روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

در سال های اولیه کودکی ، همه چیز در جهان برای کودکان جدید است. یادگیری کودکان یک فرایند ۲۴ مرحله ای است. در طی این مراحل ، آنها یاد می گیرند که چگونه بدن خود را حرکت دهند ، چگونه اشیا را لمس کنند و غیره. در این مقاله شما را با برخی از روشهای یادگیری کودکان آشنا خواهیم کرد.

نوزادان در رحم شروع به یادگیری می کنند

بخشی از فرایندهای مغز کودک در سه ماهه اول بارداری به نظر می رسد و آنها می توانند آنچه را که در رحم مادر می شنوند به یاد بیاورند.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان کلمات و اصطلاحات موسیقی را که مادرشان در دوران بارداری گوش می داده می دانند و با آنها آشنا هستند.

در دو روز ، مغز آنها شروع به پردازش کلمات می کند

فقط چند روز پس از تولد ، کودکان می توانند کلمات را درست مانند بزرگسالان پردازش کنند! زمان افعال ، هجا ، ابتدا و انتهای کلمه و … همه چیز مغز کودک است.

آنها حتی قادر خواهند بود مکث ۲۵ ثانیه ای در گفتار پیدا کرده و تقسیم کلمات را به یک عبارت تشخیص دهند.

حرکات دهان به گوش آنها کمک می کند

کودکان برای تشخیص صداها باید زبان خود را حرکت دهند. پستانک از حرکت صحیح زبان جلوگیری می کند و کودک نمی تواند به راحتی بین دو حرف مشابه تشخیص دهد.

تقلید کار اصلی کودکان است

وقتی کودک حرکات خاص یک بزرگسال را مشاهده می کند ، بخشی از مغز او روشن می شود تا آنها را سازگار و درک کند.

مشاهده بزرگسالانی که اسباب بازی در دست دارند یا برخی از حرکات را انجام می دهند ، می تواند به کودک کمک کند تا بدن خود را کمی حرکت دهد.

روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

لمس آنها به آنها کمک می کند تا کلمات را یاد بگیرند

لمس کلمات با گفتار تأثیر زیادی در یادگیری کودک دارد. در یک مطالعه ، هنگام گفتن یک کلمه ، به صورت لمسی روی دست کودک نوشته شده بود ، در حالی که این کلمه کلمه ای بی معنی بود ، اما کودک به راحتی می توانست آن را بیاموزد.

آنها به سرعت موسیقی را یاد می گیرند و از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند

قبل از اینکه کودک درک زبان را یاد بگیرد ، مانند یک آهنگ به صورت ریتمیک صحبت می کند. درک موسیقی به کودک در یادگیری زبان نیز کمک می کند.

یادگیری موسیقی در نهایت به کودک کمک می کند تا ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند.

خنده کمک می کند

بچه ها در سن ۱۸ ماهگی احساس شوخ طبعی می کنند. خنده می تواند به کودکان در یادگیری چیزهای جدید کمک کند. اگر با لبخند و خنده به آنها چیزی یاد دهیم ، آنها سریعتر یاد می گیرند.

کودکان را غافلگیر کنید

وقتی کودکان از چیزی تعجب می کنند ، آن را بهتر یاد می گیرند ، مثلاً یک چیز متحرک مانند توپ برای آنها بسیار عجیب و جالب است. در آزمایشات آموزشی اغلب از توپ استفاده می شود. این قبیل اشیا so چنان برای آنها جالب است که تمام حواس خود را معطوف به خود می کنند.

از جمله مزایای چرت زدن کودکان

چرت زدن در طول روز باعث می شود مغز کودک همه آنچه را که در هنگام بیداری آموخته است ، تثبیت کند و این بخشی از فرایند یادگیری است.

آنها یاد می گیرند حتی قبل از تولد از بوها و طعم های دلپذیر لذت ببرند

حواس کودک قبل از تولد فعال می شود و از آنجایی که از بوها و طعم های دلپذیر رحم مادر لذت می برد ، به عنوان مثال اگر مادر در دوران بارداری موادی مانند آب انگور فرنگی مصرف کند ، به راحتی می تواند آن را بچشد و بو کند.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/learn3-babies.html

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

چگونه در استفاده از مایکروفر طعم غذا را حفظ کنیم؟

ما درباره استفاده از اجاق مایکروویو و خطرات احتمالی آن چیزهای زیادی شنیده و خوانده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *