روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

در سال های اولیه کودکی ، همه چیز در جهان برای کودکان جدید است. یادگیری کودکان یک فرایند ۲۴ مرحله ای است. در طی این مراحل ، آنها یاد می گیرند که چگونه بدن خود را حرکت دهند ، چگونه اشیا را لمس کنند و غیره. در این مقاله شما را با برخی از روشهای یادگیری کودکان آشنا خواهیم کرد.

نوزادان در رحم شروع به یادگیری می کنند

بخشی از فرایندهای مغز کودک در سه ماهه اول بارداری به نظر می رسد و آنها می توانند آنچه را که در رحم مادر می شنوند به یاد بیاورند.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان کلمات و اصطلاحات موسیقی را که مادرشان در دوران بارداری گوش می داده می دانند و با آنها آشنا هستند.

در دو روز ، مغز آنها شروع به پردازش کلمات می کند

فقط چند روز پس از تولد ، کودکان می توانند کلمات را درست مانند بزرگسالان پردازش کنند! زمان افعال ، هجا ، ابتدا و انتهای کلمه و … همه چیز مغز کودک است.

آنها حتی قادر خواهند بود مکث ۲۵ ثانیه ای در گفتار پیدا کرده و تقسیم کلمات را به یک عبارت تشخیص دهند.

حرکات دهان به گوش آنها کمک می کند

کودکان برای تشخیص صداها باید زبان خود را حرکت دهند. پستانک از حرکت صحیح زبان جلوگیری می کند و کودک نمی تواند به راحتی بین دو حرف مشابه تشخیص دهد.

تقلید کار اصلی کودکان است

وقتی کودک حرکات خاص یک بزرگسال را مشاهده می کند ، بخشی از مغز او روشن می شود تا آنها را سازگار و درک کند.

مشاهده بزرگسالانی که اسباب بازی در دست دارند یا برخی از حرکات را انجام می دهند ، می تواند به کودک کمک کند تا بدن خود را کمی حرکت دهد.

روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

لمس آنها به آنها کمک می کند تا کلمات را یاد بگیرند

لمس کلمات با گفتار تأثیر زیادی در یادگیری کودک دارد. در یک مطالعه ، هنگام گفتن یک کلمه ، به صورت لمسی روی دست کودک نوشته شده بود ، در حالی که این کلمه کلمه ای بی معنی بود ، اما کودک به راحتی می توانست آن را بیاموزد.

آنها به سرعت موسیقی را یاد می گیرند و از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند

قبل از اینکه کودک درک زبان را یاد بگیرد ، مانند یک آهنگ به صورت ریتمیک صحبت می کند. درک موسیقی به کودک در یادگیری زبان نیز کمک می کند.

یادگیری موسیقی در نهایت به کودک کمک می کند تا ارتباط بهتری با دیگران برقرار کند.

خنده کمک می کند

بچه ها در سن ۱۸ ماهگی احساس شوخ طبعی می کنند. خنده می تواند به کودکان در یادگیری چیزهای جدید کمک کند. اگر با لبخند و خنده به آنها چیزی یاد دهیم ، آنها سریعتر یاد می گیرند.

کودکان را غافلگیر کنید

وقتی کودکان از چیزی تعجب می کنند ، آن را بهتر یاد می گیرند ، مثلاً یک چیز متحرک مانند توپ برای آنها بسیار عجیب و جالب است. در آزمایشات آموزشی اغلب از توپ استفاده می شود. این قبیل اشیا so چنان برای آنها جالب است که تمام حواس خود را معطوف به خود می کنند.

از جمله مزایای چرت زدن کودکان

چرت زدن در طول روز باعث می شود مغز کودک همه آنچه را که در هنگام بیداری آموخته است ، تثبیت کند و این بخشی از فرایند یادگیری است.

ادامه مطلب  مسواک برقی کودک دخترانه [10+ حرفه ای و پرفروش]

آنها یاد می گیرند حتی قبل از تولد از بوها و طعم های دلپذیر لذت ببرند

حواس کودک قبل از تولد فعال می شود و از آنجایی که از بوها و طعم های دلپذیر رحم مادر لذت می برد ، به عنوان مثال اگر مادر در دوران بارداری موادی مانند آب انگور فرنگی مصرف کند ، به راحتی می تواند آن را بچشد و بو کند.

منبع:

https://www.beytoote.com/baby/chick/learn3-babies.html

————————-.

روند یادگیری نوزادان چطوری است؟

در سالهای اولیه کودکی ، همه چیز در جهان برای کودکان جدید است. یادگیری کودکان یک فرایند ۲۴ مرحله ای است. در طی این مراحل ، آنها می آموزند که چگونه بدن خود را حرکت دهند ، چگونه اشیا را لمس کنند و غیره. در این مقاله شما را با برخی از روشهای یادگیری کودکان آشنا خواهیم کرد.

بچه‌ها در رحم مادر شروع به یادگیری می‌کنند

بخشی از فرایندهای مغز کودک در سه ماهه اول بارداری به نظر می رسد و آنها می توانند آنچه را که در رحم مادر می شنوند به یاد بیاورند.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان کلمات و اصطلاحات موسیقی را که مادرشان در دوران بارداری گوش می داده می دانند و با آنها آشنایی دارند.

 

در دو روزگی مغزشان شروع به پردازش واژه‌ها می‌کند

فقط چند روز پس از تولد ، کودکان می توانند کلمات را درست مثل بزرگسالان پردازش کنند! زمان افعال ، هجا ، ابتدا و انتهای کلمه و … همه چیز مغز کودک است.

آنها حتی قادر خواهند بود مکث ۲۵ میلی ثانیه ای را در کلمات تشخیص دهند و تفکیک کلمات را در یک عبارت تشخیص دهند.

 

حرکات دهان به آنها در گوش دادن کمک می‌کند

کودکان برای تشخیص صداها باید زبان خود را حرکت دهند. پستانک از حرکت صحیح زبان جلوگیری می کند و کودک نمی تواند به راحتی بین دو حرف مشابه تفاوت قائل شود.

تقلید، کار کلیدی بچه‌هاست

هنگامی که کودک برای تماشای حرکت خاصی از بزرگسالان می نشیند ، بخشی از مغز او برای سازگاری و درک آنها روشن می شود.

مشاهده بزرگسالانی که اسباب بازی در دست دارند یا برخی از حرکات را انجام می دهند ، می تواند به کودک کمک کند تا بدن خود را کمی حرکت دهد.

 

لمس کردن به آن‌ها کمک می‌کند تا واژه‌ها را بیاموزند

لمس کلمات با گفتار تأثیر زیادی در یادگیری کودک دارد. در یک مطالعه ، هنگام گفتن یک کلمه ، آن را با لمس روی دست کودک نوشتند ، در حالی که این کلمه کلمه ای بی معنی بود ، اما کودک به راحتی می توانست آن را بیاموزد.

 

موسیقی را سریع می‌آموزند و برای برقراری ارتباط به کار می‌گیرند

کودک قبل از یادگیری درک زبان ، مانند آهنگ به صورت ریتمیک صحبت می کند. درک موسیقی به کودک در یادگیری زبان نیز کمک می کند.

یادگیری موسیقی در نهایت به کودک در برقراری ارتباط بهتر با دیگران کمک می کند.

 

خندیدن کمک کننده است

بچه ها در سن ۱۸ ماهگی احساس شوخ طبعی می کنند. خنده می تواند به کودکان در یادگیری چیزهای جدید کمک کند. اگر با لبخند و خنده چیزی به آنها بیاموزیم ، آنها سریعتر یاد می گیرند.

ادامه مطلب  چرا بچه ها باید زیاد پرتقال بخورند؟

 

شگفت‌زده کردن بچه‌ها

هنگامی که کودکان از چیزی تعجب می کنند ، آن را بهتر یاد می گیرند ، به عنوان مثال ، یک جسم متحرک مانند توپ برای آنها بسیار عجیب و جالب است. در آزمایشات آموزشی اغلب از توپ استفاده می شود. این قبیل اشیا so چنان برای آنها جالب است که تمام توجه خود را معطوف آنها می کنند.

 

اندر فواید چرت کودکان

چرت زدن در طول روز به مغز کودک کمک می کند تا همه چیزهایی را که در هنگام بیداری آموخته است ، تثبیت کند و این بخشی از فرایند یادگیری است.

 

آن‌ها حتی قبل از تولد یاد می‌گیرند از بوها و طعم‌های خوش لذت ببرند

احساسات کودک قبل از تولد فعال می شود و درست همانطور که از بوها و طعم های دلپذیر رحم مادر لذت می برد ، به عنوان مثال اگر مادر در دوران بارداری موادی مانند آب قلاب را مصرف کند ، پس از تولد به راحتی مزه و بو می دهد. دانستن.

منبع:

تبیان

——.

مراحل و روند یادگیری نوزادان چگونه است و چگونه بهبود می‌یابد؟

نوزادان شگفت انگیز هستند ، در ابتدا ممکن است به نظر برسد که کودک شما چیزی جز غذا خوردن ، خوابیدن ، گریه و پر کردن پوشک خود انجام نمی دهد. اما کودک شما در حال یادگیری است.

او می تواند آنچه را که در اطرافش اتفاق می افتد ببیند و بشنود و می تواند نیازها و علایق خود را به دیگران منتقل کند. والدین می توانند از طریق ارتباط و بازی روند یادگیری نوزادان خود را بهبود ببخشند.

نوزادان توانایی دیدن چهره ها و اشیا مختلف و شکل ها ، اندازه ها و رنگ ها را دارند. آنها می توانند صدای والدین و دیگران را تشخیص دهند. آنها نیازهای خاص خود را از طریق گریه بیان می کنند ، و گاهی خود را آرام می کنند. اکثر نوزادان به محض تولد می توانند همه این کارها را انجام دهند.

روند یادگیری نوزادان

رشد ذهنی کودک تحت تأثیر عوامل زیر است:

 • تکامل مغز
 • یادگیری
 • آموزش

۷ سال اول زندگی هر فرد، می‌تواند پایه و اساس یادگیری، سلامتی و موفقیت را در زندگی او ایجاد کند.

در مراحل رشد پیاژه، از تولد تا بلوغ فکری، تکامل ذهنی در چهار مرحله اتفاق می‌افتد،

 • مرحله حسی حرکتی: از تولد تا دو سالگی
 • مرحله تفکر پیش عملیاتی: از ۲ تا ۷ سالگی
 • مرحله تفکر عملیات عینی: از ۷ تا ۱۱ سالگی
 • مرحله عملیات انتزاعی یا صوری: پس از ۱۲ سالگی

در تئوری ژان پیاژه، روند یادگیری کودکان در سنین مختلف، بر اساس موقعیت‌های محیطی و استعداد فکری (هوش)  آن‌ها است.

 

حقایق جالب درباره روند یادگیری نوزادان

اما جالب است بدانید روند آموزش نوزادان قبل از تولد و در دوران جنینی آغاز می شود. در مرحله بعدی مراحل آموزش نوزادان را بررسی خواهیم کرد.

۱. شنیدن و به خاطر سپردن صداها در رحم

بخشی از فرایندهای مغز کودک در سه ماهه اول بارداری به نظر می رسد و آنها می توانند آنچه را که در رحم مادر می شنوند به یاد بیاورند.

تحقیقات نشان می دهد که کودکان کلمات و اصطلاحات موسیقی را که مادرشان در دوران بارداری گوش می داده می دانند و با آنها آشنایی دارند.

ادامه مطلب  آسان شور نوزاد چی بخریم؟ ۱۰ مدل با قیمت ارزان

۲. تشخیص بوها و طعم ها پیش از تولد

احساسات کودک قبل از تولد فعال می شود. نوزادان از بو و طعم دلپذیری در رحم مادر لذت می برند ، به عنوان مثال اگر مادر در دوران بارداری موادی مانند آب قلاب مصرف کند ، کودک به راحتی می تواند طعم و رایحه دلپذیر آن را پس از تولد تشخیص دهد.

۳. پردازش واژه‌ها در ۲ روزگی

فقط چند روز پس از تولد ، مغز نوزادان قادر به پردازش کلمات است ، درست مثل بزرگسالان! زمان افعال ، هجا ، ابتدا و انتهای کلمه و … مواردی که مغز کودک می فهمد. نوزادان حتی قادر خواهند بود مکث ۲۵ میلی ثانیه ای را در کلمات تشخیص دهند و تفکیک کلمات را در یک عبارت تشخیص دهند.

۴. یادگیری تشخیص صداها به کمک حرکات دهان

کودکان باید زبان خود را حرکت دهند تا در هنگام صحبت بتوانند صداها را تشخیص دهند. توجه داشته باشید که استفاده از پستانک از حرکت صحیح زبان جلوگیری می کند و کودک نمی تواند به راحتی تفاوت بین دو حرف مشابه را تشخیص دهد.

۵. تماشا و تقلید، گلید یادگیری کودکان

وقتی کودک برای تماشای حرکت خاصی از بزرگسالان می نشیند ، بخشی از مغز او برای سازگاری و درک آنها روشن می شود. مشاهده بزرگسالانی که اسباب بازی در دست دارند یا برخی از حرکات را انجام می دهند ، می تواند به کودک کمک کند تا بدن خود را کمی حرکت دهد.

۶. کمک به آموختن واژه ها با لمس کردن

لمس با گفتن تأثیر زیادی در روند یادگیری نوزاد دارد. در یک مطالعه ، هنگام گفتن یک کلمه به کودک ، این کلمه به صورت لمسی بر روی دست کودک نوشته شد ، در حالی که این کلمه یک کلمه بی معنی بود ، اما کودک به راحتی می توانست آن را بیاموزد.

۷. نقش موسیقی در روند یادگیری نوزادان

کودک قبل از یادگیری زبان ، مانند یک آهنگ به صورت ریتمیک صحبت می کند. درک موسیقی به کودک در یادگیری زبان کمک می کند. تأثیر موسیقی در یادگیری را می توان در همه سنین مشاهده کرد.

هنگام پخش و تمرین یا گوش دادن به موسیقی ، شخص توجه کامل به موسیقی دارد که باعث افزایش دقت در شخص می شود. موسیقی همچنین سرعت یادگیری و ضریب هوشی را افزایش می دهد.

۸. خندیدن؛ موثر در یادگیری نوزاد

بچه ها در سن ۱۸ ماهگی احساس شوخ طبعی می کنند. خنده می تواند به کودکان در یادگیری چیزهای جدید کمک کند. اگر با لبخند و خنده چیزی به آنها بیاموزیم ، آنها سریعتر یاد می گیرند.

۹. شگفت‌زده کردن کودک برای یادگیری بهتر

وقتی بچه ها از چیزی تعجب می کنند ، آن را بهتر یاد می گیرند ، مثلاً یک چیز متحرک مانند توپ برای آنها بسیار عجیب و جالب است. در آزمایشات آموزشی اغلب از توپ استفاده می شود. این قبیل اشیا so چنان برای آنها جالب است که تمام توجه خود را معطوف آنها می کنند.

۱۰. فواید چرت زدن برای یادگیری نوزاد

چرت زدن در طول شبانه روز باعث می‌شود مغز نوزاد تمام آنچه را در بیداری آموخته است، در خود تثبیت کند و این کار، خود بخشی از فرایند یادگیری محسوب می‌شود.

 

حتما ببینید

آسان شور نوزاد

آسان شور نوزاد چی بخریم؟ ۱۰ مدل با قیمت ارزان

آسان شور کودک ماستلا مدل ۰۷۱۶۸ حمام کودک شاید یکی از سخت‌ترین مواردی باشد که …

4 نظر

 1. blank

  خیلی مقاله جالبی بود مرسیییی از سایت خوبتون

 2. blank

  نوزادان از ما بزرگتر ها بیشتر میفهمن واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *