فراموش کردن رمز جیمیل

بازیابی گذرواژه Gmail خود اگر در فراموشی گذرواژه Gmail خود مشکلی دارید ، دیگر نگران نباشید زیرا بازیابی Gmail در Google امکان پذیر است. فراموش کردن گذرواژه Gmail خود یکی از مواردی است که کاربران باید برای بازنشانی حساب خود بدانند. در این مقاله ، ما در مورد فراموش کردن رمز Gmail و بازیابی رمز Gmail صحبت خواهیم کرد.

فراموش کردن رمز جیمیل

شاید عجیب به نظر برسد که کسی رمز ورود یا رمز عبور Gmail خود را فراموش کند ، اما باور کنید بسیاری از افراد در طول روز با این مشکل روبرو می شوند. اگر به هر دلیلی رمز Gmail خود را فراموش کردید ، نگران نباشید ، زیرا در چند مرحله ساده می توانید رمزعبور فراموش شده Gmail خود را بازیابی کنید.

در این مقاله ، در مورد فراموش کردن رمز عبور Gmail و نحوه بازیابی حساب Gmail صحبت خواهیم کرد.

نحوه بازیابی رمز جیمیلی که پسورد آن را فراموش کرده‌اید

اگر گذرواژه Gmail خود را فراموش کنید ، می توانید از مراحل زیر برای تنظیم مجدد آن استفاده کنید:

 • برای بازیابی رمزعبور فراموش شده حساب Gmail خود ، روی این برگه کلیک کنید تا به صفحه بروید.
 • آدرس ایمیل حساب را وارد کرده و Next را کلیک کنید.
 • در این مرحله ، جیمیل از شما می خواهد آخرین رمز عبوری را که به یاد می آورید در کادر وارد کنید. این روش یکی از روشهایی است که Google برای تأیید هویت شما به عنوان مالک این حساب استفاده می کند. اگر چیزی به ذهنتان خطور کرد ، آن را وارد کنید و روی Next کلیک کنید ، اما اگر چیزی به ذهنتان خطور نکردبر روی گزینه Try different question کلیک کنید تا روش دیگری برای صحت هویت شما به عنوان صاحب اکانت جیمیل مورد نظر در پیش گرفته شود.

هر زمان که شما بر روی گزینه Try different question کلیک کنید، Google روش جدیدی برای تأیید هویت شما ارائه می دهد. شما باید حداقل یکی از روش های مورد نیاز Google را برای تأیید هویت خود به عنوان دارنده حساب Gmail دنبال کنید.

در غیر این صورت ، نمی توانید رمزعبور حساب خود را تنظیم کنید. روش های ارائه شده توسط Google که می توانید استفاده کنید به شرح زیر است:

روش Enter the last password you remember: با استفاده از این روش ، باید آخرین رمز عبوری را که به یاد می آورید در قسمت مربوطه وارد کنید. بیشتر افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند زیرا رمز عبور خود را به خاطر نمی آورند.

 

روش Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign inاین روش زمانی ارائه می‌شود که اکانت گوگل شما در گوشی هوشمندتان فعال باشد. در این شرایط با کلیک بر روی گزینه Send Prompt یک پیغام پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی هوشمندتان نمایان خواهد شد و شما با لمس گزینه Yes از طریق گوشی قادر به ورود به اکانت خود و بازیابی رمز عبور آن خواهید بود.

 

روش Get a verification code by text message or phone call at: •••• ••• ••۱۲با استفاده از این روش ، Google برای بازگرداندن حساب Gmail شما ، شماره تأییدی را برای شماره مخاطبی که به عنوان شماره مخاطب تعیین کرده اید ارسال می کند. این کد را می توان به صورت متن یا پیام صوتی به شماره دلخواه ارسال کرد. پس از دریافت این کد و وارد کردن آن در قسمت موجود ، می توانید رمز فراموش شده خود را بازیابی کنید.

روش Recovery email با این کار Google ایمیلی به ایمیل بازیابی که برای حساب Gmail خود تنظیم کرده اید ارسال می شود. با وارد کردن این ایمیل بازیابی و کلیک بر روی پیوند ارائه شده ، می توانید رمزعبور حساب Gmail خود را بازنشانی کنید.

روش When did you create this Google Account?در این روش شما باید تاریخ دقیق ساخت اکانت جیمیل خود که پسورد آن را فراموش کرده‌اید را وارد کنید.

بنابراین از هر یک از روش های بالا استفاده کنید و در صورت فراموش کردن رمز جیمیل خود از آن استفاده کنید. روش هایی مانند ارسال کد تأیید به شماره تماس و ارسال پیوند بازیابی رمز عبور به ایمیل بازیابی ، از بهترین روش هایی است که می توانید برای بازیابی رمز Gmail خود استفاده کنید.

عوض كردن رمز جيميل فراموش شده

نتیجه

همانطور که مشاهده می کنید ، در این مقاله در مورد فراموش کردن رمز Gmail و نحوه بازیابی حساب Gmail صحبت کردیم.

امیدواریم که برای شما مفید بوده باشه.

———————-.

آموزش بازیابی رمز فراموش شده جیمیل (Gmail)

بدون شک می توان جیمیل را یکی از اولین و مهمترین سرویس های گوگل در دنیای اینترنت دانست که امروزه کاربران زیادی دارد ، اما ممکن است همه ما با این مشکل روبرو شده باشیم که هنگام ثبت نام در سایت یا خرید آنلاین ، باید از آن استفاده کنید.

ایمیل خود را وارد کنید ، اما هنگام ورود به Gmail رمز ورود خود را فراموش کنید. با این حال ، اگر به هر دلیلی ایمیل یا نام کاربری سرویس Gmail خود را فراموش کردید ، نگران نباشید ، زیرا گوگل امکان بازیابی نام کاربری شما را در صورت فراموش کردن آدرس ایمیل خود برای ما فراهم کرده است.

بنابراین ، اگر شما از آن دسته افرادی هستید که رمز عبور جیمیل طولانی و پیچیده ای ایجاد می کنید ، غیرمنتظره نیست که گاهی اوقات آن را فراموش کنید. البته به خاطر داشته باشید که برای بازیابی آسان رمز ورود Gmail فراموش شده ،

بهتر است اطلاعات خود را از جمله شماره تماس و ایمیل خود با Gmail ثبت کنید تا بتوانید به راحتی آن را بازیابی کنید ، اما اگر این اطلاعات نیز به موقع موجود باشد . شما به سیستم حساب Gmail خود وارد نشده اید ، برای بازنشانی گذرواژه خود به فروشگاه تلفن بروید.

اگر گذرواژه Gmail خود را فراموش کنید ، می توانید از مراحل زیر برای تنظیم مجدد آن استفاده کنید:

– به سایت https://accounts.google.com/ForgotPasswd مراجعه کنید.
– حالا تو فرمی که برای شما باز شده، آدرس ایمیل اکانت خودتون رو وارد و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.
– در مرحله بعد از شما می خواهد که یکی از پسورد هایی که تقریبا به یاد دارید رو وارد کنید.* نکته: اگه چیزی به ذهنتون میرسه اون رو وارد و بر روی گزینه Next کلیک کنید اما اگه هیچ چیزی به ذهنتون نمیرسه، روی گزینه Try different question کلیک کنید تا روش دیگه ای برای صحت هویت شما به عنوان صاحب اکانت جیمیل مورد نظر در پیش گرفته بشه.
 •  Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in (بازیابی رمز جیمیل با کمک گوشی همراه)

این روش وقتی ارایه میشه که اکانت گوگل شما در گوشی هوشمندتون فعال باشه و در این شرایط با کلیک بر روی گزینه Send Prompt یک پیغام پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی هوشمندتان نشون داده میشه و شما با لمس گزینه Yes از طریق گوشی قادر به ورود به اکانت خود و بعد تغییر رمز عبور اون خواهید بود.

 •  Get a verification code by text message or phone call (بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن)
اگه به هنگام ثبت نام شماره تماسی رو وارد کرده باشید، در این روش گوگل یک کد تایید برای شماره تماس شما ارسال می‌ کنه که بعد از دریافت این کد و وارد کردن اون در بخش موجود، به راحتی قادر به بازیابی پسورد فراموش شده خودتون خواهید بود.
 •  Recovery email (بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان)
در این روش گوگل به ایمیل ریکاوری که برای اکانت جیمیل خودتون تعریف کرده بودین، یک ایمیل ارسال می‌کنه و با ورود به اون ایمیل ریکاوری و کلیک بر روی لینک موجود، قادر به بازیابی پسورد اکانت جیمیلتون میشید.
 •  When did you create this Google Account (بازیابی رمز جیمیل با تاریخ ثبت نام و ساخت اکانت گوگل)
در این روش شما باید تاریخ دقیق ساخت اکانت جیمیل خودتون که پسورد اون رو فراموش کردید رو وارد کنید.
——.

چگونه رمز جیمیل فراموش شده را تغییر دهیم

بیشتر ما هنگام ایجاد Gmail آرامش داریم ، بنابراین مجبور نیستیم هر بار که از Gmail بازدید می کنیم وارد سیستم شویم. به همین دلیل ، ممکن است پس از مدتی رمز عبور خود را فراموش کنیم و بخواهیم از طریق سیستم دیگری به سیستم حساب Gmail خود وارد شویم.

در این شرایط ، کاربران احساس می کنند باید این حساب Gmail را مسدود کرده و سعی کنند حساب جدیدی ایجاد کنند. اما می توانید پس از فراموش کردن رمز جیمیل خود آن را بازیابی کنید.

روش تغییر رمز جیمیل فراموش شده

وقتی رمز ورود خود را به خاطر نمی آورید و حساب Gmail خود را با تأیید صحت دو مرحله ای ارائه نکرده اید ، روش زیر تنها راه تغییر رمز عبور Gmail شما است:

 

۱- برای تغییر رمز جیمیل خود وارد این آدرس شوید.

۲- در صفحه ی باز شده ایمیل خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.

blank

۳- مطمئناً از حساب Gmail خود یک رمزعبور نامشخص دارید ، زیرا ممکن است فقط چند کاراکتر از آن فراموش کرده باشید ، در این مرحله همان رمز ورود را وارد کنید.

blank

۴- در مرحله بعدی با انتخاب گزینه Send Text message کد مورد نظر برای بازیابی پسورد شما پیامک می شود و با انتخاب گزینه Get a call بعد از تماس کد مورد نظر برای شما خوانده می شود.

blank

 

۵- بعد از دریافت کد با یکی از روش های بالا آن را در کادر زیر وارد کنید.

 

blank

 

۶- سپس رمز عبور جدید خود را وارد کنید و از این به بعد با رمز عبور جدید وارد اکانت خود شوید.

روشی که آموزش دادیم ساده ترین راه برای بازیابی رمز عبور Gmail است. اما اگر حساب Gmail خود را در دو مرحله ایجاد کرده اید ، می توانید رمزعبور حساب خود را با استفاده از سوالات امنیتی که در یک حساب دو مرحله ای پاسخ داده اید بازیابی کنید.

روش فوق درصد بالایی از مشکلات کاربران را برطرف می کند ، مگر اینکه شماره موبایل خود را به درستی وارد کنند یا خط وارد شده برای ثبت نام در دسترس آنها نباشد.

 

منبع: اینترنت کمک

 

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

5 نظر

 1. blank

  آقا دمتون گرم واقعا عالی بود

 2. blank

  منم تونستم رمز جیمیل رو برگردونم مرسی

 3. blank

  منم رمز ایمیلم رو یادم رفته بود به زور برگردوندم

 4. blank

  مرسیییییییییییییییییییی عالیییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *