در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

ساعات آخر روز اول تعطیل است اما شما خسته و ناراحت هستید. صدای خانواده دور سرتان می پیچد. شما می خواهید همه از خانه خارج شوند و شما تنها باشید و چندین ساعت صدایی را نشنید. شاید در این فاصله خودتان بیرون بروید تا کمی آرام شوید. فکر می کنید فردا چه خواهید کرد؟ فردا که از صبح تعطیل است و اگر اوضاع به همین منوال باشد چه بهتر که روز کار را زودتر شروع کنید و زندگی خود را از سر بگیرید.

 

دلیل همه اینها این است که شما تعطیلات یا چند روز تعطیلات خود را به درستی برنامه ریزی نکرده اید. شما منتظر برنامه ریزی با خانواده خود بودید ، اما اکنون فقط یک مهمانی می گذرانید یا یک روز بدون برنامه را برنامه ریزی می کنید. همه اینها منجر به گیجی و خستگی ذهنی و جسمی خواهد شد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در استفاده حداکثر از تعطیلات و بازیابی انرژی خود آورده شده است. این مقاله را با دقت بخوانید تا بفهمید برای تعطیلات خوب باید چه کاری انجام دهید.

 

روز بسته است اما شما از کارهای عادی که در طول هفته انجام داده اید چشم پوشی نمی کنید! به این ترتیب شما هفته قبل را با هفته بعد متصل می کنید. ممکن است خودتان متوجه این موضوع نشوید ، اما تمدید هفته با تکرار کارهای تعطیلات هفتگی باعث خستگی جسم و روح می شود. در روزهای تعطیل باید بعضی کارها و بعضی کارها را انجام دهید.

 

این چیزها ممنوع است

 

بررسی پیام ها ممنوع است

در روزهای تعطیل ، از بررسی ایمیل ها ، اخبار ، بررسی پیام های تجاری و غیره خودداری کنید. اگر این کار را فقط برای صبحانه انجام می دهید ، در روز تعطیل از آن صرف نظر کنید.

 

ساعت کاری ممنوع

این یک روز تعطیل برای ورزش و سرگرمی و جلسات کاملاً سرگرم کننده است. بنابراین هیچ جلسه ای را برای تعطیلات موکول نکنید.

در روز تعطیل چه کارهایی بکنیم و چه کارهایی نکنیم؟

هیچ غذایی وجود ندارد

حتی اگر تنها هستید و در طول هفته نمی توانید صبر کنید تا غذا بپزید ، یک روز آن را نخورید.

 

حرف نزن

بهتر است تلفن همراه خود را کاملاً خاموش کنید یا فقط به پیام ها و تماس های خراب پاسخ دهید. حتی در مکالمات شغلی درگیر نشوید. زیرا به سرعت شما را غرق خواهد کرد.

 

کار دیر ممنوع است

اگر یک شبه زندگی می کنید مشکلی نیست. زیرا روان شما برای اینکه بتواند استراحت کند مجبور است این آزادی را تجربه کند اما برای انجام کار مجبور نیستید شب بیدار بمانید.

 

ورزش نکنید

اگر آثار و کاغذهای بدون امضا روی میز شما انباشته شده است ، نباید یکی از آنها را به خانه بیاورید یا فکر انجام آن را انجام دهید و در تعطیلات بدن و ذهن خود را با آنها درگیر کنید.

 

بدون تماس

تمام ساعت های زنگ دار (از جمله زنگ هشدار تلفن همراه ، ساعت زنگ دار بالا ، تنظیم تلویزیون یا رادیو بیدار) را خاموش کنید. در تعطیلات بدن باید هر طور که دوست دارد بیدار شود ، در غیر این صورت تا پایان روز عصبی و خسته خواهید شد.

 

این آثار رایگان و توصیه می شود

 

یک صبحانه طولانی بخورید

اگر بودجه و زمان اجازه می دهد ، حتماً برای صرف صبحانه تعطیلات ، با خانه یا دوستان خود از خانه خارج شوید. اگر بودجه ای ندارید ، یک روز قبل صبحانه تفریحی مفصلی را برنامه ریزی کنید. صبحانه را باید کامل ، با حوصله و اشتها سرو کرد تا عجله در طول هفته جبران شود.

 

خودت بنویس

اگر نویسنده هستید ، حتماً برای جشن گرفتن وقت بگذارید. مطالعه می تواند همزمان انجام شود.

 

یک ناهار مفید و سالم بخورید

اگر هر روز ناهار یا فست فود نمی خورید و غالباً مجبورید سریع و در ساعات مشخص غذا بخورید ، این قانون را در روزهای تعطیل نقض کنید. هر وقت احساس گرسنگی کردید ، ناهار بخورید و سعی کنید بهترین و خوشمزه ترین ناهار دنیا را برای خود تهیه کنید.

 

خوش بگذره

فراموش نکنید که در خارج از خانه با دوستان و خانواده خود لذت ببرید سعی کنید همه چیز را برای شما و همه افراد ساده و آسان سرگرم کنید.

 

همه چیز را خاموش کنید

اگر بعد از ظهر استراحت کردید ، همه هشدارها را دوباره خاموش کنید. به خودتان اجازه دهید در آرامش کامل استراحت کنید.

 

تمرینات را فراموش نکنید

یک ساعت پیاده روی ، شنا ، فوتبال ، خط میانی ، گل های کوچک و … بدن و ذهن شما بهتر شود.

 

برای سفرهای کوچک برنامه ریزی کنید

سفرهای یک روزه به خارج از شهر نیز گزینه مناسبی برای استراحت و جوان سازی است. این سفرها باید از نظر مسافت و از نظر کیفیت تفریح ​​کاملاً کوتاه ، جذاب و عالی باشد.

 

باقی مانده

درست است که اگر صبح زود یا اوایل شب بیدار شوید ، فرصت بیشتری برای استفاده از فرصت خود دارید ، اما اگر احساس خستگی می کنید ، نیازی به بلند شدن ندارید.

منبع:
https://www.beytoote.com/psychology/zendegi-behtar/do6-holiday-what.html

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *