اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است؟

آن روزهایی که مردان ۱۰ تا ۲۰ سال از زنان بزرگتر بودند گذشته است. امروزه آنچه در ازدواج های امروزی بیشتر به چشم می خورد اختلاف سنی بین دختری در همان سن یا بالاتر از پسر است. مسئله بسیار مهمی که امروزه در ازدواج معمول است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مشرق؛ اختلاف سنی عاملی است که اختلافات زناشویی را در کنار اختلافات اخلاقی ، فردی و جسمی عمیق می کند. نکته مهم در اینجا این است که اختلاف سنی زن و مرد نباید به حدی باشد که باعث ایجاد شکاف بزرگی در مشکلات اصلی زندگی آنها مانند اعتقادات و ارزش ها ، برقراری ارتباط با اقوام و دوستان ، سرگرمی و سرگرمی به دلیل بزرگ بودن تفاوت در نگرش ها. در این مناطق ، این امر منجر به اختلاف یا دلسردی در زندگی زناشویی می شود.

اختلاف سنی زیاد ، همراه با بلوغ فکری و بلوغ پایین زن و شوهر ، می تواند مشکلات جدی و مهمی در رابطه ایجاد کند ، به رابطه زناشویی آسیب برساند و آنها را از مسیر اصلی خود دور کند.

فرقی نمی کند زن باشید یا مرد ، اختلاف سنی زیاد می تواند برای شما در ازدواج مشکل ساز شود. عقل سلیم چنین می گوید ، اما تفاوت سنی چقدر بد است؟

یکسان بودن یا نبودن

تعریف تفاوت سنی و پذیرش آن کاملاً به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در رابطه با ازدواج ، در صورت تأمین نیازهای اساسی و اطمینان از شناخت متقابل ، نمی توان فاصله سنی را به عنوان یكی از عوامل اصلی و عناصر امید به زندگی در نظر گرفت. با این حال ، هرچه اختلاف سنی زن و مرد کمتر باشد ، درک بهتری از یکدیگر خواهند داشت.

هرچه زن و مرد سالم و قویتر باشند ، رابطه و ازدواج نیز قویتر خواهد بود.

یکی از معیارهای انتخاب همسر ، هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر سن است. با این حال ، افرادی که از نظر سنی نزدیک هستند از همان تجربیات و خاطرات برخوردارند و برای درک آنها پیشینه فرهنگی مشابهی دارند. دختر و پسر در سن ازدواج باید از نظر فکری در یک سطح باشند. اختلاف سنی در فرهنگ ما مهم است ، اما میزان آن توسط هیچ علم و منطقی به طور قطعی تخمین زده نشده است.

در چه سنی اختلاف سنی زیاد خطر بیشتری دارد؟

بسته به اینکه کدام زن و مرد در ازدواج از راه دور “بله” بگویند ، خطرات اختلاف سنی افزایش یا کاهش می یابد. به طور کلی ، ازدواج در نوجوانی و اوایل نوجوانی به دلیل تصمیمات عاطفی طرفین و اقدامات احساسی آنها در انتخاب همسر ، چه برای دختران و چه برای پسران ، صرف نظر از سن ، توصیه نمی شود.

به عبارت دیگر ، شرایط و لحظات مهم در ازدواج دختر ۱۳ ساله ای که ۱۱ سال از همسرش بزرگتر است ، کاملاً متفاوت از شرایط ازدواج دختر ۲۷ ساله و ۳۸ ساله است – کودک پیر البته ، اختلاف سنی زیاد در ازدواج هایی که طرفین ، به ویژه دختر ، به نوعی از ثبات و بلوغ عاطفی ، عاطفی ، شخصی ، اخلاقی و جسمی رسیده اند و می توانند از طریق یک خط ثبات مدیریت عاطفی حرکت کنند ، تعداد بسیار کمتری وجود دارد خطرات

اختلاف سن در ازدواج از چه قدر به بالا بد است؟

اختلاف سنی در ازدواج با اختلاف ده سال

در فرهنگ ایرانی همیشه رسم بوده که مرد از نظر سن از همسر خود بزرگتر است و از طرف دیگر به دلیل نحوه شکل گیری شخصیت های زن و مرد و اختلافات رفتاری و بلوغ ، همیشه اعتقاد بر این بوده است که مردان مسن تعادل ایجاد می کنند. اما اگر همین اختلاف سنی افزایش یابد و حدود ده سال یا بیشتر باشد ، می تواند منجر به اختلاف در زندگی زناشویی شود. لازم به ذکر است که این اختلاف سنی ، به ویژه در میان جوانان ، ممکن است بیشتر از افراد میانسال یا مسن باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که یک مرد هفتاد ساله با یک زن پنجاه و پنج ساله ازدواج می کند ، تفاوت بین آنها کمتر از زمانی است که یک دختر ۲۰ ساله با یک مرد ۳۵ ساله ازدواج می کند. طبیعتاً یک دختر ۲۰ ساله هنوز در اوایل نوجوانی است و نگرانی ها و میزان تفکر او با مرد میانسال متفاوت است و ممکن است اختلاف بین آنها بیشتر باشد.

معمولاً اختلاف سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال می تواند نقش ها را با گذشت زمان تغییر دهد ، این تغییر نقش ها دو شکل مشترک دارد. نقش معلم ، دانش آموز و نقش والدین ، ​​کودک. همسرهایی که سن بالاتری دارند و این اختلاف بیش از ده سال است ، می تواند به دلیل تجربه بیشتر و رفتار محتاطانه نقش همسرشان کاهش یابد ، و نقش معلم و والدین جایگزین و تأکید شود ، این مشکل می تواند در زوج های جوان بروز کند خیلی کم داشته باش

وقتی خواستگارمان از ما دور است

در نظر گرفتن نکات زیر می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات راحت تری درباره آنچه که برای ازدواج شما اتفاق می افتد بگیرید.

۱- مجذوب اختلاف سنی نشوید

تعجب نکن واقعاً می توانید مجذوب اختلافات بین خود و نامزد بالقوه خود شوید. شاید شنیده باشید که گفته می شود افرادی که با یکدیگر مخالفت می کنند ، جذب یکدیگر می شوند. این تا حدودی درست است. اگر از نامزد بالقوه خود بسیار کوچکتر هستید ، ممکن است مجذوب بلوغ و موفقیت او و همچنین حمایتی باشید که می تواند از او ارائه دهد.

از طرف دیگر ، اگر از نامزد احتمالی خود بسیار بزرگتر باشید ، ممکن است مجذوب جوانی وی شوید و فراموش کنید که این مسئله در طولانی مدت آزار دهنده است. مطالعات متعدد در مورد شباهت ها یا اختلافات بین زوجین نشان می دهد ، برخلاف تصور رایج ، زوجینی که از نظر متغیرهای مختلف شباهت بیشتری به هم دارند از ازدواج رضایت بیشتری دارند.

۲- از مواضع خود عقب نمانید

بعضی اوقات ممکن است احساس کنید که بخاطر ازدواج با یک شخص خاص (اینجا شخصی که از شما دور است) آماده فراتر رفتن از نیازها و خواسته های خود هستید ، اما وقتی جذابیت ها و اتفاقات هیجان انگیز برای اولین بار شما را ملاقات می کنند. در رابطه ای که بیش از خواسته خود برای گرفتن شریک زندگی خود هستید ، با گذشت زمان احساس ناراحتی و ناراحتی بیشتری خواهید کرد.

۳- به یاد داشته باشید سایر ویژگی های شخصیتی را نیز در نظر داشته باشید

درست است که اختلافات سنی بالا همیشه مطلوب نیستند ، اما عوامل مختلفی بر رضایت زوجین از همسرشان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، زوج هایی که علی رغم اختلاف سنی ، شباهت های شخصی زیادی با هم دارند یا به بلوغ و رشد فردی قابل توجهی رسیده اند ، ممکن است بتوانند در کنار هم زندگی خوشبختی داشته باشند. بنابراین از نزدیک به سایر خصوصیات طرف مقابل نگاهی بیندازید و از خود بپرسید: آیا می توانم به تصمیمات او با وجود اختلاف سن اعتماد کنم؟ آیا می توانم به کمک او و همچنین قضاوت وی در مورد مشکلات پیش آمده حساب کنم؟ آیا من به نظرات او احترام می گذارم یا اینکه آنها را منسوخ / کودکانه می دانم؟

از یک مشاور خبره سوال کنید

به ویژه هنگامی که نگران اختلاف سنی با همسرتان هستید ، مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما بگوید که آیا اختلاف بین شما و نامزد احتمالی شما مشکل ساز خواهد شد یا خیر.

منبع:
https://www.eghtesadonline.com/بخش-تربیت-۸۲/۲۸۵۸۱۴-اختلاف-سن-در-ازدواج-از-چه-قدر-به-بالا-بد-است

درباره‌ی تاپ پرشین

حتما ببینید

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شناخت نشانه‌های آغاز زایمان

شروع زایمان علائمی دارد که به راحتی قابل تشخیص است. ترک نوزاد از زمان شروع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *