چطور با ترس از شکست مقابله کنیم؟

راه های مقابله با ترس از شکست

ترس از شکست در بسیاری از افراد در سراسر جهان رایج است و فارغ از سن ، تأثیرات مثبت و منفی مختلفی دارد و یکی از اثرات مثبت ترس از شکست این است که شما را مجبور به آمادگی می کند. آنها همچنین به شما امکان می دهند قبل از تصمیم گیری و عاقلانه ترین تصمیم گیری ، به دقت فکر کنید.

یکی از مهمترین تأثیرات منفی ترس از شکست این است که شما را از انجام بسیاری کارها باز می دارد و از داشتن آزادی و شهامت برای ریسک برای موفقیت جلوگیری می کند. هر کس در دنیا ، حتی موفق ترین و ثروتمندترین فرد ، هرگز از شکست می ترسد.

چگونه با ترس از شکست مقابله کنیم؟

ترس از شکست شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد. مردم بیشتر از شکست و عدم اعتماد به توانایی های خود می ترسند. تا زمانی که مردم اعتماد به نفس داشته و به توانایی های وجودی خود اعتقاد داشته باشند ، هرگز به شکست فکر نخواهند کرد.

بسیاری از مردم از شکست می ترسند زیرا توسط دیگران تمسخر می شوند ، متهم می شوند و … در این بخش از رازهای موفقیت در کار زندگی مرطوب ، نکات موثری برای مقابله با ترس از شکست بیان خواهیم کرد.

۱٫ مثبت فکر کنید

یکی از عوامل اصلی در مقابله با ترس از شکست ، مثبت اندیشی است و می توانید عزت نفس خود را افزایش داده و افکار منفی خود را به افکار مثبت تبدیل کنید.

مثبت اندیشی یک رویکرد روانشناختی و عاطفی است که به افراد در سراسر جهان کمک می کند تا جنبه مثبت همه چیز را ببینند و به دنبال نتایج مثبت باشند. برای غلبه بر ترس خود باید در کارهای روزمره مثبت باشید.

مثبت فکر کنید

۲٫ از درگیر شدن در افکار منفی خودداری کنید

افکار منفی ترس افراد از شکست را افزایش می دهد ، بنابراین برای جلوگیری از شکست ، باید بر افکار منفی خود غلبه کنید و به یاد داشته باشید که افکار منفی نه تنها نمی توانند نتایج مثبتی برای شما به همراه داشته باشند بلکه باعث ایجاد آنها می شوند ، آینده و حتی حال شما را از بین می برند. از طرف دیگر افکار مثبت باعث بهبود عملکرد ، تمایل شما برای ریسک پذیری ، اعتقاد شما به توانایی ها و سلامتی و عملکرد شما می شوند.

۳٫ علت ترس خود را مشخص کنید

با شناسایی علت ترس خود می توانید ترس خود را برطرف کنید. دلایل زیادی برای ترس از شکست وجود دارد ، بنابراین شما باید علت واقعی ترس را شناسایی کنید ، که به شما کمک می کند ترس خود را ریشه کن کنید.

بنشینید و از خود بپرسید که چرا از شکست می ترسید و دلیل واقعی آن چیست و به یاد داشته باشید که ترس از شکست باعث افزایش کنترل والدین ، ​​عدم اعتماد به نفس ، کمرویی و ترسو بودن و ضعف مهارت ها می شود.

علت ترس را شناسایی کنید

ترس از شکست خانواده موفقیت راه محکم مقابله با ترس از شکست

۴- از استرس دوری کنید

اگر استرس دارید ، نمی توانید به خوبی روی اعمال خود تمرکز کنید و آنها را به بهترین شکل انجام دهید ، بنابراین بهتر است مسئولیت کمتری بپذیرید تا بتوانید خونسردی خود را حفظ کنید. و آنها را به بهترین روش تمام کنید.

۵- از تلاش زیاد پرهیز کنید

برای غلبه بر ترس از شکست تلاش زیادی لازم است. بسیاری از افراد برای رسیدن به اهداف خود بیش از حد تلاش می کنند که این یک عادت بسیار بد است.

با کمی استراحت و توقف کار می توانید تغییرات زیادی در زندگی خود ایجاد کنید و بدانید که تلاش زیاد باعث ایجاد استرس در شما می شود و با کاهش تلاش خود می توانید بیشتر روی کار خود تمرکز کرده و اشتباهات کمتری انجام دهید.

. ذهن خود را آزاد کنید

با آزاد سازی ذهن خود می توانید بر ترس از شکست غلبه کنید. ذهن آزاد نشان می دهد ذهن شما عاری از همه مشکلات ، افکار منفی ، استرس و خوش بینی است.

آزادی ذهن به شما امکان می دهد ذهن خود را از احساسات و افکار منفی که در نهایت منجر به صلح و موفقیت می شود ، رها کنید.

۷٫ با افراد باتجربه مشورت کنید

بسیاری از مردم نسبت به مشاوره گرفتن از افراد باتجربه بی تفاوت هستند. برای موفقیت در تلاش های خود ، کمک گرفتن از افراد باتجربه و همچنین کاهش ترس از شکست ضروری است.

افراد زیادی هستند که می توانند به شما مشاوره خوبی دهند و شما نباید این افراد و توصیه های آنها را نادیده بگیرید زیرا آنها می توانند روش های خوبی برای خلاص شدن از ترس از شکست به شما ارائه دهند.

با دیگران مشورت کنید

نکات مهم دیگر برای مقابله با ترس از شکست
نکات زیادی برای مقابله با ترس از شکست وجود دارد ، از جمله:

نگرش خود را نسبت به اعمال خود تغییر دهید ، زیرا اگر دائما فکر کنید که اقدامات شما با شکست روبرو می شوند ، برای شما نیز همین اتفاق خواهد افتاد.
باورهای منفی خود را تغییر دهید و به نیمه پر لیوان نگاه کنید.
بپذیرید که شما کامل نیستید و شکست نهایی خود را بپذیرید.
عدم صلاحیت و سو mis تفاهم خود را در برخی از مسائل تأیید کنید ، که به شما کمک می کند نقاط ضعف خود را بهتر درک کنید.
بپذیرید که قادر به انجام همه کارهای دنیا نیستید.
از هرگونه رفتار ، افکار ، احساسات یا کارهایی که باعث ضعف روحیه شما می شود خودداری کنید.
به توانایی ها ، مهارت ها و دانش خود اعتماد کنید.
از نگاه تجربیات ارزشمند به شکست های خود نگاه کنید.
رویکردهای خود را ارزیابی کنید و رویکردی ایجاد کنید که کار را برای شما آسان تر کند.
از این فکر نکنید که بازنده هستید و همیشه مهارت ها و توانایی های خود را تحسین می کنید.
با احساسات منفی خود مانند ناامیدی ، حسرت ، عصبانیت و ناراحتی کنار بیایید.
ترس از شکست روحیه شما را ضعیف می کند ، بنابراین سعی کنید از شکست جلوگیری کنید.

منبع:
https://namnak.com/ترس-از-شکست.p19800

———————–.

ترس از شکست ، واکنش دفاعی ذهن است که ما را از تهدیدهای “درک شده” محافظت می کند. ذهن ما برای محافظت از ما در برابر هر گونه تهدید عینی یا جسمی ، مانند حیوانات وحشی ، طراحی شده است. همان عملکردی که ما را در برابر شیر جنگلی محافظت می کند ،

وقتی با خطر روبرو می شویم واکنش نشان می دهد و دایره امن ما را ترک می کند ، مانع از عمل می شود و ما را محدود می کند. نکته این است که توانایی مغز ما در مقابله با تهدیدها در جداسازی تهدیدات جسمی از تهدیدات و خطرات “درک شده” خوب نیست.

ترس از شکست یک واکنش دفاعی است که همیشه نتایج مثبتی به همراه ندارد! در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چگونه با ترس از شکست مقابله کنید.

در دوران مدرسه ، مربی ورزش ما که یک معلم متولد بود ، در قالب قوانین و تمرین های ورزشی ، درس های زندگی را به ما آموخت. برای اولین بار مجبور شدیم یک حرکت هاکی جدید تمرین کنیم که حتی برای افراد حرفه ای نیز دشوار بود. ما می خواستیم خود را نشان دهیم ،

با احتیاط تمام تلاش خود را کردیم و بدون افتادن حرکت را انجام دادیم. اما سرانجام مربی خوشحال نبود. “یک بار دیگر!” این واکنش او بود. به گفته وی ، کار ما اشتباه بود زیرا می خواستیم آن را کاملاً انجام دهیم! و اگر زمین نخوریم ، به این معنی است که به اندازه کافی کار نکرده ایم. دفعه بعد همه ما افتادیم.

هدف این بود که از توان خود فراتر برویم و ما هم این کار را کردیم ، بنابراین افتادیم و زمین شدیم. با گذشت زمان ، ما هنوز در حال سقوط هستیم ، اما پیشرفت خود را مشاهده می کنیم. در آغاز ، ترس ما از شکست روی مربی ما تأثیر نگذاشت ، زیرا شکست واقعی این است که سر جای خود بمانیم و پیشرفت نکنیم.

“دایره امن” فقط یک عبارت نیست. تلاش برای عبور از مرزهای آن محرک های عصبی سیستم تهدید را فعال می کند. حلقه امن شما ذاتاً حدود انگیزه های این سیستم را مشخص می کند. در حلقه احساس امنیت می کنید.

هنگامی که تصمیم به ترک می گیرید ، اخطار تهدید دریافت خواهید کرد. ذهن شما آنچه را که قرار است انجام شود انجام می دهد: با یک پیام هشدار دهنده در برابر خطرات احتمالی ، چیزهای ناشناخته و ناشناخته از شما محافظت می کند.

مقابله با ترس از شکست

ذهن ما در دفاع از تهدیدها در طی روند تکامل و زمانی که حلقه امن ما فقط به قبیله ما محدود بود ، مهارت داشت. در آن زمان ، خطرات و ناشناخته ها تهدیدهای واقعی برای امنیت ما بودند. امروز خطرات امنیت جسمی ما را تهدید نمی کند بلکه امنیت عاطفی ما را تهدید می کند.

با این حال واکنش ما هنوز همان است ، ترس به رگهای ما نفوذ می کند ، فلج می شویم و قادر به فکر نیستیم.

با گسترش دایره امن خود ، حتی مقدار کمی ، مرزها و محرک های ترس را دوباره تعریف کرده و به تدریج یک حلقه امن بزرگتر پیدا خواهید کرد. با ورزش بدون سقوط ، ما در واقع در حلقه امن خود حرکت می کردیم. مربی ما می دانست که ما در این حلقه بزرگ نخواهیم شد! وقتی زمین را خریدیم

، مرزهای راحتی خود را گسترش دادیم. در واقع ، شکست به هدف تبدیل شد. سقوط به معنای موفقیت بود! ما به زمین افتاده ایم تا بتوانیم پیشرفت کنیم ، مرزهای حلقه امن خود را گسترش دهیم.

به این ترتیب می توانیم بر ترس از شکست غلبه کنیم.

شکست را بازتعریف کنید

شکست یعنی چه؟ شکست تنها در صورتی شکست واقعی است که از آن بیاموزید. بسیاری از شرکت های بزرگ ، از جمله فیس بوک (مانند پروژه های Beacon و Poke) ، بارها شکست خورده اند. در حقیقت ، دلیل موفقیت آنها شکست هایشان است.

در میان استارت آپ های سیلیکون ولی شعاری وجود دارد: “اگر سریعتر شکست بخورید ، سریعتر پیشرفت خواهید کرد!” فیس بوک می داند که بزرگترین شکست عبور نکردن از مرزها است و بدون تغییر ، ایجاد و خطرپذیری ، به تدریج از بین خواهد رفت. به قول معروف در دنیای فروش و بازاریابی:

بیشتر وقت‌ها شکست آن‌چیزی نیست که ما فکر می‌کنیم. پس «نه»ها را با آغوش باز بپذیرید و سعی کنید راه پیشروی را پیدا کنید. «نه»ها روزی به «بله» تبدیل می‌شوند و شما به‌تدریج و بی‌تردید پیشرفت می‌کنید.

ترس‌تان را بشناسید

دقیقاً از چه چیزی می ترسید؟ همه مردم از چیزهای جدید ، خطر پذیری ، تغییر و رشد نمی ترسند. ترس از شکست ناشی از این واقعیت است که ما بدترین نتیجه را تصور می کنیم ، غیر منطقی می خواهیم یک نتیجه کامل بگیریم ، یا به شدت نگران رد شدن هستیم.

اما دقیقاً بدترین اتفاقی که می تواند رخ دهد چیست؟ شما فکر می کنید اگر شغل جدیدی را شروع کنید و شکست بخورید می توانید همه چیز را از دست بدهید. آیا دوستان و خانواده خود را از دست می دهید؟ آیا خانواده دیگر با شما نخواهند بود؟ آیا ابتکار و سکون انگیزه شما در شروع کار از بین می رود؟

من خودم بعد از شروع کار خودم در سال ۲۰۰۸ همه چیز را در بحران اقتصادی از دست دادم. من بدهکار و بیکار بودم. در بدترین شرایط بازار کار از زمان رکود دهه ۱۹۳۰٫ علی رغم این شکست ، من تسلیم نشدم تا اینکه سرانجام در یک شرکت معتبر به عنوان مدیر فروش استخدام شدم. خوب ، در واقع ، بدترین تصورات ما هرگز تحقق نمی یابند.

با اعتمادبه‌نفس ترس را کنار بزنید

دنیا برای کسانی است که با اطمینان عمل می کنند. هیچ کس نظاره گر شکست شما نیست ، اما اگر با اطمینان قدم بردارید ، دنیا از شما حمایت می کند. اتفاقات خوب می افتد و زمینه ها و فرصت های مناسب آشکار می شود.

البته فرهنگ های مختلف دیدگاه های مختلفی در مورد این موضوع دارند. در بعضی از کشورها ، وقتی کسی از ایده تجاری جدید خود صحبت می کند ، دیگران می گویند این کار غیرممکن و غیرقابل دسترسی است.

از طرف دیگر ، در فرهنگهای دیگر ، مردم ایده حمایت و شخص مورد نظر را ستایش و تشویق می كنند و با ملاقات با دوستان و آشنایان و روشهای دیگر كمك می كنند.

گام‌به‌گام پیش بروید

دلیل دیگر ترس از شکست ، تمرکز بر دشواری و مقیاس چالش پیش رو است. وقتی از پایین کوه به قله کوه اورست نگاه می کنید ، غیرقابل تصور به نظر می رسد. طوفان ، منفی ۵۰ درجه سانتیگراد و یک محیط سخت و خشک را اضافه کنید.

با این وجود صدها کوهنورد غیرحرفه ای کوه اورست را صعود کرده اند. همه آنها به همان روش شروع كردند: قدم اول را به اوج بردارید. ممکن است کلیشه ای به نظر برسد ، اما رفتار ما در حال تبدیل شدن به یک عادت است. قدم های کوچک به تدریج شما را به جلو سوق می دهد و هدف پس از مدتی در دسترس خواهد بود.

خیلی ساده، توجهی به ترس نکنید

یکی از راه های غلبه بر ترس از شکست این است که ترس های خود را نادیده بگیرید. موج سواران حرفه ای تا ارتفاع یک ساختمان پنج طبقه با قدرت عظیم و مخرب شنا می کنند. ترس از این امواج غیرممکن است.

برای مقابله با این ترس فلج کننده از نرسیدن به این امواج ، موج سواران حرفه ای از نگاه به نقطه برخورد پرهیز می کنند. ما در زندگی ترسهای زیادی داریم. اگرچه می توانیم به برخی مستقیم نگاه کنیم و بر آنها غلبه کنیم ، اما باید از دیگران دور شویم.

در زمینه‌های دیگر خود را به چالش بکشید

برای غلبه بر ترس از شکست خود را در زمینه های مختلف به چالش بکشید

در زمینه های دیگر خود را فراتر از آنچه می خواهید به چالش بکشید. آیا می دانید چرا ورزش های سه گانه ، دوومیدانی و استقامت اینقدر محبوب هستند؟ زیرا مردم دوست دارند از مرزهای خود فراتر رفته و ببینند که چقدر مرده اند!

شما این کار را خواهید کرد هنگامی که در یک زمینه با موفقیت به اهداف خود رسیدید ، در می یابید که با به کارگیری همان مهارت ها و پشتکار می توانید در زمینه های دیگر نیز موفق شوید. وقتی می دانید که می توانید دو تحمل انجام دهید ، متوجه می شوید که با آموزش و نگرش مناسب می توانید کارهای مختلف دیگر را نیز انجام دهید.

از شکست نترسید. ترس از اینکه سال آینده دقیقاً همان جایی باشید که الان هستید!

‌آدم نترس افسانه‌ای بیش نیست!

افراد موفق سرنوشت خود را کنترل می کنند ، اما دیگران آن را می بینند. افراد موفق در آغاز عادی هستند و با ترکیبی از تمرین ، تلاش و سخت کوشی به موفقیت رسیده اند. اسطوره افراد نترس بسیاری از ما را محدود می کند زیرا معتقدیم برای رسیدن به موفقیت باید نترس و ذاتاً شگفت آور باشیم.

شجاعت به معنای نترسیدن نیست ، بلکه به این معنی است که با وجود ترس ، با آنها مقابله می کنیم و دست از عمل نمی کشیم. یعنی خودمان را به چالش بکشیم ، با ترسهایمان روبرو شویم و سرانجام با آنها روبرو شویم. ترس برای هر انسان طبیعی اجتناب ناپذیر است و یکی از ویژگی های انسانی ماست.

ترس در همه ما وجود دارد. هیچ کس کاملاً بدون ترس زندگی نمی کند ، اما برخی یاد گرفته اند که ترس خود را بپذیرند.

منبع:

چطور

———–.

چگونه در ۵ مرحله با ترس از شکست در زندگی مقابله کنیم؟

ترس از شکست چیست ؟

متنفر بودن از شکست طبیعی است؛ اما وقتی این ترس شما را از شروع فعالیت باز می دارد؛ این بدان معنی است که شما از شکست می ترسید. این ترس می تواند با عزت نفس پایین و اعتماد به نفس بالا همراه باشد و از پیشرفت شما جلوگیری کند.

به همین دلیل ، برای حفظ ارتباط و سازندگی ، باید این ترس را کنترل کنید.

دلایل به وجود آمدن احساس ترس از شکست

دلایل این احساس زیاد است. این عوامل می توانند درونی و خارجی باشند. یکی از تأثیرگذارترین عوامل در ایجاد این نوع ترس ، رفتار والدین و نحوه کنار آمدن آنها با فرصت های زندگی است. در اینجا مهمترین دلایل ترس از شکست ذکر شده است.

۱- الگو های دوران کودکی

والدینی که بیش از حد حساس و محتاط هستند. آنها برای ریسک کردن از فرزندانشان اجازه می گیرند. آنها ممکن است اجازه ندهند کودک تجربه ای متناسب با سن داشته باشد یا اینکه همیشه خود را خسته کنند. چنین رفتاری بر ناخودآگاه کودک تأثیر می گذارد و می تواند باعث ترس در شکست در بزرگسالی شود.

۲- کمال گرایی مفرط

برای افراد مبتلا به کمال گرایی ، شکست چنان تحقیرآمیز و هولناک است که تلاش آنها را متوقف می کند و انتخاب راهی غیر از آسان برای آنها دشوار و غیرممکن است.

۳- اعتماد به نفس کاذب

مردم با اطمینان واقعی می دانند که همیشه موفق نخواهند شد. اما برخی از عزت نفس کاذب رنج می برند. آنها همیشه شعار می دهند. آنها از همه شکستها می ترسند و آنها را تحقیر بزرگی می دانند. آنها ترجیح می دهند یک حرکت مطمئن به جلو داشته باشند تا اینکه چیزهای جدید را امتحان کنند.

۴- حمایت نامناسب

همه ما به حمایت دیگران نیاز داریم. این حمایت به ما انگیزه و اطمینان می بخشد. برخی از افراد در سراسر جهان از پشتیبانی در این راه برخوردار نیستند. آنها ممکن است خانواده خود را از دست داده و یا هیچ دوست حامی خود را نداشته باشند.

چنین افرادی بیشتر از شکست می ترسند و انسان های محتاط تری هستند. علاوه بر این ، برخی از افراد پشتیبانی خوبی ندارند. آنها دائما شکست ها را افزایش می دهند یا احتمالات منفی را بازگو می کنند. بعضی اوقات مانند شمشیر دو لبه عمل می کند و می تواند از حرکت آن به سمت هدف جلوگیری کند.

۵- داشتن توقعات غیر واقعی

ما اغلب انتظار داریم که در اولین تلاش خود موفق شویم ، و اگر این کمکی نکرد ، فکر می کنیم شکست خورده ایم. در حالی که دستیابی به اهداف ارزشمند به تلاش مداوم نیاز دارد. و هر شکست نشانه شکست نیست. شکست می تواند مقدمه یک پیروزی بزرگ باشد.

 

دلایل ترس از شکست در زندگی

چگونه با ترس از شکست مقابله کنیم؟

همه باید برای موفقیت در زندگی با ترس از شکست روبرو شوند. اگر قلب شما آرزو دارد که موفق باشید و در همه چیز اینقدر مراقب نباشید؛ پیشنهادات زیر را بخوانید و آنها را در زندگی خود اعمال کنید.

۱- آمادگی برای شکست

انتظار داشته باشید که بعضی اوقات ممکن است شکست بخوریم. باید بدانیم که ما انسان هستیم و مردم مرتکب اشتباه می شوند ، مانند نوزادی که فقط می خواهد حرکت کند و ممکن است چند بار روی زمین بیفتد اما دوباره بلند شود.

۲- شکست را بزرگ نمایی نکنیم

ما نباید شکست را افزایش دهیم و باید آن را سنگی بی اهمیت بدانیم. مطمئن باشید که ما از این شکست چیزی یاد گرفته ایم و آن را در آینده اعمال خواهیم کرد. شکست را نباید ضعف شخصیت قلمداد کرد زیرا مانع از موفقیت در آینده می شود.

۳- انتظار موفقیت دائمی نداشته باشیم

هیچ کس در هر زمان از زندگی خود موفق نبوده است. در زندگی شکست هایی وجود دارد ، اما اگر تلاش نکنیم موفقیت در انتظار ما نیست ، به عنوان مثال فوتبالیست ها باید چندین بار شانس خود را امتحان کنند و شوت بزنند تا در نهایت یکی از ضربات خود را به ثمر برسانند.

۴- شکست ، مقدمه پیروزی

باید به یاد داشته باشیم که شکست پیروزی های زیادی به همراه دارد ، بنابراین باید از هر شکستی که متحمل می شویم پلی برای پیروزی بسازیم.

۵- خود را باور داشته باشیم

به جای رها کردن کارهایی که هنوز انجام نشده است ، از آنها به عنوان فرصتی برای ایجاد انعطاف پذیری و حل مشکلات استفاده کنید. باید باور داشته باشیم که هر آنچه برای کار و فعالیت نیاز داریم در اختیار داریم.

 

فواید غلبه بر ترس از شکست

شکست دادن ترس یکی از مهم ترین کار هایی است که در مسیر رسیدن به هر هدفی می توان انجام داد. غلبه بر ترس شما را برای داشتن یکی زندگی شادتر و موفق تر آماده میکند. موارد زیر از فواید غلبه بر ترس است:
۱- کسب تجربه و دانش
۲- افزایش قدرت تمرکز
۳- رشد خلاقیت ها
۴- تقویت مهارت حل مسئله
۵- انعطاف پذیری و روشن فکری
۶- افزایش اعتماد به نفس

 

برخی از انواع ترس

ترس انواع مختلفی دارد که هر یک ریشه در مشکلات مختلف زندگی ما دارد. برخی ترس ها ریشه روانشناختی دارند. دیگران ریشه در آنچه در گذشته برای فرد اتفاق افتاده است و برخی دیگر نوعی ترس در زندگی است که در سطح جامعه یا خانواده به قدری مهم است که باعث استرس و ترس از کنار آمدن می شود.

دو مورد از رایج ترین ترس ها ، به ویژه در میان نسل جوان ، ترس از آینده و کنکور است که سعی خواهیم کرد آنها را مطالعه کرده و راه حل هایی برای رفع آنها ارائه دهیم.

ترس از آینده

اضطراب و ترس از آینده امروزه در بسیاری از افراد به ویژه جوانان مشاهده می شود ، به دلیل احساس عدم امنیت ، نداشتن برنامه ای برای زندگی و عدم اطمینان زیادی در مورد آینده که باعث می شود کنترل افراد از بین برود.

به غیر از موارد ذکر شده ، موارد دیگری نیز باعث ترس از آینده می شود که عبارتند از:

۱- گذشت زمان سریع و از دست دادن فرصت ها
۲- افسردگی
۳- با حوادث روبرو شود
۴- وجود یک بیماری خطرناک و کشنده

۱- بدترین حالت ممکن را در نظر بگیرید

هیچ یک از ما نمی دانیم در آینده چه بلایی سرمان خواهد آمد. این موارد ممکن است خوب و مفید یا بد باشند ، اما ما می توانیم برخی کارها را انجام دهیم تا برای آینده ای که ترس کمتری داریم آماده شویم. در اینجا برخی از آنها وجود دارد.

۲- هنگام نگرانی خودمان را مشغول کنیم

بدترین وضعیت ممکن را برای خود تصور کنید. با این کار می فهمیم که حتی اگر در بدترین وضعیت قرار بگیریم ، دنیا پایان نخواهد یافت ، بنابراین ترس ما بی فایده بوده است.

۲- وقتی نگران هستیم برخورد کنید
گاهی ترس از آینده می تواند باعث بی خوابی شود. در این موارد ، بهترین کار این است که به فعالیت بدنی بپردازید یا سعی کنید با ترس خود کنار بیایید.

۳- تمرکز بر زمان حال

فکر کردن در مورد آینده نباید حواس ما را از زمان حال دور کند. در حال حاضر تنها چیزی که داریم ، حال است ، بنابراین باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

۴- تجسم آینده ای خوشایند

ما می توانیم دستیابی به هدف و نتیجه مطلوب را تصور کنیم. به عنوان یک مثال ، ما باید تلاش کنیم واقعیت را همانطور که می خواهیم تجسم کنیم تا بتوانیم حس پیروزی را تجربه کنیم.

۵- یادآوری توانایی ها

باید به خود شهامت و شجاعت بدهیم. توانایی های ما را به خاطر بسپارید و به خود بگویید که ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

ترس از شکست در کنکور

کنکور یکی از بزرگترین موانع در طول آموزش برای هر شخصی است که می تواند در آینده هر شخصی تأثیر بگذارد.

برخی از عواملی که باعث ترس از کنکور می شوند:

۱- وابستگی شدید جوانان آینده به جامعه از کنکور
۲- تأکید خانواده ها بر موفقیت در کنکور
۳- نتایج ضعیف در کنکورها و تست های آزمایشی
۴- کمبود وقت
۵- حجم زیاد مطالب

نتایج ترس از عدم موفقیت در کنکور
۱- افسردگی
۲- استرس

۳- دوباره امتحان نکنید

راه های مقابله با ترس از شکست در کنکور

۱- برنامه ریزی درسی
۲- استفاده مفید از زمان استراحت
۳- ریشه یابی دلایل ترس و استرس و برطرف کردن آن
۴-مدیریت زمان در کنکور
۵- مرور مطالب درسی
۶- خواب کافی
۷-  کمک گرفتن از دیگران
۸- تست زنی
۹- خلاصه نویسی مطالب
۱۰- جمع بندی دروس
۱۱- آزمون گرفتن از خود

 

جملات انگیزشی از بزرگان در رابطه با ترس از شکست

در ادامه جملات بزرگان در مورد ترس از شکست را مشاهده می کنید تا بتوانید انگیزه خود را قوی کنید و تنرس از هرچیزی را شست دهید.

بین شکست و پیروزی یک قدم بیشتر فاصله نیست و آنچه باعث شکست مردم میشود ، ترس از شکست است .

ناپلئون

چه بسا چشم ناتوان که دیده تیز بین را شکست دهد .

افلاطون

من به هیچ وجه اجازه نمی دهم که شرایط من را ناامید کند. سه چیز لازم برای رسیدن به یک هدف با ارزش عبارت است از کار ، استقامت و عقل سلیم .

توماس ادیسون

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *