چگونه ترک دیوار را تعمیر کنیم

ترک های دیوار می تواند به دلیل مصالح بی کیفیت یا آسیب به ساختمان ایجاد شود و خطرناک باشد. ترک دیوارهای سیمانی معمولاً به صورت خطی است که در امتداد دیوار پخش می شود ، اما ترک دیوارهای آجری و آجری به صورت ملات زیگزاگ از جمله ملات ها هستند. ببینید آیا ترک به اندازه کافی بزرگ است که به یک تعمیرکار حرفه ای نیاز دارد یا اینکه خودتان می توانید آن را ترمیم کنید.

 

نحوه ترمیم ترک دیوار:

ترک را آماده کنید

پی ساختمان معمولاً در معرض رطوبت قرار می گیرد. قبل از تعمیر مطمئن شوید که آجرها ، بلوک ها و سیمان خشک شده اند. اگر عجله دارید می توانید محل را با سشوار خشک کنید. اگر تعمیر را شروع کنید و ملات برگردد ، به این معنی است که ملات آب زیادی دارد و باید بگذارید بیشتر خشک شود. روی دیوارهای سیمانی ، وقتی ملات خشک شد ، گرد و غبار را با یک برس یا سیم پاک کنید ، روی دیوارهای آجری یا بلوک ، ملات قدیمی را بین آجرها بردارید و تمام گرد و غبار را از این قسمت پاک کنید.

تعمیر سیمان

اگر ترک نازک یا بسیار نازک است ، چند سوراخ دیگر سوراخ کنید تا بتوانید ملات بیشتری اضافه کنید. مراقب باشید که ترک ها یا سوراخ هایی که ایجاد می کنید خیلی عمیق نباشند. مواد رزین پلی استر را با کاتالیزور رزین پلی استر مخلوط کنید. با استفاده از ماله ، مخلوط رزین را به ترک بمالید و قبل از خشک شدن رزین ، مش فایبرگلاس را درون آن فشار دهید. روی نوار فایبرگلاس کمی رزین بریزید تا ترک آن پر شود. بگذارید یک ساعت خشک شود.

چگونه ترک دیوار را تعمیر کنیم

تعمیر بلوک های آجر و ملات

پایه آجر و بلوک سیمانی با ملات تقویت می شود که بین آنها ریخته می شود. هنگام برداشتن خمپاره قدیمی با قلم و چکش مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که ضرباتی که وارد می کنید سبک هستند تا از ترک خوردگی در این قسمت جلوگیری شود. هنگام تخلیه ملات قدیمی ، ملات جدید را طبق دستورالعمل فروشنده مخلوط کنید. اتصالات آجرها را با کمی آب مرطوب کنید تا ملات جدید سریعتر بچسبد و خیلی زود خشک نشود و از ایجاد ترک های جدید جلوگیری کند. درزها را با یک ماله صاف کوچک پر کنید و ملات را مالش دهید تا صاف شود و هیچ حباب هوا در آن وجود ندارد.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/fix1-wall-cracks1.html

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

ما درباره استفاده از اجاق مایکروویو و خطرات احتمالی آن چیزهای زیادی شنیده و خوانده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *