چگونه با دیگران مودبانه صحبت کنیم

مودبانه صحبت کردن ، ما را به فردی صادق ، مهربان و مودب تبدیل می کند.

 

بسیاری از مردم فکر می کنند که ادب صحبت کردن به معنای این است که ما باید از روی طعنه یا خیلی رسمی صحبت کنیم ، اما این طور نیست. ما می توانیم بسیار صمیمی و صمیمی صحبت کنیم ، اما از لحن و جملات مودبانه در مکالمات خود استفاده می کنیم.

 

عکس صحبت مودبانه این است که ما می خواهیم با دیگران بسیار سبک و به دور از ادب صحبت کنیم.

 

افرادی که به این روش صحبت می کنند اغلب می گویند: “مودبانه صحبت کردن در مورد سوسولا است و ما سوسول نیستیم.”

 

به هر حال ، این طرز فکر این افراد است ، و من به طرز تفکر آنها احترام می گذارم ، زیرا همه ما نباید یکسان فکر کنیم. این تناقضاتی است که باعث می شود چیزی خوب یا بد به نظر برسد.

 

یکی از بزرگان علم بلاغت جمله ای بسیار اساسی و قدرتمند دارد که من همیشه از آن زیاد استفاده می کنم. او می گوید تزئین کلمات با کلمات مانند تزئین خوک ها با زیور آلات گران قیمت است. چه مفهومی داره؟ به این معنا که اگر کسی تصمیم بگیرد از چند کلمه و عبارت برای نشان دادن ادب در گفتار استفاده کند و مودبانه صحبت کند قبل از اینکه به مطالب فکر کند و مطالب را زیبا ، مودب ، متمایز و متمایز کند ، مانند تزئین و تزئین خوک است که حیوان زشت و زشت با تزئینات.

 

مودبانه ، مودبانه صحبت کنید ، از کلمات مودبانه استفاده کنید
جملات مودبانه

 

به صحبت های دیگری گوش دهید

اگر می خواهیم مودبانه صحبت کنیم ، یکی از الزامات این است که شنونده خوبی باشیم و به طور م toثر به حرف شخص مقابل گوش دهیم.

 

در هر صورت ، ما نباید در مکالمات روزمره سخنگوی الوحده باشیم ، یعنی نباید تنها صحبت کنیم ، بنابراین بخشی از مکالمه صرف شنیدن خواهد شد. معمولاً بسیاری از افراد مهارت شنیداری خوبی ندارند ، در واقع هیچ کس نبود که از کودکی به ما یاد دهد.

 

ممکن است شما صحبت کرده باشید ، اما طرف مقابل شما به هیچ وجه به شما گوش نمی دهد و به جای گوش دادن به شما ، سر او روی تلفن همراهش گرم است یا به در و دیوار نگاه می کند.

چگونه با دیگران مودبانه صحبت کنیم

این نوع رفتارها در مکالمات روزمره یا محل کار واقعاً نامناسب است و انتظار نمی رود فرد مودب اینگونه رفتار کند.

 

به طرف دیگر نگاه می کنم

تماشای طرف مقابل به همان اندازه گوش دادن موثر است. اگر فرد مقابل در حال صحبت یا صحبت با شخص یا افراد دیگر است ، ما باید ارتباط چشمی موثری با فرد مقابل داشته باشیم. این بی احترامی است

 

این کلمه می تواند مودب ، ساده و رایگان باشد

این بدان معناست که من می خواهم از کسی قدردانی و تشکر کنم قبل از اینکه به این فکر کنم که چه کلمات و عباراتی را استفاده کنم تا طرف مقابل متوجه شود که من از او ممنونم در ابتدا سعی می کنم نگرش ، نگاه و ذهنم را به سمتی ببرم که واقعاً می خواهم از آن قدردانی و تشکر کنم. می خواهم به او بگویم که مدیون او هستم. می خواهم به او بگویم که من واقعاً از کار و تلاشی که برای من کرده و یا درمانی که برای من انجام داده سپاسگزارم.

 

عدم استفاده صحیح از کلمات

بسیاری از افراد در صحبت های خود از کلمات و عباراتی استفاده می کنند که از نظر معناشناسی و کاربرد نادرست هستند. این افراد معمولاً این کلمات و عبارات را از زبان افراد دیگر می شنوند و بدون هیچ فکر و اندیشه ای از آنها به همین ترتیب استفاده می کنند. مثلاً آیا آنها از موفقیت و موفقیت به جای یکدیگر استفاده می کنند؟ به عنوان مثال ، آنها می گویند که این دو با هم شکست می خورند. کلمه صحیح استفاده در این جمله موفقیت است نه موفقیت. موفقیت به معنای موفقیت است ، به معنای دانستن چیزی است و موفقیت به معنای تفاوت است ، به معنای تنوع است.

 

ادبیات بدون احترام مهم نیست. احترام یعنی چه؟ معنای احترام این است که من فاصله بین خودم و دیگران را می دانم ، به دیگران احترام می گذارم. بنابراین ، اگر از نظر ذهنی به این احترام بگذارم ، کاری نمی کنم و چیزی نمی گویم ، در نتیجه سخنان من در قلب طرف مقابل است. بنابراین آنچه از قلب خارج می شود به ناچار در قلب خواهد ماند.

اشخاص مودب زیاد در مورد خودشان صحبت نمی کنند

یک فرد مودب زیاد درباره خودش صحبت نمی کند. چه دلیلی دارد که همه ما در میان دوستان و آشنایان می گوییم “من هستم”؟ تنها دلیل این است که ما انسانی مغرور و خودشیفته هستیم.

 

من نمی گویم که ما نباید یکدیگر را دوست داشته باشیم ، منظورم این است که نباید هر کجا که می رویم ، همه ما موفقیت ها و خاطرات خود را بیان کنیم.

 

حریم خصوصی دیگران را نقض نکنید

نکته مهم در اینجا این است که بسیاری از افراد تصور می کنند هرچه بیشتر وارد حریم خصوصی دیگران شوند ، صمیمیت بیشتری با فرد مورد نظر دارند.
در بسیاری از موارد ، آنها سعی می کنند نام کوتاه شده را با گفتن نام کوتاه شده ، تلفظ کلمات و اصطلاحاتی خارج از حوزه ادبیات ، یا به روش های دیگر تلفظ کنند که نشان دهنده ورود آنها به شخصی ترین مصونیت ارتباطی با دیگران است. خلوص. در حالی که صمیمیت محصول ادب و احترام است ، ادب و احترام به معنای احترام به حریم خصوصی و حریم خصوصی است. اگر می خواهید مودب به نظر برسید ، به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید و هرگز وارد آن نشوید.

 

افراد مودب قسم نمی خورند

بد گفتاری ، زشتی ، بی ادبی در گفتار ، بد زبانی و بی احترامی از آفات کلمات است. بسیاری از دوستی ها و روابط صمیمی دیرینه گاهی با کلمات نامعقول ، توهین آمیز ، تحقیرآمیز یا دلخراش از بین می رود. اگر جواب “سلام” “هوی” باشد ، پاسخ گفتار مودبانه نیز پاسخی محترمانه است.

 

مودبانه ، مودبانه صحبت کنید ، از کلمات مودبانه استفاده کنید
مردم مودب

 

افراد مودب خجالتی نیستند

شرم ، ننگ و حیا در برابر کارهای زشت و گناه بسیار مقدس و بزرگ است. اما در مورد کارهای عالی و سخنرانی های عالی و س questionsالات م effectiveثر و پاسخ های لازم ، این برای کسی عالی نیست ، اما برای خوب بازدارنده است و باعث محرومیت می شود. ریشه این اختلال یا الگوی یادگیری است ، یا احساس کوچکی ، یا عدم یادگیری گذشته ، یا عامل دیگری. این مشکل باید به نوعی حل شود. داشتن اعتماد به نفس و بازی در دریا و شکستن سد موفقیت بیشتر خواهد بود. مشکل در “اولین پیچ” است.

 

بنابراین ، شما باید تمرین کنید. گرچه دشوار است ، اما در باطن ترس درونی سقوط می کند و این عمل باعث می شود ، مثلاً در کلاس سخنرانی عمومی یا س askingال بپرسد ، یک متن را در یک مراسم بخواند یا یک کنفرانس در حضور افراد دیگر بگذارد ، و این برای انسان طبیعی است. صحبت از این که ، این وظیفه به ظاهر ساده ای که همه ما از صبح تا شب ، در داخل و خارج از کشور ، با معلومات و معلومات با آن سر و کار داریم ، ترفند خاصی برای خود دارد.

 

افراد مودب اهل گفتگو نیستند

گاهی اوقات “پرحرفی” از ورجی بیرون می آید. اگر از پرحرف بودن خسته شوید ، دیگران احتمالاً از پرحرفی شما خسته می شوند. بنابراین ، باید از تکرارهای تکراری خسته کننده و آزار دهنده پرهیز کرد و توانایی و تمایل طرف مقابل برای گوش دادن را در نظر گرفت.

 

افراد مودب هرگز پشت سر دیگران صحبت نمی کنند

گاهی مقاومت در برابر احساس غیبت دشوار است. بیشتر نه. مورد ………………………………………

 

اما بسیاری از افراد تحصیل کرده می دانند که اگر در مقابل دیگران شایعه کنید ، فکر می کنند پشت سر آنها شایعه می کنید. وقتی کسی در سایر افراد مودب غایب است ، با عذرخواهی مجلس را ترک می کند. آنها اصلاً برایشان مهم نیست که غایب پشت سر آنها چه می گوید. از این گذشته ، هرکسی که غایب باشد احترامی برای کسی قائل نیست و همه غایب هستند.

 

اگر واقعاً از شخصی ناراحت هستید ، با او صحبت کنید. خیلی عادلانه خواهد بود این همان کاری است که افراد مودب انجام می دهند.

 

آنها همیشه مودب هستند

آنها مودب نیستند که فقط برای اولین بار و در قرار اول شما را فریب دهند. افراد بسیار مودب همیشه مودب هستند: بخشی به این دلیل که نمی توانند غیر از این باشند و بخشی به این دلیل که می دانند غیر از این نیستند.

منبع:
https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/talk8-others-politely.html

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

ما درباره استفاده از اجاق مایکروویو و خطرات احتمالی آن چیزهای زیادی شنیده و خوانده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *