جراحی بینی گوشتی در کرج

جراحی بینی گوشتی‌

عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

اگر اهداف رینوپلاستی شامل آسان شدن تنفس بهتر و همچنین بهبود ظاهر باشد، این روش ممکن است شامل برداشتن قوز بینی، تغییر شکل نوک بینی، تغییر شکل یا تغییر اندازه پره های بینی یا افزایش و کاهش اندازه و برآمدگی کلی بینی باشد.

جراحی بینی معمولاً ۱٫۵ تا ۳ ساعت طول می کشد و معمولاً یک عمل سرپایی است. در “رینوپلاستی بسته”، برش هایی در سوراخ های بینی ایجاد می شود، تکنیکی که توانایی محدودی برای ایجاد تغییرات دارد. در “رینوپلاستی باز” یک برش در بافت بین سوراخ‌ های بینی و همچنین داخل سوراخ ‌های بینی ایجاد می‌شود. این برش ها بعدا بهبود می یابند و به سختی قابل مشاهده هستند.

اگر غضروف اضافی برای بزرگ کردن بینی نیاز باشد، اغلب از تیغه بینی بیمار گرفته می شود. در رینوپلاستی ثانویه یا اصلاحی – که برای اصلاح بدشکلی های ناشی از عمل قبلی انجام می شود – این غضروف ممکن است از گوش یا دنده گرفته شود. به دلیل نیاز به غضروف و پتانسیل ایجاد اسکار، جراحی زیبایی بینی اصلاحی روشی دشوارتر برای انجام است، بنابراین مهم است که توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود.

جراحی بینی گوشتی یکی از سخت ترین جراحی های بینی است. بینی با پوست و غضروف ضخیم که نازک و ضعیف باشد، بینی گوشتی نامیده می شود.

عمل جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

در گذشته زمانی که فردی عمل بینی انجام می داد و به نتیجه مطلوب نمی رسید، می شنیدیم که: بینی او گوشتی بوده و بعد از جراحی دچار شل شدن می شود. این گفته تا حد زیادی درست است. زیرا در گذشته بافت های غضروفی بینی و تفاوت بافت بینی در بینی های گوشتی و استخوانی، چندان مورد مطالعه قرار نمی گرفت. اما امروزه می دانیم که بخش بزرگی از جراحی بینی به ترمیم و اصلاح غضروف ها می پردازد. ممکن است لازم باشد جراح در حین جراحی بینی گوشتی با غضروف بسیار ضعیف، غضروف مصنوعی را به بافت بینی اضافه کند تا به نتیجه مطلوب برسد، کاری که در گذشته برای افراد دارای بینی های گوشتی انجام نمی شد! نتیجه این بود که به افرادی که بینی گوشتی داشتند هشدار داده شد که از جراحی بینی خودداری کنند.

تکنیک جراحی بینی گوشتی یک تکنیک باز است که در آن جراح تمام پوست بینی را بالا می کشد تا به بافت های داخلی دسترسی کامل داشته باشد و تغییرات لازم را به راحتی انجام دهد. در روش بسته محدودیت هایی برای انجام کارهایی مانند افزودن غضروف وجود دارد که برای جراحی بینی های گوشتی لازم است.

ادامه مطلب  مکمل  لاغری‌ ایزی اسلیم

این جراحی با بیهوشی عمومی و گاهی موضعی انجام می شود و معمولاً دو یا سه ساعت طول می کشد. بیمار یک شب پس از جراحی ترخیص می شود و یا در صورت طبیعی بودن شرایط ، ۸ ساعت بعد از جراحی ترخیص می شود.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

این جراحی مانند بسیاری از جراحی های زیبایی دیگر بهتر است تا پس از بلوغ کامل به تعویق بیفتد چرا که احتمال رشد اعضای صورت و بدن وجود دارد.

البته این موضوع به هدف شما از جراحی بستگی دارد. اگر دلایل شما عوامل پزشکی مانند پولیپ، مشکلات تنفسی، اختلالات خواب و مشکلات مادرزادی باشد، محدودیت سنی وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام  جراحی بینی گوشتی در کرج به این مقاله مراجعه کنید.

جراحی بینی گوشتی در کرج 1

روش های جراحی بینی گوشتی

برای جراحی موثر بینی باید از تکنیک های خاصی استفاده شود:

 • پیوند غضروف: از آن جایی که پوست بینی ضخیم است، از پیوند غضروف برای بهتر نشان دادن ویژگی های بینی و کلوملا (تیغه ای که در زیر سپتوم بینی قرار داشته و سبب جدا کردن دو سوراخ بینی از یکدیگر می شود ) استفاده می شود.
 • کاهش چربی در بافت نرم: چربی های سازنده بافت نرم، به ویژه در نوک بینی، به طرز ماهرانه ای نازک می شوند تا ویژگی های بینی را بهتر منعکس کنند.
 • کاهش متناسب اندازه بینی: اگر در حین جراحی فاصله بین اسکلت پوست و بینی زیاد باشد، احتمال ایجاد زخم یا چربی اضافی وجود دارد که باعث تغییر شکل نامطلوب در بینی می شود.
 • مراقبت از ساختار بینی: به دلیل وزن سنگین تر و پوست ضخیم تر، به ساختار قوی تری برای حمایت از بافت نیاز دارد. بنابراین باید نسبت صحیح بین اندازه بینی و ساختار آن در نظر گرفته شود. پس از بازگشت پوست بینی به حالت طبیعی، ساختار تقویت شده به پوست کمک می کند تا خود را بهتر قرار دهد.

به طور کلی، رینوپلاستی با پوست ضخیم و گوشتی به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد، زیرا درک صحیح جراح از اندازه مناسب بینی برای دستیابی به نتیجه مناسب بسیار مهم است.

ادامه مطلب  بهترین مدل جراحی بینی متناسب با چهره

دوره نقاهت عمل جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره حالشان خوب است.

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر افراد پس از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

جراحی بینی گوشتی در کرج 2

مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

برخی از مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی گوشتی در زیر آورده شده است:

 • تورم بعد از جراحی طبیعی است. اما برای اینکه زودتر از شر ورم خلاص شوید، باید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • ۳ یا ۴ روز بعد از عمل طوری بخوابید که سرتان بالاتر از بقیه بدن باشد و فراموش نکنید که به مدت ۳ هفته به پهلو نخوابید تا به بینی فشار نیاورد و فرم آن را تغییر ندهد.
 • در روزهای اول از غذاها به گونه ای استفاده کنید که حرکات دهان و فک را به حداقل برسانید و هیچ فشاری به صورت وارد نشود. معمولا تا ۲۴ ساعت پس از جراحی، آب میوه ها و سوپ های طبیعی بهترین گزینه برای شما هستند و پس از آن می توانید با غذاهای های نرم شروع کنید.
 • گرمای زیاد باعث افزایش تورم بینی می شود. تا دو هفته پس از جراحی در معرض حرارت مستقیم مانند نور خورشید و سونا قرار نگیرید.
 • از حمام داغ و خیس شدن آتل خودداری کنید
 • کارهایتان را به آرامی شروع کنید. اگر کار شما نیاز به خم شدن زیاد در طول روز دارد، بازگشت به محل کار را به تعویق بیندازید، تا فشار کمتری به صورت و بینی شما وارد شود.
 • زمانی که می خندید دهان خود را زیاد باز نکنید.
 • به مدت ۴ تا ۶ هفته از ورزش های شدید خودداری کنید.
 • سرماخوردگی قبل از جراحی می تواند جراحی شما را به تعویق بیاندازد و عوارض جانبی بیشتری بعد از جراحی داشته باشد. سرماخوردگی هنگام عطسه، سرفه یا آبریزش بینی به بینی شما فشار وارد می کند و باید بسیار مراقب باشید تا آسیب به بینی که به تازگی عمل کرده اید را به حداقل برسانید. پس مراقب باشید سرما نخورید.
ادامه مطلب  ترفند هایی برای جوگیری از خط افتادن کانسیلر در زیر چشم

 

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

سوالی که اغلب مطرح می شود این است که آیا بعد از جراحی بینی گوشتی بینی به حالت قبل از عمل باز می گردد؟ پاسخ این سوال این است که اگر نتیجه خوبی حاصل شود پس از شش ماه هیچ تغییر اساسی روی بینی ایجاد نمی شود و به همان صورت باقی می ماند. بسیاری از افراد فکر می کنند که این نوع جراحی بینی برگشت پذیر است و هرگز بهبود نمی یابد. اما این یک استدلال علمی نیست.

برخی بر این باورند که جراحی بینی ممکن است برگشت پذیر باشد، اما با تمام دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل، احتمال این اتفاق کمتر است. برش ممکن است قابل مشاهده باشد. به دلیل تورم طولانی مدت، احتمالاً بیمار مجبور است مدت طولانی تری از چسب استفاده کند. علاوه بر این، بینی گوشتی ورم بیشتری خواهد داشت، بنابراین بیمار باید مراقبت های بعد از عمل را به دقت دنبال کند.

بسیاری از جراحی های زیبایی قبلی نتیجه مطلوبی نداشتند و بیمار باید شرایط را می پذیرفت. اما این مشکل امروزه برطرف شده است و معمولاً در صورت انتخاب فرد ماهر در زمینه جراحی بینی و همچنین رعایت مراقبت های جراحی نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.

دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی

جمع بندی

عمل‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه می توانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.

حتما ببینید

ترفند هایی برای جوگیری از خط افتادن کانسیلر در زیر چشم

ترفند هایی برای جوگیری از خط افتادن کانسیلر در زیر چشم

کانسیلرها جزو اون محصولاتی هستند که توی میکاپ های حرفه ای و روزانه کاربرد خیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *