دلایل علمی برای لبخند زدن

لبخند زدن برای بسیاری از افراد دشوار است ، این افراد معمولاً کسانی هستند که همیشه از عکس های خود راضی نیستند. اما کسانی هستند که دلیلی نمی بینند که “لبخند نزنند”. جوانان ، سلامتی ، خانواده و دوستان و بسیاری دیگر می تواند دلایل کوچک و بزرگی برای شاد بودن و لبخند بیشتر باشد.

 

همه ما مواقعی داریم که به نظر می رسد هیچ چیز خوب پیش نمی رود و اوضاع هرگز خوب پیش نمی رود. در چنین شرایطی ممکن است لبخند غیر ممکن ترین کار به نظر برسد ، اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که معمولاً آن را انجام می دهند. لبخند برای شما از هر چیزی سخت تر است ، باید بدانید که لبخند حتی در شرایط دشوار برای شما بسیار مفیدتر از چیزی است که فکر می کنید. ممکن است کلیشه ای باشد اما هرچه بیشتر لبخند بزنید احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

 

آشنایی با دلایل لبخند ، راهنمای لبخند

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود

 

لبخند فوراً روحیه را بالا می برد و باعث ایجاد انگیزه می شود. دارم سعی می کنم! همین حالا اگر همسایه خود را روی پله ها دیدید ، با لبخند به او سلام و احوالپرسی می کنید ، قول می دهم حداقل ۲۰٪ بهتر از قبل باشید. در این مقاله ما به شما ۱۰ دلیل علمی می دهیم که چرا باید بیشتر لبخند بزنید.

 

بیشتر بخوانید: طرح لبخند را با روش ترکیبی تغییر دهید

لبخند باعث خوشحالی شما می شود

همین حالا روی صورتت لبخند بزن ، می توانی! باور کنید دیگر لازم نیست کار دیگری انجام دهید ، فقط لبخند بزنید. خوشحالتر نیستی؟ می بینید که لبخند زدن وجود ندارد ، اما احساس خوشبختی هم نمی شود ، یعنی از نظر علمی امکان پذیر نیست. حالات صورت شما به طور مستقیم بر احساسات شما تأثیر می گذارد. اگر اخم خود را ادامه دهید احساس منفی خواهید کرد. اما اگر لبخند بزنید ، احساس خوشبختی خواهید کرد ، درست مثل آن!

 

لبخند باعث افزایش کارایی شما می شود

آیا می خواهید کارآمدتر و خلاق تر باشید؟ پس بیشتر لبخند بزن! طبق تحقیقاتی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است ، هرچه شاد باشید ، تأثیرات بیشتری نیز خواهید داشت. منطقی به نظر می رسد ، درست است؟ اگر احساس بی حالی داشته باشید ، به هیچ وجه نمی خواهید چیزی را خلق کنید و انجام کار صحیح به نظر غیرممکن ترین کاری است که می توانید انجام دهید.

 

لبخند اضطراب شما را کاهش می دهد

اضطراب یک مشکل رایج است که میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. اما چون این یک مشکل ذهنی و نامرئی است ، دیگران نمی توانند آن را ببینند ، حتی فرد مضطرب هم نمی تواند آن را ببیند! اما احساس خوبی دارد. مشکل این است که گاهی دوستان بی خیال به ما می گویند: “نگران نباشید” ، “آرام باش”. این تقصیر آنها نیست ، آنها نمی توانند بفهمند درون ما چه می گذرد.

دلایل علمی برای لبخند زدن

اگرچه چنین توصیه هایی بی فایده است ، اما یک راه حل واقعاً ساده وجود دارد که اضطراب را کاهش می دهد: لبخند بزنید! دون؟ اگر نگران هستید ، سعی کنید لبخند بزنید ، موسیقی مورد علاقه خود را گوش دهید و لبخند بزرگی بر لب خود بنشانید ، راه بروید و لبخند بزنید ، آشپزی کنید و لبخند بزنید ، … ببینید چه اتفاقی می افتد. قول می دهم به شما کمک کند.

 

لبخند شما باعث خوشحالی دیگران می شود

لوئی آرمسترانگ یک بار آواز خواند: وقتی لبخند می زنی ، تمام دنیا به تو لبخند می زنند …

 

بله ، درست است که لوئیز آرمسترانگ دانشمند نبود ، اما سخنان او مبنای علمی دارد. لبخند مسری دارد.

 

لبخند جذابیت شما را دوچندان می کند

احتمالاً برای شما اتفاق افتاده است ، وقتی به عکس افراد نگاه می کنید ، کسانی که دندانهایشان با لبخندی باز دیده می شود ، جذب می شوند. یا وقتی وارد یک فروشگاه بزرگ می شوید ، به سراغ فروشنده ای می روید که به شما لبخند می زند. با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید.

 

دلایل لبخند زدن ، بهترین دلیل لبخند زدن

با لبخند خود می توانید دیگران را ناخودآگاه جذب کنید

 

لبخند باعث می شود دیگران به شما اعتماد کنند

بله ، این به نظر من کاملا احمقانه است ، به نظر می رسد Al ، که به نظر من شبیه مزخرف است ، به نظر می رسد مانند Al ، که به نظر من مانند مزخرف است ، به نظر می رسد مانند Al ، که به نظر من شبیه به مزخرف است ، به نظر می رسد Al ، که به نظر من بی معنی است اما او که از قلب لبخند می زند ، لبخند او واقعی و شادتر است و به افراد مثبت تر می توان اعتماد کرد نسبت به افرادی که لبخند نمی زنند. در مطالعه ای که در دانشگاه سن پترزبورگ انجام شد ، محققان رابطه بین لبخند و اعتماد به نفس را بررسی کردند. طبق نتایج ، ما اساساً به شخصی که اغلب لبخند می زند اعتماد می کنیم.

این به این دلیل است که افرادی که لبخند بر لب دارند ، گرم ، صمیمی و محبت به نظر می رسند. چرا به چنین افرادی اعتماد نداریم؟

 

رهبران خوب لبخند می زنند

طبیعی است که برای یک رهبر یا رئیسی که لبخند می زند بهتر از رئیس ناامید و پرخاشگر عمل کند. همه رهبران افراد سختگیر و جدی هستند که می دانند چه موقع باید سختگیرانه عمل کنند ، اما رهبران خوب کسانی هستند که قدرت و ارزش لبخند را می دانند. این رهبران با لبخندهایشان کارمندان را تحت تأثیر قرار داده و انگیزه می دهند.

 

لبخند به مغز شما می آموزد که مثبت تر باشد

این مورد از پشتیبانی علمی نیز برخوردار است ، اما ممکن است شما تجربه کرده باشید که چگونه لبخند به مغز شما کمک می کند تا مثبت تر بیندیشد. یک سال پیش کاملاً خسته و بی انگیزه بودم ، تمام مدت احساس بی حالی داشتم و نمی توانستم روحیه ام را تغییر دهم. به نظر می رسید زندگی من متوقف شده و هیچ کاری نمی توانم انجام دهم. این احساس را داشتم که کشتی در گل غرق شده است. ذهن من دائماً نگاتیو می بافت و عمیقا تصور می کردم که هرگز اتفاقی نخواهد افتاد. بارقه ای از امید وجود نداشت.

 

سرانجام فهمیدم که خوشبختانه با تغییر رفتار می توانم از شر آن خلاص شوم و می توان یک عادت یا نگرش را با عادت یا نوع دیگری جایگزین کرد. راز این است که با اتخاذ الگوها و عادات رفتاری جدید و صحیح ، مغز خود را متقاعد به تغییر کنید. یکی از عادت هایی که سعی کردم از آن استفاده کنم لبخند بود. شروع کردم به لبخند بیشتر ، کاری که قبلاً بندرت انجامش می دادم! با گذشت زمان ، لبخند من احساس مثبت تری به من داد. به جای تصور همیشه بدترین حالت ، من شروع به تصور بهترین ها و بازآموزی مغزم کردم. شما هم می توانید

 

لبخند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

تحقیقات نشان می دهد که یک لبخند واقعی بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد. بنابراین اگر می خواهید از نظر روحی و جسمی سالم بمانید ، لبخند بزنید.

 

ارتباط بین لبخند و خلق و خوی مردم ، نکات لبخند

لبخند واقعی بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد

 

لبخند استرس شما را کاهش می دهد

خیلی ساده است؛ آیا تو استرس داری؟ لبخند! چند نفس عمیق بکشید و سپس لبخند بزنید ، سرگرم کننده است ، شما را آرام می کند و به شما یادآوری می کند که همه چیز آنطور که فکر می کنید بد نیستند.

خوشحال باش!

منبع:
https://www.beytoote.com/scientific/midanid/scientific-reasons2-smiling1.html

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *