قدرت یادگیری دخترها بیشتر است پسرها؟

آیا دختران قدرت بیشتری برای یادگیری دارند یا پسران؟

تفاوت های جسمی در رشد مغز یک دختر و پسر وجود دارد. اما محققان هنوز فکر می کنند که این تفاوت چه تاثیری بر رفتار ، شخصیت و غیره دارد. آنها نمی فهمیدند. مثلا؛ دانشمندان می گویند ناحیه ای از مغز وجود دارد که پسران را به سمت دستگاه های تلفن همراه و دختران را برای آموزش آنها جذب می کند. البته این موضوعات هنوز مشخص نشده است.

تفاوت های زیادی بین آموزش و رشد مغزی دختران و پسران وجود دارد. کودکان به رفتار والدین توجه می کنند و هنگامی که نقشی یکسان ایفا می کنند والدین همجنس خود را انتخاب می کنند ، بنابراین در نقش دختران ، مادران و پسران کار پدر را انتخاب می کنند.

یک روانشناس گفت: “دختران مانند بچه های خاله و عروسک به بازی می روند ، اما پسران ترجیح می دهند با اسلحه و ماشین بازی کنند.”
تفاوت یادگیری دختر و پسر
قدرت یادگیری دختران و پسران
وی اظهار داشت: دختران در مقایسه با پسران به طور عینی و با جزئیات به مسائل و موارد نگاه می كنند ، به عنوان مثال دختران مسائل ریاضی را به صورت رسمی یاد می گیرند اما پسران به طور كلی با مشكلات روبرو هستند.

تفاوت های دختران و پسران را کاوش کنید

این روانشناس با اشاره به اضطراب دانش آموزان گفت: دانشجویان دختر با صحبت با دوستان و خانواده ابراز نگرانی می کنند اما پسران با فعالیت بدنی این شرایط را تخلیه می کنند.

قدرت یادگیری دخترها بیشتر است پسرها؟

وی در مورد مسئولیت دختران گفت: دختران مسئولیت خود را در هر حالت روحی ، استرس ، شکست و نظم به تعویق نمی اندازند ، بلکه پسران با اولین استرس و اضطراب ، به دلیل فشار زیاد و درگیری شدید با چیزی که ذهن آنها را نگران می کند ، به تعویق می اندازند. ” آنها مسئولیت های خود را فراموش می کنند.

وی با بیان اینکه “تفاوت بین مغز بر یادگیری تأثیر می گذارد” ، افزود: در مغز دختران ، نیمکره چپ و راست به هم متصل هستند ، اما در مغز پسران ، این دو نیمکره اشتراک چندانی ندارند.

دختران تحصیلات بیشتری نسبت به پسران دارند

این روانشناس درباره خصوصیات دختران می گوید: دانش آموزان دختر می توانند کارهایی مانند گفتگو ، کار با کامپیوتر ، انجام تکالیف و غذا خوردن همزمان را انجام دهند ، اما پسران فقط یک کار را می توانند انجام دهند.

با توجه به مباحث فوق ، در یادگیری بین دانش آموزان دختر و پسر تفاوت وجود دارد که نشان می دهد دختران از پسران بیشتر فعال و دارای تحصیلات هستند.

منبع:
https://namnak.com/قدرت-یادگیری-دختر-و-پسر-.p36957

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شروع زایمان علائمی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. ترک نوزاد از زمان شروع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *