شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شروع زایمان علائمی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. ترک نوزاد از زمان شروع علائم تولد ممکن است تا ۲۰ ساعت طول بکشد. این علائم معمولاً با انقباضات شدید و منظم رحم شروع می شوند. اگر احساس می کنید از ابتدای زایمان علائمی دارید ، بهتر است به بیمارستان مورد نظر خود بروید. مقاله زیر به شما کمک می کند علائم شروع زایمان را تشخیص دهید.

علائم زایمان

زنانی که برای اولین بار باردار می شوند ، معمولاً نگران شروع کار هستند. آنها ممکن است انقباض را به عنوان آغاز زایمان بپذیرند و بلافاصله به بیمارستان بروند. با دانستن علائم زایمان که در هنگام آمادگی برای زایمان آموخته اید یا پزشک برای شما توضیح داده است ، می توانید نگرانی های هنگام تولد را کاهش دهید. مادر باید بداند که از زمان تولد تا تولد معمولاً حدود ۲۰ ساعت طول می کشد. در اینجا برخی از علائم شروع زایمان وجود دارد:

انقباضات مادرانه: انقباضات رحمی اولین و بارزترین نشانه شروع زایمان است. این انقباضات مانند تشدید گرفتگی های قاعدگی است. ممکن است در دوران بارداری به خصوص در اواخر زندگی دچار انقباض شده باشید ، مانند انقباضات بدون درد در دوران بارداری ، انقباضات براکستون هیکس این Braxton Hicks نام دارد و در واقع نشانه کار نیست. وقتی این انقباضات منظم و شدید باشد و بیش از ۳۰ ثانیه طول بکشد ، می تواند به معنای آغاز مرحله اول تولد باشد. با پیشرفت زایمان ، تعداد انقباضات طولانی تر ، طولانی تر و قوی تر می شود. تا زمانی که هر انقباض ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول بکشد و فاصله هر انقباض پنج دقیقه باشد ، شما وارد مرحله اول زایمان شده اید و بهتر است به بیمارستان بروید. لازم نیست نگران باشید زیرا هنوز چند ساعت تا بیرون آمدن کودک فرصت دارید.

انقباضات هنگام تولد

علائم زایمان: در دوران بارداری ، مخاط دهانه رحم یا انسداد در دهانه رحم ایجاد می شود. این مخاط اندکی قبل از تولد یا آغاز آن شروع به بیرون آمدن می کند و شما آن را به صورت ترشحات صورتی ، چسبناک و ژله مانند مشاهده خواهید کرد. رنگ صورتی این ترشحات به دلیل خونی بودن آن است و لک شدن مخاط با خون طبیعی است. اگر خونریزی بیشتر باشد ، این ممکن است به معنی وجود مشکلی باشد و شما باید بلافاصله با پزشک یا بیمارستان خود تماس بگیرید. این ترشحات نشان دهنده باز شدن دهانه رحم و شروع یا پیشرفت زایمان است. در برخی موارد ، هنگامی که زایمان شروع به کوچک شدن می کند ، ممکن است چنین ترشحی در زنان باردار وجود نداشته باشد.

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

پارگی کیسه آب: کیسه آب که از جنین محافظت می کند ممکن است قبل یا هنگام تولد پاره شود. پارگی کیسه آمنیوتیک به معنای آغاز تولد است. اگرچه ممکن است پارگی کیسه آمنیوتیک در اواسط بارداری به دلیل مشکل دیگری باشد ، اما در هفته های آخر بارداری ، هر آبی که از واژن خارج شود می تواند به معنی پارگی کیسه آمنیوتیک باشد که یکی از نشانه های زایمان است. کیسه آمنیوتیک معمولاً با پیشرفت زایمان پاره می شود ، اما در بعضی موارد ، وقتی کیسه آمنیوتیک هنوز پاره نشده باشد ، پزشک کیسه آمنیوتیک را می شکافد تا از تولد جلوگیری کند. اگر پارگی مثانه قبل از شروع زایمان ظاهر شد ، بهتر است به بیمارستان بروید.

درد لگن و کمر: ممکن است قبل و یا در طی مراحل اولیه زایمان در پایین کمر ، لگن و ناحیه مقعد خود احساس فشار و درد کنید. ظاهر این درد و فشار ممکن است نشانگر آغاز زایمان یا آغاز مرحله اول باشد.

وقت مراجعه به پزشک است

پزشک شما معمولاً در مورد شروع زایمان در هفته های آخر بارداری با شما صحبت خواهد کرد و تعیین می کند که چه زمانی باید به بیمارستان بروید یا تماس لازم را برقرار کنید. معمولاً هنگامی که انقباضات منظم است و هر پنج دقیقه دچار انقباضات شدید می شوید که ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول می کشد ، باید با پزشک خود تماس بگیرید. اگر مایعات شما تمام شد که حتی می تواند چند قطره باشد ، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید و به بیمارستان بروید ، زیرا خطر پارگی مثانه وجود دارد. پزشک شما را معاینه می کند و اگر انقباضات هنوز شروع نشده و خطری برای سلامتی شما یا جنین وجود ندارد ، ممکن است از شما بخواهد به خانه بروید و منتظر شروع انقباضات باشید.

در برخی موارد ، بسته به میزان مایع آمنیوتیک و وضعیت جنین ، ممکن است در بیمارستان بستری و تحت نظر باشید. به همین دلیل ، بهتر است در صورت پارگی مثانه ، حتی اگر انقباضات هنوز شروع نشده باشد ، به بیمارستان مراجعه کنید. زیرا پارگی کیسه آمنیوتیک در هر سنی از بارداری به معنای پایان بارداری است و اگر ختم بارداری در این موارد طی ۲۴ ساعت اتفاق نیفتد ، زندگی مادر و کودک در معرض خطر است. علاوه بر این ، اگر مقدار زیادی خون در ترشحات واژن وجود داشته باشد ، این ممکن است نشانه وجود یک مشکل باشد. ترشحات نشانه زایمان صورتی است و مقدار کمی خون در آن وجود دارد که طبیعی است ، اما خونریزی واضح ، کم و بیش ، نشانه مشکلی است که شما باید فوراً و بلافاصله به بیمارستان بروید.

منبع:

https://madarsho.com/pregnancy/givingbirth/labor/شناخت-نشانه%E2%80%8Cهای-آغاز-زایمان

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

ما درباره استفاده از اجاق مایکروویو و خطرات احتمالی آن چیزهای زیادی شنیده و خوانده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *