چگونه احساساتی نباشیم؟

آیا مهارت کنترل احساسات را می دانید؟ چگونه مهارت های کنترل هیجان را کسب کنیم؟ در طول روز می توانیم احساسات متفاوتی را تجربه کنیم ، گاهی اوقات در زمانی که اصلاً انتظار آن را نداریم ، احساساتی به وجود می آیند که ما را خوشحال یا ناراحت می کنند. شاید متوجه شده باشید که هیچ کنترلی روی احساس خود ندارید. اما آنچه همه ما می توانیم کنترل کنیم این است که چگونه در برابر این احساسات واکنش نشان می دهیم. بسیاری از درگیری ها ، نبردها ، قتل ها ، خودکشی ها ناشی از ندانستن پاسخ درست برای این احساسات است. در این مقاله در مورد مهارت های کنترل احساسات صحبت خواهیم کرد. برای اطلاعات در مورد علائم خودکشی کلیک کنید.

مهارت کنترل احساس

مهارتهای کنترل احساس یکی از مهمترین مهارتهای زندگی است که می توان از آن برای مدیریت م respondثر یا پاسخگویی به یک واقعه احساسی استفاده کرد. افراد به طور ناخودآگاه از استراتژی های تنظیم عاطفی برای غلبه بر موقعیت های دشوار استفاده می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهارتهای زندگی را بخوانید.

در زندگی روزمره ، افراد احساسات مختلفی را تجربه می کنند. احساسات اصلی افراد شامل غم ، عصبانیت ، ترس ، لذت ، تعجب ، شرم ، حسادت است. این احساسات همیشه نباید اصلاح شوند. به عنوان مثال ، وقتی در گروهی هستید که همه می خندند ، می توانید با خیال راحت بخندید و از گروه لذت ببرید.

در این شرایط نیازی به کنترل احساسات خود ندارید. اما ممکن است شما بعد از یک روز کاری سخت در حال حرکت باشید ، زمانی که رفتار راننده در مقابل شما ناگهان شما را بسیار عصبانی می کند. در این شرایط عصبانیت شما می تواند منجر به رفتاری شود که بعدا پشیمان شوید. مهارت های کنترل احساس در اینجا بسیار مهم است.

مزایای مهارت کنترل احساسات

فردی که می تواند احساسات خود را کنترل کند می تواند از مهارت های خود در موقعیت های مناسب استفاده کند. در نتیجه ، او احساس فشار یا مجبور به سرکوب آنها نخواهد کرد. به عنوان مثال ، اگر شخصی به درستی تشخیص دهد که در آن لحظه عصبانی است ، می تواند محرک عصبانیت را تشخیص دهد ، سپس در مورد صحیح تصمیمات بهتری بگیرید.

کنترل احساسات منجر به تصمیم گیری بهتر و در نتیجه تصمیم گیری و تجربه زندگی بهتر می شود. داشتن مهارت برای کنترل احساسات نیز می تواند منجر به رابطه خوب با همسر یا افراد دیگر شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه صحیح با همسرتان کلیک کنید.

مضرات عدم کنترل احساسات

افرادی که توانایی تنظیم احساسات را ندارند به دلیل احساسات خود دچار استرس می شوند. ممکن است لازم باشد کارهایی انجام دهند تا احساس بدی نداشته باشند ، اما هر یک از این رفتارها می تواند خطرناک یا مضر باشد. عدم مهارت کنترل احساسات می تواند تأثیرات مخربی بر روابط اجتماعی شما بگذارد. پیشنهاد می کنیم مقاله مهارت های ارتباطی را مطالعه کنید.

چگونه احساساتی نباشیم؟

شخصی که هیچ کنترلی بر احساسات خود ندارد ، ممکن است به سادگی آنها را سرکوب کرده و در نهایت به دلیل احساسات سرکوب شده مضطرب و افسرده شود. گاهی اوقات فقدان مهارت کنترل عاطفی می تواند منجر به تصمیماتی مانند سو abuse مصرف مواد شود که فقط در کوتاه مدت مثر هستند.

مصرف مواد معمولاً به دلیل ناآگاهی از مواد اعتیاد آور و حتی مواد مخدر اتفاق می افتد.

استراتژی های کسب مهارت های کنترل هیجان

یادگیری و تمرین مهارت های کنترل احساس مانند مصرف دارو برای مدت زمان مشخص نیست. زندگی ما بستر احساسات فعلی است ، بنابراین ما آنها را دائماً تجربه می کنیم. اگر می خواهید احساسات خود را کنترل کنید ، باید به تلاش خود ادامه دهید. مراحل زیر به شما کمک می کند احساسات خود را بهتر کنترل کنید.

۱_ خودتان را تماشا کنید تا احساسات خود را کنترل کنید. به احساساتی که تجربه می کنید توجه کنید. آنها را نام ببر. آنها را متمایز کنید و هرکدام را نام ببرید: عصبانیت ، غم ، ترس ، اضطراب و …

۲_ به محض اینکه احساس خاصی را تجربه کردید ، به دنبال علت آن باشید. چه احساسی به شما دست داد؟ احساسات را می توان به صورت داخلی ، خارجی یا ترکیبی ایجاد کرد. یک فکر ، شخص دیگر یا حتی احساس دیگری می تواند احساسات شما را تحریک کند. از خود س Askالی بپرسید و دلیل آن را جستجو کنید.

۳_ وقتی جواب را فهمیدید ، از خود بپرسید راه حل چیست؟ گاهی باید طرز فکر خود را تغییر دهید. افکار شما به احساسات شما مربوط می شود. گاهی اوقات یک طرز تفکر ناکارآمد یا اصطلاحاً خطای شناختی می تواند احساسات منفی را برای شما ایجاد کند.

۴_ سرانجام ، شما باید تصمیم بگیرید که چگونه عمل کنید. این سخت ترین قسمت تاریخ است. روشی که در برابر احساسات واکنش نشان می دهیم و آنها را مدیریت می کنیم یک عادت است و عادت ها با گذشت زمان و با تمرین تغییر می کنند.

مهارت های کنترل احساس چگونه مراحل کنترل احساسات را طی کنیم

لحظه ای تصور کنید که به دنیای کارمای شماری منتقل شده اید. استرس زیادی داشته اید و محل کار را ترک کرده و به خانه می روید. در راه خانه ، هنگام رانندگی ، یک راننده جلوی شما می چرخد ​​و شما با یک تصادف جدی روبرو می شوید. در این شرایط ، شما بسیار عصبانی هستید و از عصبانیت طغیان می کنید.

مرحله №۱ – کشف هدف خود در این مرحله شما باید خشم خود را بپذیرید.

مرحله ۲ – یافتن هدف خود زیرا روز سختی را پشت سر گذاشتید و اکنون توسط شخص دیگری در معرض رانندگی خطرناک قرار دارید. اما می دانید که همه شما از راننده عصبانی نیستند (این کار سخت و زمان بر است. در این مرحله ، ممکن است ندانید که از رئیس خود عصبانی هستید).

مرحله ۳: راه حل چیست؟ شاید فکر می کنید بهتر است او را نظم دهید! چند دقیقه صبر کنید و راه حل اول را امتحان کنید. عواقب نبردهای خیابانی چیست؟

مرحله شماره ۴ – یافتن هدف خود می خواهید چه کاری انجام دهید؟ ممکن است تصمیم بگیرید از آن بگذرید و چیزی نگویید. یا ممکن است ترجیح دهید با پلیس تماس بگیرید. یا هر راه حل منطقی دیگر.
مشاوران و روانشناسان با ارائه خدمات پزشکی و آموزشی سعی در بهبود کیفیت زندگی دارند.

به همین دلیل ، ما توصیه می کنیم برای کنترل خشم و احساسات و یادگیری مهارت های حل مسئله ، از متخصصان کمک بگیرید. همچنین می توانید مقاله مهارت حل مسئله را مطالعه کنید.

سوالات متداول

چگونه احساسات را در نوجوانان کنترل کنیم؟

کنترل احساسات در دوران بلوغ به دلایلی مانند بلوغ و بحران های هویت کمی دشوارتر از سایر دوره های زندگی است. افزایش آگاهی ، ریشه کن کردن علل احساسات خاص ، شناسایی و کنترل تنش ها از این دوره و حمایت والدین می تواند به کنترل احساسات نوجوان کمک کند.

چگونه احساسات خود را در روابط اجتماعی کنترل کنیم؟

احساسات خود را بپذیرید و از احساسات منفی خود بیاموزید. انتخاب نوع احساسات شما معمولاً به خود شما بستگی ندارد ، اما درک آنها با خود شماست. با درک درست و مثبت احساسات ، می توانید احساسات خود را در روابط اجتماعی کنترل کنید

منبع:
https://honarehzendegi.com/fa/مهارت-کنترل-احساسات-قدرت-کنترل-و-وابستگی

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شروع زایمان علائمی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. ترک نوزاد از زمان شروع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *