به این فکر نمی کنند که چگونه می توانند زندگی جنسی مجردی خود را بهبود بخشند.

ادامه مطلب  بایسکشوال چیست؟

” گاهی عجله و نگرانی بیش از حد در این مورد منجر به عدم رضایت جنسی در ازدواج های آینده می شود ، زیرا آنها به خودارضایی سریع و اجباری عادت کرده اند و نمی توانند در روابط واقعی خود با آرامش و حوصله رفتار کنند.

واقعاً وقت خود را صرف این کار کنید. روی خودتان تمرکز کنید. آیا حرکاتی می دانید که بتواند ارگاسم را حتی بیشتر لذت بخش کند؟

شما باید بدانید که نباید پورنوگرافی را با استمنا تماشا کنید ، زیرا تماشای پورنوگرافی آسیب جدی به مغز و نوع نگاه افراد وارد می کند.

بهتر است ورزش کنید. آیا واقعاً بعد از تمرین احساس قدرت می کنید؟ خوب ، این یک دلیل دارد. هنگام ورزش ، هورمون هایی مانند آدرنالین و دوپامین (ماده ای شیمیایی به نام “احساس خوب”) آزاد می کنید.

استمنا پس از تمرین به دلیل بالاتر بودن سطح اندورفین ، احساس بهتر شدن را ایجاد می کند ، جریان خون عالی است و عضلات کف لگن کاملاً شل هستند.

تکنیک تحریک و متوقف کردن استمنا یک ورزش مثر برای افرادی است که در حین رابطه با شریک زندگی خود دچار انزال زودرس می شوند. تا نقطه انزال را فشار دهید و سپس کمی استراحت کنید. سپس روند را دوباره شروع کنید. این کار را سه یا چهار بار قبل از ارگاسم انجام دهید.

در نتیجه ، با پیروی از این روش روشهای مناسب خودارضایی ، شما انزال های قوی تر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد و کنترل بیشتری بر زمان انزال خود پیدا خواهید کرد.

خودارضایی یا استمنا زمانی مزمن (اعتیاد به خودارضایی) محسوب می‌شود که:

۱٫ باعث اضطراب در انسان می شود.
۲. استمنا راهی برای فرار از واقعیت های زندگی است. حقایقی که از مواجه شدن با آنها اجتناب می کنید.
۳٫ زندگی اجتماعی و شغلی فرد تحت تأثیر قرار می گیرد. این فرد فرصت کمی برای دوستان و روابط اجتماعی برای گذراندن وقت خودارضایی و تفکر دارد. از آنجا که فرد بیش از حد روی استمنا تمرکز دارد ، کار او نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.
۴- وسوسه خودارضایی آنقدر شدید است که نمی توان در برابر آن مقاومت کرد. در این حالت فرد هیچ کنترلی بر رفتار و عادات خود ندارد. به عنوان یک قمارباز که هیچ کنترلی بر وسوسه قمار خود ندارد.
۵٫ استمنا باعث صدمه جسمی به شخص می شود. به عنوان مثال ، به دلیل خودارضایی بیش از حد ، ناحیه تناسلی فرد ملتهب یا ملتهب می شود.
۶٫ اگر شخصی بیش از حد در مورد خودارضایی فکر کند ، منجر به عدم تمرکز می شود.

در مورد مضرات خودارضایی بحث و گفتگوهای زیادی انجام شده است و بیشتر آنها مضرات خودارضایی را برجسته کرده اند. اما تاکنون هیچ تمایزی علمی بین خودارضایی و جنسیت قائل نشده است. اما این بدان معنا نیست که خودارضایی مضر یا مورد تأیید نیست. باید در نظر داشت که آنچه منجر به لذت جنسی می شود ، ارگاسم نیست ، بلکه عشق و علاقه است که در یک رابطه واقعی وجود دارد.

هیچ تفاوتی بین رابطه جنسی بدون عشق و خودارضایی وجود ندارد. بنابراین ، آنچه از استمنا  و رابطه جنسی بدون عشق بهتر و بهتر است ، رابطه جنسی با عشق و روابط عاطفی است.

منبع:
دکتر سنایی

حتما ببینید

بهترین فصل کاشت مو کدام است

ایا برای کاشت مو باید کچل کرد ؟

آیا برای کاشت مو باید کچل باشید نه، برای کاشت مو نیازی به طاسی ندارید. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *