اختلاف سن در ازدواج از چقدر به بالا بد است؟

آن روزهایی که مردان ۱۰ تا ۲۰ سال از زنان بزرگتر بودند گذشته است. امروزه آنچه در ازدواج های امروزی بیشتر به چشم می خورد اختلاف سنی بین دختری در همان سن یا بالاتر از پسر است. مسئله بسیار مهمی که امروزه در ازدواج معمول است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مشرق؛ اختلاف سنی عاملی است که اختلافات زناشویی را در کنار اختلافات اخلاقی ، فردی و جسمی عمیق می کند. نکته مهم در اینجا این است که اختلاف سنی زن و مرد نباید به حدی باشد که باعث ایجاد شکاف بزرگی در مشکلات اصلی زندگی آنها مانند اعتقادات و ارزش ها ، برقراری ارتباط با اقوام و دوستان ، سرگرمی و سرگرمی به دلیل بزرگ بودن تفاوت در نگرش ها. در این مناطق ، این امر منجر به اختلاف یا دلسردی در زندگی زناشویی می شود.

اختلاف سنی زیاد ، همراه با بلوغ فکری و بلوغ پایین زن و شوهر ، می تواند مشکلات جدی و مهمی در رابطه ایجاد کند ، به رابطه زناشویی آسیب برساند و آنها را از مسیر اصلی خود دور کند.

فرقی نمی کند زن باشید یا مرد ، اختلاف سنی زیاد می تواند برای شما در ازدواج مشکل ساز شود. عقل سلیم چنین می گوید ، اما تفاوت سنی چقدر بد است؟

یکسان بودن یا نبودن

تعریف تفاوت سنی و پذیرش آن کاملاً به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در رابطه با ازدواج ، در صورت تأمین نیازهای اساسی و اطمینان از شناخت متقابل ، نمی توان فاصله سنی را به عنوان یكی از عوامل اصلی و عناصر امید به زندگی در نظر گرفت. با این حال ، هرچه اختلاف سنی زن و مرد کمتر باشد ، درک بهتری از یکدیگر خواهند داشت.

 

هرچه زن و مرد سالم و قویتر باشند ، رابطه و ازدواج نیز قویتر خواهد بود.

یکی از معیارهای انتخاب همسر ، هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر سن است. با این حال ، افرادی که از نظر سنی نزدیک هستند از همان تجربیات و خاطرات برخوردارند و برای درک آنها پیشینه فرهنگی مشابهی دارند. دختر و پسر در سن ازدواج باید از نظر فکری در یک سطح باشند. اختلاف سنی در فرهنگ ما مهم است ، اما میزان آن توسط هیچ علم و منطقی به طور قطعی تخمین زده نشده است.

در چه سنی اختلاف سنی زیاد خطر بیشتری دارد؟

بسته به اینکه کدام زن و مرد در ازدواج از راه دور “بله” بگویند ، خطرات اختلاف سنی افزایش یا کاهش می یابد. به طور کلی ، ازدواج در نوجوانی و اوایل نوجوانی به دلیل تصمیمات عاطفی طرفین و اقدامات احساسی آنها در انتخاب همسر ، چه برای دختران و چه برای پسران ، صرف نظر از سن ، توصیه نمی شود.

به عبارت دیگر ، شرایط و لحظات مهم در ازدواج دختر ۱۳ ساله ای که ۱۱ سال از همسرش بزرگتر است ، کاملاً متفاوت از شرایط ازدواج دختر ۲۷ ساله و ۳۸ ساله است –

کودک پیر البته ، اختلاف سنی زیاد در ازدواج هایی که طرفین ، به ویژه دختر ، به نوعی از ثبات و بلوغ عاطفی ، عاطفی ، شخصی ، اخلاقی و جسمی رسیده اند و می توانند از طریق یک خط ثبات مدیریت عاطفی حرکت کنند ، تعداد بسیار کمتری وجود دارد خطرات

اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است؟

اختلاف سنی در ازدواج با اختلاف ۱۰ سال

در فرهنگ ایرانی همیشه رسم بوده که مرد از نظر سن از همسر خود بزرگتر است و از طرف دیگر به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت های زن و مرد و اختلافات رفتاری و بلوغ ، همیشه اعتقاد بر این بوده است که مردان مسن تعادل ایجاد می کنند.

اما اگر همین اختلاف سنی افزایش یابد و حدود ده سال یا بیشتر باشد ، می تواند منجر به اختلاف در زندگی زناشویی شود. لازم به ذکر است که این اختلاف سنی ، به ویژه در میان جوانان ، ممکن است بیشتر از افراد میانسال یا مسن باشد.

به عنوان مثال ، هنگامی که یک مرد هفتاد ساله با یک زن پنجاه و پنج ساله ازدواج می کند ، تفاوت بین آنها کمتر از زمانی است که یک دختر ۲۰ ساله با یک مرد ۳۵ ساله ازدواج می کند. طبیعتاً یک دختر ۲۰ ساله هنوز در اوایل نوجوانی است و نگرانی ها و میزان تفکر او با مرد میانسال متفاوت است و ممکن است اختلاف بین آنها بیشتر باشد.

معمولاً اختلاف سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال می تواند نقش ها را با گذشت زمان تغییر دهد ، این تغییر نقش ها دو شکل مشترک دارد. نقش معلم ، دانش آموز و نقش والدین ، ​​کودک. همسرهایی که سن بالاتری دارند و این اختلاف بیش از ده سال است ، می تواند به دلیل تجربه بیشتر و رفتار محتاطانه نقش همسرشان کاهش یابد ، و نقش معلم و والدین جایگزین و تأکید شود ، این مشکل می تواند در زوج های جوان بروز کند خیلی کم داشته باش

وقتی خواستگارمان از ما دور است

در نظر گرفتن نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات راحت تری درباره آنچه که برای ازدواج شما اتفاق می افتد بگیرید.

۱- مجذوب اختلاف سنی نشوید

تعجب نکن واقعاً می توانید مجذوب اختلافات بین خود و نامزد بالقوه خود شوید. شاید شنیده باشید که گفته می شود افرادی که با یکدیگر مخالفت می کنند ، جذب یکدیگر می شوند. این تا حدودی درست است. اگر از نامزد بالقوه خود بسیار کوچکتر هستید ، ممکن است مجذوب بلوغ و موفقیت او و همچنین حمایتی باشید که می تواند از او ارائه دهد.

از طرف دیگر ، اگر از نامزد احتمالی خود بسیار بزرگتر باشید ، ممکن است مجذوب جوانی وی شوید و فراموش کنید که این مسئله در طولانی مدت آزار دهنده است. مطالعات متعدد در مورد شباهت ها یا اختلافات بین زوجین نشان می دهد ، برخلاف تصور رایج ، زوجینی که از نظر متغیرهای مختلف شباهت بیشتری به هم دارند از ازدواج رضایت بیشتری دارند.

۲- از مواضع خود عقب نمانید

بعضی اوقات ممکن است احساس کنید که بخاطر ازدواج با یک شخص خاص (اینجا شخصی که از شما دور است) آماده فراتر رفتن از نیازها و خواسته های خود هستید ، اما وقتی جذابیت ها و اتفاقات هیجان انگیز برای اولین بار شما را ملاقات می کنند. در رابطه ای که بیش از خواسته خود برای گرفتن شریک زندگی خود هستید ، با گذشت زمان احساس ناراحتی و ناراحتی بیشتری خواهید کرد.

۳- به یاد داشته باشید سایر ویژگی های شخصیتی را نیز در نظر داشته باشید

درست است که اختلافات سنی بالا همیشه مطلوب نیستند ، اما عوامل مختلفی بر رضایت زوجین از همسرشان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، زوج هایی که علی رغم اختلاف سنی ، شباهت های شخصی زیادی با هم دارند یا به بلوغ و رشد فردی قابل توجهی رسیده اند ، ممکن است بتوانند در کنار هم زندگی خوشبختی داشته باشند.

بنابراین از نزدیک به سایر خصوصیات طرف مقابل نگاهی بیندازید و از خود بپرسید: آیا می توانم به تصمیمات او با وجود اختلاف سن اعتماد کنم؟ آیا می توانم به کمک او و همچنین قضاوت وی در مورد مشکلات پیش آمده حساب کنم؟ آیا من به نظرات او احترام می گذارم یا اینکه آنها را منسوخ / کودکانه می دانم؟

از یک مشاور خبره سوال کنید

به ویژه هنگامی که نگران اختلاف سنی با همسرتان هستید ، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما بگوید که آیا اختلاف بین شما و نامزد احتمالی شما مشکل ساز خواهد شد یا خیر.

منبع:
https://www.eghtesadonline.com/بخش-تربیت-۸۲/۲۸۵۸۱۴-اختلاف-سن-در-ازدواج-از-چه-قدر-به-بالا-بد-است

———.

اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است

اختلاف سنی عاملی است که اختلافات زناشویی را در کنار اختلافات اخلاقی ، فردی و جسمی عمیق تر می کند. نکته مهم در اینجا این است که اختلاف سنی بین زن و مرد نباید به حدی باشد که در مشکلات اساسی زندگی آنها مانند عقاید و ارزش ها ، روابط با اقوام و دوستان ، سرگرمی و سرگرمی شکاف بزرگی ایجاد کند. زیرا اختلافات فاحش در نگرش ها در این زمینه ها باعث اختلاف یا ناامیدی در زندگی زناشویی می شود.

اختلاف سنی زیاد ، همراه با بلوغ فکری و بلوغ پایین زن و شوهر ، می تواند مشکلات جدی و مهمی در رابطه ایجاد کند ، به رابطه زناشویی آسیب برساند و آنها را از مسیر اصلی خود دور کند.

فرقی نمی کند زن باشید یا مرد ، اختلاف سنی زیاد می تواند در ازدواج برای شما دردسر ساز شود. عقل سلیم چنین می گوید ، اما تفاوت سنی چقدر بد است؟

همگن بودن یا نبودن

تعریف تفاوت سنی و پذیرش آن کاملاً به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در رابطه با ازدواج ، در صورت تأمین نیازهای اساسی و دانش متقابل ، نمی توان اختلاف سنی را یکی از عوامل و عناصر اصلی امید به زندگی دانست. با این حال ، هرچه اختلاف سنی زن و مرد کمتر باشد ، درک بهتری از یکدیگر خواهند داشت.
هرچه زن و مرد بهتر باشند ، رابطه و ازدواج مستحکم تر خواهد بود.

یکی از معیارهای انتخاب همسر ، هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر سن است. با این حال ، افرادی که از نظر سنی نزدیک هستند از همان تجربیات و خاطرات برخوردارند و برای درک آنها پیشینه فرهنگی مشابهی دارند. دختر و پسر در سن ازدواج باید از نظر فکری در یک سطح باشند. اختلاف سنی در فرهنگ ما مهم است ، اما مقدار آن توسط هیچ علم و منطقی تخمین زده نشده است.

در چه سنی اختلاف سنی بزرگ خطرناک تر است؟

بسته به اینکه کدام زن و مرد در ازدواج از راه دور “بله” بگویند ، خطرات اختلاف سنی افزایش یا کاهش می یابد. به طور کلی ، ازدواج در نوجوانی و اوایل نوجوانی به دلیل تصمیمات عاطفی طرفین و اقدامات احساسی آنها در انتخاب همسر ، چه برای دختران و چه برای پسران ، صرف نظر از سن ، توصیه نمی شود.

به عبارت دیگر ، شرایط و لحظات مهم در ازدواج دختری ۱۳ ساله که ۱۱ سال از همسرش بزرگتر است ، کاملاً متفاوت از شرایط ازدواج دختر ۲۷ ساله و ۳۸ ساله است – کودک پیر البته اختلاف سنی زیاد در ازدواج ها که در آن طرفین ، به ویژه دختر ، به یک سطح ثبات عاطفی ، عاطفی ، شخصی ، اخلاقی و جسمی رسیده اند و می توانند در یک خط ثابت مدیریت عاطفی حرکت کنند ، خطر بسیار کمتری را پنهان می کند. .

اختلاف سنی در ازدواج با اختلاف ده سال
در فرهنگ ایرانی همیشه پذیرفته شده است که مرد از نظر سن از همسر خود بزرگتر است و از طرف دیگر به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت های زن و مرد و تفاوت های رفتاری و بلوغ ، همیشه اعتقاد بر این است که پیرتر باشد. انسان تعادل ایجاد می کند.

اما اگر همین اختلاف سنی به حدود ده سال یا بیشتر افزایش یابد ، می تواند منجر به اختلاف در زندگی زناشویی شود. لازم به ذکر است که این اختلاف سنی ، به ویژه در جوانان ، ممکن است با افراد میانسال یا مسن متفاوت باشد.

به عنوان مثال ، هنگامی که یک مرد هفتاد ساله با یک زن پنجاه و پنج ساله ازدواج می کند ، تفاوت بین آنها کمتر از زمانی است که یک دختر ۲۰ ساله با یک مرد ۳۵ ساله ازدواج می کند. طبیعتاً یک دختر ۲۰ ساله هنوز در اوایل نوجوانی است و نگرانی ها و میزان تفکر او با مرد میانسال متفاوت است و ممکن است اختلاف بین آنها بیشتر باشد.

معمولاً اختلاف سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال می تواند برنامه ها را به مرور تغییر دهد. این تغییر برنامه ها دو شکل اصلی دارد. نقش معلم ، دانش آموز و نقش والدین ، ​​کودک.

همسرانی که بزرگتر هستند و این اختلاف بیش از ده سال است ، به دلیل تجربه بیشتر و رفتارهای محتاطانه ، می توان از نقش همسر آنها کاسته و برنامه های مربوط به معلمان و والدین را جایگزین و تأکید کرد. این مشکل در زوج هایی که سن کمتری دارند بسیار بعید است.

وقتی خواستگارمان از ما دور است

در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه نگاه و ازدواج وجود دارد.

۱- شیفته اختلاف سنی نباشید
تعجب نکن حتی ممکن است مجذوب اختلافات با نامزد بالقوه خود شوید. شاید شنیده باشید که گفته می شود افراد مخالف یکدیگر را جذب می کنند. این تا حدودی درست است. اگر از نامزد بالقوه خود بسیار کوچکتر هستید ، ممکن است مجذوب بلوغ و موفقیت او و همچنین حمایتی باشید که می تواند از شما داشته باشد.
از طرف دیگر ، اگر از نامزد احتمالی خود بسیار بزرگتر هستید ، ممکن است مجذوب جوانی وی شوید و فراموش کنید که این امر در طولانی مدت آزار دهنده است. مطالعات متعدد در مورد شباهت ها یا اختلافات بین زوجین نشان می دهد ، برخلاف تصور عمومی ، زوج هایی که از نظر متغیرهای مختلف شباهت بیشتری به هم دارند نیز رضایت بیشتری از ازدواج دارند.

۲- مواضع خود را رها نکنید
بعضی اوقات ممکن است به دلیل ازدواج با یک شخص خاص (در اینجا شخصی که از شما دور است) احساس آمادگی کنید که از خواسته ها و خواسته های خود صرف نظر کنید ، اما وقتی جذابیت ها و اتفاقات مهیج آغاز می شود و شما در یک رابطه هستید که اگر فراتر از خواسته های خود برای گرفتن شریک زندگی خود ، با گذشت زمان احساس تحریک و ناراحتی بیشتری خواهید کرد.

۳- به یاد داشته باشید سایر ویژگی های شخصیتی را نیز در نظر داشته باشید
درست است که اختلاف سنی زیاد همیشه مطلوب نیست ، اما عوامل مختلفی بر رضایت زناشویی زن و شوهر تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، زوجینی که علی رغم اختلاف سنی ، شباهت های شخصی زیادی با هم دارند یا به بلوغ و رشد شخصی قابل توجهی رسیده اند ، ممکن است بتوانند در کنار هم زندگی خوشبختی داشته باشند.

بنابراین از نزدیک به خصوصیات طرف مقابل نگاهی بیندازید و از خود بپرسید: آیا با وجود اختلاف سنی می توانم به تصمیمات او اعتماد کنم؟ آیا می توانم به کمک او و همچنین قضاوت وی در مورد مشکلات پیش آمده حساب کنم؟ آیا من به نظرات او احترام می گذارم یا اینکه آنها را منسوخ / کودکانه می دانم؟

منبع:
شیراز نیوز

——–.

مناسب‌ترین فاصله سنی برای ازدواج چقدر باید باشد؟

فرشته سادات شجاعی ، روانشناس و درمانگر خانواده در مورد اهمیت تفاوت سنی در ازدواج گفت: “ازدواج امری مقدس است که بین زن و مرد اتفاق می افتد و خانواده ایجاد می کند.

مهمترین نکته ای که قبل از ازدواج باید در نظر گرفت این است که تمام سوالات را در نظر بگیرید. “خوب ارزیابی کنید و معیارهای ما را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را بر اساس آنها انجام دهیم.

“یکی از مهمترین معیارهای ازدواج اختلاف سنی است. آیا می دانید مناسب ترین اختلاف سنی برای ازدواج چیست؟” اگرچه در مورد تعداد دقیق اختلاف سنی زوجین و نقش آن در موفقیت و عدم موفقیت در زندگی زناشویی نمی توان قانون یکسانی را برای همه افراد صادر کرد

، اما مطمئناً نسبت سن یکی از معیارهای اصلی ازدواج است که غفلت از آن باعث بسیاری از تغییرات خلقی می شود. و ناسازگاری در زندگی زناشویی خواهد بود.

این روانشناس ادامه داد: اعتقاد سنتی در جامعه ایران این است که پسر برای ازدواج باید از دختر بزرگتر باشد ، از برخی جهات این جنبه های علمی و منطقی قابل توجهی دارد ، از جمله بلوغ زودرس جسمی ، جنسی ، عاطفی و اجتماعی در زنان ، رضایت جنسی و آینده زوجین دوره کوتاه باروری در زنان است

، اما ضعف اصلی این اعتقاد عدم توجه به تغییر در مختصات زمان و مکان ، تغییر نگرش ، سلیقه و خواسته ها در نسل ها است. آمدن.

شجاعی با بیان اینکه دوره ای که مردان ۱۰ تا ۲۰ سال از زنان بزرگتر هستند به پایان رسیده است ، افزود: آنچه در ازدواج های امروزی بیشتر به چشم می خورد ، اختلاف سنی دختران هم سن یا بالاتر از پسران است.

اختلاف سنی مناسب بین زن و شوهر را می توان افزایش ۳-۴ ساله در سن مرد نسبت به زن دانست ، اما این بدان معنا نیست که اگر یک یا دو سال به این سن ها اضافه یا کاهش یابد ، باید ازدواج انجام شود. نباید برگزار شود

وی افزود: معمولاً اختلاف سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال می تواند برنامه ها را به مرور تغییر دهد ، این تغییر برنامه ها دو شکل اصلی دارد. نقش معلم ، دانش آموز و نقش والدین ، ​​کودک. همسرهایی که سن بالاتری دارند و این اختلاف بیش از ده سال است به دلیل تجربه بیشتر و رفتار محتاطانه می توانند کاهش یابند بسیار کم است.

بزرگ‌تر بودن مرد برای ازدواج

این روانشناس افزود: مرد ایرانی با ذاتی پدرسالارانه ای که از گذشته در اطراف خود دیده و شنیده است ، قصد دارد سرپرست خانواده باشد و حرف آخر را به عنوان تعریف خودش بزند.

حضور زنان در جامعه و فعالیتهای اجتماعی آنها ، توجه بیشتر آنها به تحصیلات و ارتقا  علم و کسب مناصب برتر تا حدودی سن ازدواج را تغییر داده است و بنابراین در جامعه امروز زنان مسن تر از شوهر خود بیش از قبل از.

بزرگ‌تر بودن زن برای ازدواج

شجاعی گفت: “اگرچه مسئله زنان بزرگتر از مردان در جامعه ما پذیرفته نشده است ، نه از نظر فرهنگی و نه از نظر اجتماعی ، ما نمی توانیم نسخه های مشابهی را برای همه مردم ارائه دهیم.

” کسانی که مخالف زن بزرگتر هستند ، معمولاً دلایل زیر را ذکر می کنند: ترس از شکست این ازدواج ها در مدت زمان کوتاه. به خصوص اگر ازدواج به دلیل شرایط مادی زن باشد ، همیشه مورد توجه قرار می گیرد.

زنی که چند سال بزرگتر است معمولاً انتظار دارد همسرش مانند او فکر کند و وزن کند ، اما وقتی با چیز دیگری روبرو شد ، این فاصله را بهتر درک می کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر ، مردی که با زنی بزرگتر از خودش ازدواج کند ممکن است بعد از چند سال زندگی ، از هم پاشیده شدن بدن زن ، احساس ناراحتی کند و به فکر جدایی یا ازدواج مجدد باشد و در حالی که این احتمالات محدود به زنانی که از همسرانشان بزرگتر هستند ، اما ممکن است در روابط زنان دیگر با همسرانشان نیز ظاهر شوند.

این روانشناس با بیان اینکه مشکل سو تفاهم ، وجود اختلاف سنی زیاد باعث سو تفاهم این زوجین می شود ، افزود: در توانایی های جسمی طرفین ناکافی است: وقتی اختلاف سنی زن و شوهر زیاد باشد ، هر کدام در یک دوره از زندگی که در آنها از نظر قدرت و قدرت تفاوت فاحشی با همسران خود دارند

، به عنوان مثال ، زنی هجده ساله در جوانی است و همسرش که ۳۴ سال دارد ، دو برابر سن او است. گاهی اوقات این خستگی توسط همسر جوان به خوبی تجزیه و تحلیل نمی شود و به دلیل کم کاری شوهر مورد توجه قرار می گیرد و این باعث تحریک او می شود و در نتیجه فضای امن خانه به فضایی خطرناک و غیر قابل تحمل تبدیل می شود.

شوجای درباره امر و نهی مداوم مرد بزرگتر گفت: “او به دلیل تجربه خود معتقد است كه موظف است مرتباً همسر خود را امر و نهی كند ، كه همیشه بر اساس حقیقت نیست ، اما سلیقه در آن دخیل است. این باعث ناراحتی همسر می شود. فرد مسن نیاز به آموزش فرد جوان را احساس می کند.

وی می افزاید: “مرد جوان از برخی خجالتی های دردناک رنج می برد و نمی تواند به راحتی مشکلات خود را با همسرش در میان بگذارد. بنابراین ، در این خانواده ها سخنان ناگفته زیادی وجود دارد ،

ناگفته ها بر قلب فرد ناراحت سنگینی می کنند و گاهی آنها را به فضای خارج از خانه می کشانند ، به دیگران معرفی می کنند و این مورد را فرد سالخورده قبول نمی کند. از آنجا که تخلیه ذهنی انجام نمی شود ، سلامت روانی فرد جوان تر در معرض خطر است.

امتیاز دادن برای جذب طرف مقابل

این روانشناس در ادامه با اشاره به دادن امتیازات زیاد به طرف مقابل خاطرنشان کرد: در این نوع خانواده ها مشکل دیگری معمولاً این است که فرد مسن برای جلب جوانتر و ادامه زندگی باید دائماً به او امتیاز بدهد.

برای ادامه زندگی ، اما همه قادر به انجام چنین امتیازاتی نیستند ، زیرا گاهی اوقات دادن چنین امتیازاتی برای فرد مسن غیر قابل تحمل یا غیرممکن می شود و بنابراین انگیزه طرف مقابل برای ادامه زندگی را کاهش می دهد.

شوجای گفت: “روانشناسان بر اساس تجربه بالینی و با تکیه بر بسیاری از تحقیقات در زمینه رضایت زناشویی می توانند از طریق مشاوره و آزمایش های روانشناسی به شما بگویند که آیا شما با یکدیگر سازگار هستید یا خیر و یا در نتیجه این ازدواج” یا خیر؟

خوشحال و راضی هستی یا نه؟ این مسئله به ویژه هنگامی اهمیت می یابد که نگران اختلاف سنی با همسرتان باشید. مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما بگوید که تفاوت بین شما و نامزد احتمالی شما مشکل ساز خواهد شد یا خیر.

 

درباره‌ی تاپ پرشین

blank

حتما ببینید

ساخت امضا با اسم

ساخت امضا با اسم (۱۵۰ مدل)

ساخت امضا با اسم معرفی مدل های مختلف امضا همراه با نام و نام خانوادگی …

6 نظر

  1. blank

    اختلاف سی تا ۵ سال به نظرم مشکلی نداره ولی بیشتر خوب نیست

  2. blank

    الان حرف اول رو پول میزنه نه سن پول داشته باشی هر سنی فرقی نمیکنه

  3. blank

    از همشون بهتر هم سن بودنه خیلی خوبه هم سن باشین البته پسر یکی دوسال بزرگتر باشه هم بد نیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *