آسکشوال چیست؟

از نظر بیشتر افراد میل جنسی و تمایل دو نفر به رابطه جنسی یکی از قویترین نیروهای زندگی است. اما برخی از افراد اینگونه تجربه نمی کنند.

آسکشوال چیست؟

در واقع ، آنها تمایل جنسی ندارند. طبق مطالعه ای که در سال ۲۰۰۴ انجام شد ، حدود ۱٪ از افراد این کشور غیرجنسی یا ناخواسته هستند. جنسیت گرایی “گرایش جنسیتی” است که با کمبود جاذبه جنسی در هر دو جنس مشخص می شود.

افراد غیرجنسی جذابیت جنسی را تجربه نمی کنند. نه و نمی توانند انتخاب کنند. آنها به راحتی بدون میل جنسی زندگی می کنند. مشاوره جنسی در تشخیص این مسئله بسیار موثر است .

طبق سکسولوژی جنسیتی ، این بدان معناست که فرد احساسات جنسی نسبت به افراد دیگر را تجربه نمی کند. با این حال ، شخصی که به عنوان غیرجنس شناخته می شود ممکن است هنوز انتخاب های جنسی داشته باشد ، ممکن است هنوز با یک شریک زندگی عاشقانه ازدواج کرده باشد ، ممکن است هنوز عاشق باشد و هنوز هم در یک رابطه عادی درگیر باشد.

 

افراد غیرجنسی نیازهای عاطفی دارند ، ممکن است برای دیگران احساس غیرجنسی کنند و حتی ممکن است احساس راحتی کنند. آنها فقط جذابیت جنسی را تجربه نمی کنند.

زهد یک گزینه نیست و شخص رابطه جنسی را انتخاب نمی کند ، اما علاقه ای به رابطه جنسی ندارد.

بیجنس گرایی یک گرایش جنسی است ، شبیه به همجنس گرایی. این مربوط به چیزی است که شما احساس می کنید نه کاری که انجام می دهید. قرار ملاقات ، رابطه جنسی ، استمنا، ، عاشق شدن ، ازدواج یا بچه دار شدن به هیچ وجه مغایر با غیرجنسی و غیرجنسی نیست. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک فرد غیرجنس می تواند این کارها را انجام دهد که نیازی به جذابیت جنسی ندارد.

بسیاری از سوالاتی که مردم در مورد غیرجنسیت یا غیرجنس خواهی می پرسند را می توان با همان عبارت پاسخ داد: “برخی این کار را می کنند ، دیگران نمی توانند.”

آیا افراد غیرجنس دوستانه قرارهای عاشقانه می روند؟ بعضی می کنند ، دیگران نمی کنند

آیا الاغ عاشق می شود؟ بعضی می کنند ، دیگران نمی کنند

آیا افراد غیرجنسی رابطه جنسی برقرار می کنند؟ بعضی می کنند ، دیگران نمی کنند

آیا زاهدان خودارضایی می کنند؟ بعضی می کنند ، دیگران نمی کنند. همه ما افرادی هستیم که شخصیت ها و شخصیت های شخصی خودمان را دارند و به طور کلی غیرممکن است که همه چیز برای ما یکسان باشد.

رفتار آسکشوال ها

 • بی جنس گرایی یا آسکشوال یک گرایش جنسی است، مانند همجنسگرایی.
 • این مربوط به چیزی است که کسی احساس می کند، نه چیزی که کسی انجام می دهد.
 • دوستیابی، داشتن رابطه جنسی، خودارضایی، عشق ورزیدن، ازدواج یا داشتن فرزند به هیچ وجه با
  بی جنس گرایی یا آسکشوال در تضاد نیست. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است
 • یک فرد آسکشوال این کارها را انجام دهد که نیازی به جاذبه جنسی ندارند.

تصورات اشتباه درباره بی جنس گرایی یا آسکشوال

جنسیت جنسیت نیست. (اگرچه ممکن است وجود داشته باشد ، مانند ترانسفورماتور و غیره)

رابطه جنسی یک اختلال نیست (اگرچه ممکن است از نظر جسمی یا روانی دچار اختلال شود).

این یک انتخاب نیست.

این عدم تعادل هورمونی نیست. (اگرچه ممکن است مشکلات هورمونی وجود داشته باشد).

بدون ترس از رابطه جنسی یا روابط. (با این حال ، ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که آنها نگران یا متنفر از رابطه جنسی و روابط باشند).

این بیماری نیست.

افراد مجرد فاقد ویروس ، باکتری ، تومور یا بیماری عفونی هستند. برخی از افراد به رابطه جنسی علاقه مند می شوند. برخی این ولع را ندارند. در هر دو مورد درمانی وجود ندارد.

چطور می توانید بفهمید آسکشوال هستید یا خیر ؟

اگر می خواهید بفهمید همجنسگرا هستید یا هنوز مطمئن نیستید ، در اینجا لیستی از سوالات آورده شده است که به شما کمک می کند افکار خود را متمرکز کنید. آنها یک لیست چک برای “تشخیص” غیرجنسی نیستند زیرا شما قطعاً برای تشخیص آن نیاز به درمان جنسی دارید. این سوالات احساساتی را که بسیاری از افراد غیرجنسی تجربه می کنند توصیف می کند.

آیا شما به طور کلی به رابطه جنسی علاقه مند هستید؟

آیا علاقه شما به رابطه جنسی بیشتر علمی است تا عاطفی؟

وقتی دیگران در رابطه با رابطه جنسی صحبت می کنند، شما احساس می کنید که بی قرار یا گیج شده اید؟

اگر رابطه جنسی داشتید، آیا فکر می کنید که خسته کننده است یا خسته کننده می شد، و نه تجربه ای شگفت انگیز؟ همانطور که دیگران آن را داشته اند؟

آیا تا به حال وانمود کرده اید که علاقه مند به کسی هستید تا بتوانید در آن جا بمانید؟

آیا تا به حال احساس “شکست” داشته اید، زیرا احساسات جنسی مانند افراد اطراف خود را تجربه نمی کنید؟

آیا تا به حال با کسی بوده اید یا رابطه جنسی داشته اید، زیرا احساس می کنید “این چیزی است که شما باید انجام دهید؟”

ادامه مطلب  بهترین حالت دخول

 

آسکشوال ها در رابطه

اگر می خواهید بفهمید شخص دیگری غیرجنس است ، باید در این مورد با او صحبت کنید. هیچ علامت ظاهری از جنسیت وجود ندارد و نباید سعی کنید که شخص دیگری را با قضاوت خود برچسب بزنید.

درک کنید که فرد غیرجنسی می تواند صمیمی باشد. افراد غیرجنسی اغلب می توانند در روابط عاشقانه نقش داشته باشند ، اما اینکه آیا آن شخص برای تماس فیزیکی یا جنسی آماده است ، به آنها بستگی دارد.

اما قرار ملاقات لزوماً به تعامل جسمی یا جنسی احتیاج ندارد و دو نفر می توانند یک رابطه عاطفی یا عاشقانه قوی با یک عنصر جنسی یا بدون آن داشته باشند: صمیمیت بسیار بیشتر از لمس جسمی یا فعالیت جنسی است.

شریک جنسیتی ممکن است برای فعالیت جنسی آماده نباشد یا نباشد ، بنابراین برقراری ارتباط در یک رابطه مهم است تا همه در یک وضعیت باشند. احساس لذت جنسی با احساس جاذبه جنسی متفاوت است و برخی از افراد غیرجنس می توانند از رابطه جنسی لذت ببرند.

 

آسکشوال یا بی جنس گرایی چیست؟

همیشه درباره جنسیت بحثهای زیادی وجود داشته است ، اما دامنه ای وجود دارد که حتی در کشورهای پیشرفته تابو است: غیرجنسی یا غیرجنسی. غیرجنسی اصطلاحی است که برای توصیف افراد فاقد میل جنسی استفاده می شود. این افراد تنها یک درصد از جامعه را تشکیل می دهند ، بنابراین تعریف این جنبه پیچیده از رفتار انسان آسان نیست.

اشرار معمولاً شخصی است که هیچگونه علاقه جنسی به دیگران احساس نمی کند. اما مانند هر تعریف دیگر ، محدود کردن معنای آن کلمه به تعریف فوق می تواند منجر به نادیده گرفتن تجربیات منحصر به فرد هر فرد شود. بنابراین بهترین راه این است که تشخیص دهیم خواسته های جنسی بسیار پیچیده هستند و برای هر فرد معانی مختلفی دارند.

میل جنسی به عنوان یک طیف در نظر گرفته می شود ، بنابراین تصور اینکه یک فرد جنسی خواه صمیمیت و تماس جنسی نمی خواهد بسیار اشتباه است و همچنین تصور اینکه افراد دیگر رابطه جنسی ندارند بسیار ساده لوحانه است. از نظر عاطفی و جسمی جذاب هستند.

آنچه در ادامه می آید اطلاعاتی است که هر فرد باید درباره آسکشوالیتی بداند زیرا به عنوان یک جامعه باید فرضیات فراگیر درباره ترجیحات جنسی افراد را متوقف کنیم.

آسکشوالیتی آن طور که به نظر می رسد سیاه و سفید نیست

افرادی که خود را غیرجنسی نشان می دهند می توانند جذابیت دیگران را ببینند ، اما نمی خواهند با آنها رابطه جنسی برقرار کنند. گاهی اوقات برخی از افراد غیرجنسی ممکن است مورد علاقه جنسی دیگران قرار بگیرند اما تمایل به رابطه جنسی ندارند.

دیگران در شرایط خاص همین تنش را تجربه می کنند. برخی از افراد غیرجنسی به دلایل مختلف می توانند رابطه جنسی برقرار کنند. دلایلی مانند کنجکاوی ، راحتی یا علاقه به شریک جنسی شما.

برخی از دوجنس ها به عنوان “جنسیت نامطلوب” توصیف می شوند ، به این معنی که آنها هیچ احساس جنسی نسبت به دیگران ندارند ، اما مطمئناً می توانند از نظر عاطفی به یک فرد وابسته باشند.

این افراد ممکن است احساسات شدیدی نسبت به شخص داشته باشند ، اما هیچ تمایل جنسی ندارند و ترجیح می دهند یک رابطه عاشقانه را بر اساس احساسات تجربه کنند.

درک تمایلات جنسی زمان بر است

برخی از افراد همجنس گرایی را در طول زندگی خود تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است به طور موقت و موقت تجربه کنند. افراد غیرجنسی مانند دیگران تمایل دارند که در روابط خود عشق و تعهد احساس کنند و معنای عشق به آنها تفاوتی با دیگران ندارد و طبیعتاً یک فرد غیرجنس ممکن است همان مشکلاتی را داشته باشد که دیگران در روابطشان تجربه می کنند.

اگر بی جنس هستید هنگامی که در رابطه هستید ، کنترل نیازهای شما دشوار است ، خصوصاً اگر در طول رابطه این احساسات را دیده باشید. البته ادامه رابطه با وجود احساس فشار به هیچ وجه آسان نیست و اگر احساس می کنید مشکلی اشتباه است ، بهترین راه این است که ابتدا مطمئن شوید احساسی که احساس می کنید به خاطر شخص مقابل نیست.

ارتباطات کلید هر رابطه ای است

صادق باش روابط بسیاری وجود دارد که همچنان مورد سوised استفاده قرار گرفته و از آنها مراقبت می شود ، خواه یک فرد غیرجنس باشد یا نه. هیچ کس نباید مرتکب یک عمل جنسی یا حتی غیرجنسی شود که طرف مقابل را ناراحت کند.

اگر صحبت در این مورد برای شما دشوار است ، با یک درمانگر رابطه جنسی صحبت کنید تا به هر یک از شما در انجام کار درست کمک کند. راه های زیادی برای خلاص شدن از رابطه جنسی وجود دارد. در روابط خود صمیمیت عمیقی ایجاد کنید زیرا ، مانند سایر افراد غیرجنسی ، آنها می توانند وابستگی عاطفی عمیقی به دیگران داشته باشند.

 

آسکشوال (Asexual) چیست؟

بی جنس گرایی (asexual) عبارت است از عدم تمایل جنسی به دیگران ، یا علاقه کم به فعالیت جنسی.
برخی افراد غیرجنسی بودن را گرایش جنسی خود می دانند و برخی دیگر آن را فقدان گرایش جنسی توصیف می کنند.
همجنس گرایانه همچنین می تواند یک اصطلاح چتری باشد که شامل طیف گسترده ای از هویت های فرعی غیرجنسی را شامل باشد.
افراد بی جنس گرا ممکن است به عنوان نان باینری، تراجنسی یا هر جنسیت دیگری شناخته شوند.

ادامه مطلب  برای تقویت قوای جنسی چیکار کنیم؟

بسیاری از افراد بی جنس گرا نسبت به افراد دیگر احساسات عاشقانه دارند ،
قرار ملاقات می گذارند و روابط عاشقانه طولانی مدت و کوتاه مدت دارند .

——-.

بی جنسگرایی چیست ؟ به چه کسی بیجنسگرا می گویند؟

ﺑﯽ‌ﺟﻨﺴﯽ ﯾﺎ ﺑﯽ‌ﺟﻨﺲ‌ﮔﺮﺍﯾﯽ ﯾﺎ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻟﯿﺘﯽ (ﺑﻪ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ: Asexuality) ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﮔﺮﺍﯾﺶ‌ﻫﺎﯼ ﺟﻨﺴﯽ ﺩﺭ ﺍﻧﺴﺎﻥ‌ﻫﺎ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﺩ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻫﯿﭻ‌ﮔﻮﻧﻪ ﺗﻤﺎﯾﻼ‌ﺕ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﻤﯽ‌ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻫﯿﭻ‌ﯾﮏ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺟﻨﺲ ﺩﯾﮕﺮ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﯿﺴﺖ.

ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ ﺩﺭ ﺣﺪﻭﺩ ﯾﮏ ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﯽ‌ﺟﻨﺲ‌ﮔﺮﺍ ﻣﯽ‌ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻟﯿﺘﯽ ﺑﺎ «ﺩﻭﺭﯼ ﺍﺯ رابطه جنسی» ﻭ «ﺗﺠﺮّﺩ» ﮐﻪ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻓﺮﻕ ﺩﺍﺭﺩ. ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻟﯿﺘﯽ ﺍﻧﺘﺨﺎﺑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻓﺮﺩ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻧﻤﯽ‌ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻋﻤﻞ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﺑﻠﮑﻪ ﻫﯿﭻ ﻋﻼ‌ﻗﻪ‌ﺍﯼ ﺑﻪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ.

(ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺜﺎﻝ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺳﮑﮋﻭﺍﻝ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺟﺰﻭ ﺩﺳﺘﻪ‌ﻫﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﺟﻨﺴﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺮﻧﺪ- ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻝ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﯽ ﻓﺎﻗﺪ رابطه جنسی ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ) ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﻌﻀﯽ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻝ‌ﻫﺎ ﻫﻢ رابطه جنسی ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﺷﺘﯿﺎﻗﯽ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ.(ﻣﺜﻼ‌ً ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﭘﺎﺭﺗﻨﺮﯼ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﻫﺎﻥ رابطه جنسی ﺍﺳﺖ).

بی جنسگرایی تا چه مقدار بین انسان ها رواج دارد؟

ﺩﺭ ﺍﻭﺍﺳﻂ ﻗﺮﻥ ﺑﯿﺴﺘﻢ ﺁﻟﻔﺮﺩ ﮐﯿﻨﺰﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﺟﻨﺴﯽ ﺷﺎﻥ ﺍﺯ ﺩﮔﺮﺟﻨﺴﮕﺮﺍ (ﻫﺘﺮﻭﺳﮑﮋﻭﺍﻝ) ﺗﺎ ﻫﻤﺠﻨﺴﮕﺮﺍ (ﻫﻮﻣﻮﺳﮑﮋﻭﺍﻝ) ﺍﺯ ۰ ﺗﺎ۶ ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪﯼ ﮐﺮﺩ، ﺍﯾﻦ ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪﯼ ﺑﻪ ﻣﻘﯿﺎﺱ ﮐﯿﻨﺰﯼ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ.

ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﻘﯿﺎﺱ ﮐﯿﻨﺰﯼ ﯾﮏ ﮔﺮﻭﻫﯽ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ «ﺍﯾﮑﺲ» ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺍﺑﺴﺘگی به برقراری رابطه جنسی ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻭ ﮐﺸﺶ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ.

ﺍﻭ ۱٫۵ ﺩﺭﺻﺪ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺭﺍ ﺟﺰﻭ ﮔﺮﻭﻩ «ﺍﯾﮑﺲ» ﻣﯽ‌ﺩﺍﻧﺴﺖ. ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺏ ﺩﻭﻡ ﮐﯿﻨﺰﯼ «ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﺟﻨﺴﯽ ﺩﺭ ﺯﻧﺎﻥ» ﺍﻭ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮔﺮﻭﻩ «ﺍﯾﮑﺲ» ﺗﻌﻠﻖ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﯾﮋﮔﯽ‌ﻫﺎ ﺑﺮﺷﻤﺮﺩ: ﺯﻧﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮕﺎﻩ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻧﮑﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ، ﺯﻧﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ، ﺯﻧﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻗﺒﻼ‌ً ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ، ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮕﺎﻩ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻧﮑﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ، ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩﻩ‌ﺍﻧﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﻗﺒﻼ‌ً ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ.

 

آسکژوال کیست ؟ بیجنسگرا کیست ؟

ﺍﻃّﻼ‌ﻋﺎﺕ ﺗﺠﺮﺑﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺁﻣﺎﺭ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻝ‌ﻫﺎ ﺩﺭ ﺳﺎ ﻝ ۱۹۹۴ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻣﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺑﺮﯾﺘﺎﻧﯿﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪ. ﺍﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ۱۸٬۸۷۶ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺳﺎﮐﻨﯿﻦ ﺑﺮﯾﺘﺎﻧﯿﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺮ ﻣﯽ‌ﮔﺮﻓﺖ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﭘﺮﺳﺶ ﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎﯾﯽ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺟﻤﻊ‌ﺁﻭﺭﯼ ﺍﻃﻼ‌ﻋﺎﺕ ﺟﻨﺴﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺑﺎ ﺍﭘﯿﺪﻣﯽ ﺍﯾﺪﺯ ﺑﻮﺩ.

ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﭘﺮﺳﺸﻨﺎﻣﻪ ﯾﮏ ﺳﻮﺍﻝ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﮐﺸﺶ ﺟﻨﺴﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ۱٫۰۵٪ ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ‌ﮐﺴﯽ ﮔﺮﺍﯾﺶ ﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ. ﺩﺭ ﺗﺤﻘﯿﻘﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۹۴ ﺩﺭ ﺍﯾﺎﻻ‌ﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪ (ﺍﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻟﯿﺘﯽ ﺭﺍ ﺟﺰﻭ ﮔﺮﺍﯾﺶ‌ﻫﺎﯼ ﺟﻨﺴﯽ ﻟﺤﺎﻅ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ) ﺁﻣﺎﺭ ﺟﻮﺍﺏ‌ﻫﺎﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﻪ ﺳﻮﺍﻝ‌ﻫﺎ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ ﺑﻮﺩ: ﺍﻓﺮﺍﺩ ﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ﯾﮑﺴﺎﻝ ﻧﻪ ﺳﮑﺲ ﺩﺍﺷﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ ﻭ ﻧﻪ ﻫﻤﺴﺮ/ ﯾﺎﺭﺟﻨﺴﯽ: ۱۱٫۹٪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺰﺭﮔﺴﺎﻝ ، ۹٫۸٪ﻣﺮﺍﺩﻥ ﻭ۱۳٫۶٪ ﺯﻧﺎﻥ .

ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺪﺕ ۵ ﺳﺎﻝ ﻫﻤﺴﺮ / ﯾﺎﺭﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ: ۸٫۰٪ ﺍﻓﺮﺍﺩﺑﺰﺭﮔﺴﺎﻝ ،۷٫۱ ٪ﻣﺮﺩﺍﻥ ،۸٫۷٪ ﺯﻧﺎﻥ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﺑﺰﺭﮔﺴﺎﻟﯽ ﺧﻮﺩ ﺗﺎﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ، ﻫﯿﭻ ﻫﻤﺴﺮ / ﯾﺎﺭﺟﻨﺴﯽ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ‌ﺍﻧﺪ: ۲٫۹٪ ﺍﻓﺮﺍﺩﺑﺰﺭﮔﺴﺎﻝ ،۳٫۴٪ﻣﺮﺩﺍﻥ،۲٫۵٪ ﺯﻧﺎﻥ

 

ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿک بی جنسگراها

ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻝ‌ﻫﺎ ﻫﺮﭼﻨﺪ ﮐﻪ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺟﻨﺴﯽ ﺑﺮﺍﯾﺸﺎﻥ ﺟﺬﺍﺑﯿﺘﯽ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻋﻼ‌ﻗﻪ‌ﺍﯼ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺭﺍ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﮐﺸﺶ‌ﻫﺎﯼ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﺳﮑﮋﻭﺍﻝ‌ﻫﺎ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺭﺩﻩ ﺑﻨﺪﯼ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ:

 • ﺁﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﻓﻘﺪﺍﻥ ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﺑﺎ ﻫﺮ ﺟﻨﯿﺴﯿﺘﯽ (ﻣﺬﮐﺮ/ ﻣﻮﻧﺚ)
 • ﺑﺎﯼ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺩﻭ ﺟﻨﺲ (ﻣﺬﮐﺮ ﻭ ﻣﻮﻧﺚ)
 • ﻫﺘﺮﻭ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺨﺎﻟﻒ
 • ﻫﻮﻣﻮ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﻮﺍﻓﻖ
 • ﭘﺎﻥ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻫﺮ ﻓﺮﺩﯼ –ﺟﺪﺍ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺟﻨﺴﯿﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﯾﺎ ﻓﺎﻗﺪ ﺟﻨﺴﯿﺖ ﺍﺳﺖ.
 • ﺗﺮﻧﺲ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺗﺮﻧﺲ ﺟﻨﺪﺭﻫﺎ
 • ﭘﻠﯽ ﺭﻭﻣﺎﻧﺘﯿﮏ : ﮐﺸﺶ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺎ ﺟﻨﺴﯿﺖ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﮐﻪ ﺷﺎﻣﻞ ﺟﻨﺲ ﻣﺬﮐﺮ، ﻣﻮﻧﺚ، ﺗﺮﻧﺲ ﺳﮑﮋﻭﺍﻝ ﻭ ﻫﻤﺎﻓﺮﻭﺩﯾﺖ ﻫﺎ-ﺩﻭﺟﻨﺴﯽ – ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

برای اینکه بدانید چنین گرایشی دارید یا نه خاطرات یک بی جنسگرا را بخوانید :

من هیچ گرایش جنسی ای ندارم… من بی جنس گرا هستم ….

اول از همه مایل هستم که درودی بفرستم به تمام هموطنان عزیزم٬ به پدر و مادرم٬ به هم دانشگاهی‌هایم٬‌ و همه‌ی کسانی که مدام با من در ارتباط هستند اما من را نمی‌شناسند. من آرمین هستم اما آرمین اسم مستعاری است که امروز از آن استفاده می‌کنم چون نمی‌خواهم حرف‌های امروز من باعث آزار و اذیت اطرافیانم شود و هنوز کشور ما در شرایطی نیست که بتوانیم راحت صحبت کنیم.

۲۹ سال سن دارم. در تهران زندگی می‌کنم. دانشجوی مهندسی برق هستم. دگرجنسگرا نیستم. هم‌جنس‌گرا و دوجنس‌گرا هم نیستم. تغییر جنسیت هم نمی‌خواهم بدهم. من یک بی‌جنس‌گرا هستم. همین.

ادامه مطلب  قیمت و هزینه هایفوتراپی دور چشم در تهران چقدر است؟

برای تعریف بی جنس گرایی واضح‌تر از اسم آن فکر نمی‌کنم وجود داشته باشد. من هیچ گرایش جنسی‌ای ندارم. نه به دخترها از نظر جنسی علاقه‌مند می‌شوم و نه پسرها برای من از نظر جنسی تحریک آمیز هستند. جنسیت برای من تعریفی ندارد و در کل داشتن ارتباط جنسی برای من لذت بخش نیست و نیازی حس نمی‌کنم.

از ابتدا نمی دانستم چه گرایش جنسی ای دارم. دوران بسیار سختی را طی کردم. اوایل سعی می‌کردم به تبعیت از دوستانم با دخترها ارتباط برقرار کنم اما اصلا برای من جذاب و جالب نبود. . بعد از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با این حس عجیب فکر کردم که هم‌جنس‌گرا هستم. ارتباط با پسر در ایران سخت و خطرناک است اما از طریق اینترنت چند دوست هم‌جنس‌گرا پیدا کردم …

دوستان هم‌جنس‌گرای من کمک زیادی به من کردند. دوران سختی بود تا اینکه از طریق اینترنت شماره‌ی شخصی را پیدا کردم و فراموش نمی‌کنم که چقدر مکالمه‌ی ما و پاسخ او ساده و کوتاه بود.

وقتی که شرایطم را توضیح دادم او فقط گفت که «خب شاید بی‌جنس‌گرا باشی» من سریع تلفن را قطع کردم چون ضربان قلبم بالا رفته بود و فکر می‌کردم چرا من خودم متوجه نشدم اما چیز زیادی نمی‌دانستم و این باعث شد که در اینترنت تحقیق بیشتری کنم و بفهمم که من کیستم.

الان مطمئنم که بی جنس گرا هستم چون هیچ‌گاه این اندازه آرامش نداشتم و نمی‌دانستم که هستند آدم‌هایی که هیچ گرایش جنسی‌ای ندارند و هیچ اشکالی هم ندارد. با چند نفر ایرانی دیگر نیز آشنا شدم که آنها هم بی‌جنس‌گرا هستند البته در شهرهای دیگر زندگی می کنند و قرار داریم که هر ماه در یکی از شهرهای ایران همدیگر را ببینیم و با هم باشیم.

من می دانم و درک می کنم که چرا دگرجنسگرایان ٬ همجنسگرایان و یا دوجنسگرایان به دنبال افرادی مثل خودشان هستند تا جدای از معاشرت های اجتماعی ٬ با هم باشند و و رابطه ای کوتاه و یا بلند را با هم تجربه کنند. اما بعضی از دوستانم از من می پرسند که چرا من مایل هستم با دیگر بی جنس گرایان آشنا شوم.

من نمی‌خواهم از طرف همه‌ی بی‌جنس‌گرایان حرف بزنم اما برای من و دوستان جدیدم مهم این است که مدتی در کنار هم باشیم و از جامعه‌ی جنسیت و سکس زده دور باشیم. حرف‌ها و گفتگوهای‌مان با هدف هم‌خواب شدن نباشد چیزی که در خیلی از مردم وجود دارد. برای ما مهم است که فقط به عنوان انسان‌هایی شبیه هم که نمی‌خواهند با هم بخوابند در ارتباط باشیم.

همانطور که قبلا گفتم من مایل نسیتم که اسم واقعی ام را کسی بداند و یا شناخته شوم. برای بعضی از دوستان این سوال ایجاد می شود که نه تنها بی جنس گرا بودن در قوانین ایران جرمی ندارد بلکه شاید تحسین آنها را نیز به دنبال داشته باشد که افرادی مثل من ارتباط جنسی ای ندارند و گاهی خوب و خداپسندانه هم تعریف می‌شود.

دلیل اینکه نمی‌خواهم کسی بفهمد این است که فکر می‌کنم جامعه‌ی ما هنوز آگاهی لازم را ندارد و به جای اینکه من را بپذیرد به دنبال درمان من خواهد بود. درست برعکس وقتی که خانواده بفهمند که فرزندشان هم‌جنس‌گرا یا دوجنس‌گراست و تصمیم می‌گیرند که او را از داشتن ارتباط جنسی منصرف کنند

٬ در شرایط من مصمم می‌شوند که من را به داشتن ارتباط جنسی تشویق کنند البته شاید نه با هم‌جنسانم چون هنوز پذیرش هم‌جنس‌گرایی سخت‌تر از بی‌جنس‌گرایی و دوجنسگرایی است.

مایل هستم از همین جا به همه ی هموطنانم بگویم که لطفا بگذارید هر کس هر جور که راحت است زندگی کند. ما یک بار بیشتر زنده نیستیم و یا حداقل یک بار آن را بیشتر به خاطر نمی‌آوریم. بیایید این مدت زندگی را به کام هم تلخ نکنیم و توقع نداشته باشیم که همان طوری زندگی کنند که ما دوست داریم و یا می‌شناسیم. هر کس خودش بهتر می‌داند که چطور خوشحال باشد و از زندگی‌اش لذت ببرد. همین.

 

منبع:
دلگرم

—————-.

بی‌گرایش جنسی، آمیزش ناخواهی یا جنس‌ناگرایی یا آسکشوالیتی یکی از گرایش‌های جنسی در انسان‌ها است که فرد دارای هیچ‌گونه تمایلات جنسی نمی‌باشد و با هیچ‌یک از دو جنس دیگر دارای روابط جنسی نیست.

گفته می‌شود در حدود یک درصد از مردم جهان آمیزش ناخواه هستند. آسکشوالیتی با «دوری از رابطه جنسی» و «تجرّد» که رفتارهایی ناشی از انتخاب افراد هستند فرق دارد.

آسکشوالیتی انتخابی نیست و فرد انتخاب نمی‌کند که عمل جنسی نداشته باشد بلکه هیچ علاقه‌ای به انجام اعمال جنسی ندارد. (wikipedia.org)

آمارها در نقاط مختلف نشان می‌دهد که بین یک تا سه نفر از میان هر صد نفر “آسکشوال” (asexual) هستند یعنی تمایلی به رابطه جنسی ندارند و برایشان جذابیتی ندارد.

آسکشوال بودن یا بی‌میلی کامل جنسی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود.

 

منبع:
فایندز

 

 

 

 

 

حتما ببینید

عوارض پیکرتراشی چیست؟

عوارض پیکرتراشی چیست؟

عوارض پیکرتراشی یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که قصد انجام این روش را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *